Anasayfa / GÜNDEM / Medya yerel seçimi AA’dan takip edecek
anadolu-ajansi

Medya yerel seçimi AA’dan takip edecek

Yerel seçimlere özel bir ekiple hazırlanan Anadolu Ajansı (AA), sonuçlar için ulusal ve uluslararası medya kuruluşlarının başvuru kaynağı olacak.

Ulusal ve uluslararası yaklaşık 40 medya kuruluşu, yerel seçimleri AA’dan takip etmek için seçim haberlerine abone olmayı tercih etti.

Yerel seçimlere özel bir ekiple hazırlanan Anadolu Ajansı (AA), sonuçlar için ulusal ve uluslararası medya kuruluşlarının başvuru kaynağı olacak. Ulusal ve uluslararası yaklaşık 40 medya kuruluşu, yerel seçimleri AA’dan takip etmek için seçim haberlerine abone olmayı tercih etti.

Anadolu Ajansı’ndan seçim sonuçlarını almak için seçim haberlerine üye olan medya kuruluşları şöyle:

“TRT Grubu, TV 24, Stargazete.com, Milliyet-Vatan.com, KanalD, CNN Turk, ntv, Star TV, ntvmsnbc.com, TV Net,yenisafak.com.tr, Ülke TV, Kanal 7, atv, a Haber, sabah.com.tr, takvim.com.tr, aljazere.com.tr, gunes.com.tr,aksam.com.tr, 360 TV, haberturk.com.tr, Habertürk TV, Show TV, Posta Gazetesi, posta.com.tr, Google.com,internethaber.com,mynet.com, haberler.com, Turkcell(Tikle), Avea, Bursa Olay, Grafitek, Playbox, Kon Tv, TGRT.”

YSK gerekli izinleri verdi

Çalışmalarını tüm sandık başlarından sonuç aktarmak üzere yapan AA, Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvurarak, habercilerinin il ve ilçe seçim kurullarına bağlı sandık kurullarında görev yapması için izin talep etti.

Talebi değerlendiren YSK, başvurunun ilgili genelge kapsamında değerlendirildiğini ve AA habercilerinin il ve ilçe seçim kurullarına bağlı sandık kurullarında, haber amacıyla görüntü ve bilgi almasına izin verildiğini bildirdi.

YSK’nın bu kararıyla, AA habercileri, sandık kurullarında görev yapabilecek ve seçim sonuçlarını anında kamuoyuna aktaracak.

MEDYAGUNDEM

abd-general

AA muhabirinin sorusu ABD’li generalin zoruna gitti

ABD öncülüğündeki DEAŞ Karşıtı Koalisyon Komutanı Korgeneral Stephen Townsend’in basın toplantısı gergin anlara sahne oldu. …

salihm2

Bild paçavrası Türk gazetecileri hedef gösteriyor

Almanya’nın en yüksek tirajlı gazetesi Bild, Türk gazetecileri “casus” diyerek fişliyor, hedef gösteriyor. Genel yayın …

sozcu-yalan2

Asparagasçı Sözcü muhabirinin son yalanı!

15 Temmuz öncesi FETÖ’nün operasyon üssü gibi yayıncılık yapan Sözcü gazetesinin başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir