Anasayfa / GENEL / Bild paçavrası Türk gazetecileri hedef gösteriyor
salihm2

Bild paçavrası Türk gazetecileri hedef gösteriyor

Almanya’nın en yüksek tirajlı gazetesi Bild, Türk gazetecileri “casus” diyerek fişliyor, hedef gösteriyor.

Genel yayın yönetmeni Kai Diekmann’ın Hürriyet gazetesi yönetiminde de yer aldığı Bild gazetesinin hedefinde Anadolu Ajansı var.

ALMAN MECLİSİ’NDE TERÖRİST AĞIRLADILAR!

Bild terörist Salih Müslim’i Alman Meclisi’nde görüntüleyen Anadolu Ajansı’nın gazeteciliğini “casusluk” gibi gösterip, “Erdoğan’ın gazetecileri casus gibi” ifadeleriyle haberleştirdi.

Anadolu Ajansı’nın Suriye’deki PKK terör örgütünün kolu PYD Eş Başkanı Salih Müslim’in önceki gün Almanya Federal Meclisi’nin restoranında Sol Parti Milletvekilleri Sevim Dağdelen ve Heike Haensel ile yemek yiyen fotoğraflarını çekip abonelerine servis etmesi Almanya’nın en yüksek tirajlı gazetesi Bild’i kudurttu.

AA Federal Meclis lokantasında çektiği fotoğrafları ‘Terör Örgütü PYD/ PKK elebaşı Salih Müslim Almanya Federal Meclisi’nde başlığıyla servis etmişti.

Bild gazetesinde “Erdoğan’ın gazetecileri Alman politikacıları casus gibi gözetliyor” başlığıyla verilen haberde Sol Parti Milletvekillerinin AK Parti medyası tarafından ‘teröristlere yardım edenler’ olarak görüldükleri ve Alman milletvekillerine karşı yine aynı basın tarafından kışkırtıcı haberler yapıldığı ifade edildi.

Bild denilen paçavra oysa gerçek anlamda gazetecilik yapan Anadolu Ajansı’nı böylesi yanlı, gazetecilik düşmanı ve casusça bir haberle hedef gösterdi.

Haberde “Bir Türk gazeteci (fotoğrafı çeken Cüneyt Karadağ) Meclisin yemekhanesinde çektiği fotoğrafları AKP medyasına iletmiştir. Star gazetesinde haber ‘Almanya yine teröristler ile ilgileniyor’ şeklinde yer almıştır. AA tarafından söz konusu görüşme milletvekillerinin teröristler ile buluşması olarak değerlendirilmiştir” denildi.

Bild paçavrası yetmedi, teröristle basılan Sol Parti Milletvekili Dağdelen’in de avukatlığını yaptı. Dağdelen Bild gazetesine verdiği demecinde Erdoğan’ın ajanlarının Federal Meclisin salonlarında dahi kendilerini adeta casus gibi gözlemlediklerini ve onların resmen casusluk yaptıklarını iddia ederek, izinsiz fotoğraf çekmenin basın ahlak kuralları ile uyuşmadığı yalanıyla suçunu örtmeye çalıştı.

Sol Parti Meclis Grubu Başkanı Heike Haensel “Kim IŞİD’e karşı mücadele veriyorsa Almanya’da Erdoğan’ın askerleri (köleleri) tarafından hedef gösterilmektedir. Erdoğan’ın casuslarını Federal Meclis’de durdurma zamanı gelmiştir” dedi.

 

MEDYAGUNDEM

truk

İşte Türk budur!

İftira atıyorsunuz, dışlıyorsunuz ama bunu yaptığınız Türkler, korkusuzca vahşi saldırganı durdurup onlarca insanın hayata veda …

merkel3

BİLDiğin Hitler kafası!

Başından beri Türkiye’ye düşmanlığından rant devşirme derdine düşen Alman siyasetçilerin şimdiki hedefi eylüldeki seçimler…. Uzun …

merkel

Skandal; camileri FETÖ’ye teslim edecekler!

Darbe girişimi sonrası Diyanet imamlarını casuslukla suçlayan Almanya’nın amacı, bu camileri FETÖ’ye teslim etmek. FETÖ’nün …

1 Yorum yapıldı

  1. pkkya fetöye dhkpc ye karşı sonsuz demokrasiniz sıra anadolu ajansına gelince katıksız faşizme dönüşüyor neden acaba pkk dhkpc fetö türkiyeye saldırdığı anadolu ajansı tirkiyeye sahip çıktığı için değil mi? hem niye korktunuz ki bu kadar bu görüşmelerin açığa çıkması neden rahatsız etti sizi yoksa orospu görveren vekillerin başına bir iş gelmesinden mi korktunuz sevim denen müslimin orospusu yiyemeyeceği y.. altına yatmaması gerektiğini bilmiyor mu? bilmiyorsa öğreten biri çıkar elbet siz korkmaya devam edin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir