Anasayfa / GENEL / Asparagasçı Sözcü muhabirinin son yalanı!
sozcu-yalan2

Asparagasçı Sözcü muhabirinin son yalanı!

15 Temmuz öncesi FETÖ’nün operasyon üssü gibi yayıncılık yapan Sözcü gazetesinin başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ak Parti hakkında asparagas haberleri halen devam ediyor. Ali Ekber Ertürk isimli “asparagasçı” Sözcü muhabirinin son haberi de Anadolu Ajansı ile ilgili oldu.  Yerli ve milli kurumları yıpratma konusunda tam bir tetikçi gibi haberler yapan Ertürk’ün “Anadolu Ajansı’nın görüntüleri hükümeti kızdırdı” başlıklı haberi yalan çıktı.


Sözcü gazetesinin Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un Anadolu Ajansı’ndan savunma istediği haberine yalanlama geldi.

Sözcü, Anadolu Ajansı’nın darbe girişimi sonrası, Orgeneral Akın Öztürk başta olmak üzere girişimde yer alan askerlerin Emniyet’teki sorgularının ardından çekilmiş yaralı haldeki görüntüleri için Numan Kurtulmuş’un AA’dan savunma istediğini öne sürmüştü.

Bugün Numan Kurtulmuş’tan bu haberlere yalanlama geldi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında gözaltına alınan darbecilerin görüntülerini yayınladığı için “AA’dan savunma istediğine” yönelik iddialarla ilgili “Ben de bugün habere muttali oldum. Tamamen asılsız, yalan, masa başında yapılmış, uyduruk bir haberdir. Başka ne söyleyeyim.” açıklamasında bulundu.

Sözcü’nün yalan haberinde şöyle denilmişti:

sozcu-yalan

(***)

AA’nın, Orgeneral Akın Öztürk başta olmak üzere, girişimde yer alan askerlerin Emniyet’teki sorgularının ardından çekilmiş yaralı haldeki görüntüleri soruşturma konusu oldu. Kurtulmuş’un, bu görüntülerin AİHM’de Türkiye’nin başını ağrıtabileceği endişesiyle, AA’dan savunma istediği bildirildi.

Anadolu Ajansı’nın darbe girişiminden hemen sonra servis ettiği görüntülerde Akın Öztürk ve diğer subayların kelepçelendiği görülüyor. Akın Öztürk’ün sağ kulağının sargıya alındığı, vücudunun ve yüzünün çeşitli yerlerinde yara ve darp izlerinin olduğu görüntülere yansıyor. Uluslararası Af Örgütü de bu görüntüleri “işkence ve kötü muamele” olarak değerlendirmişti. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise bu konuda, “Akın Öztürk’ün helikopteri vuruluyor. Yukarıdan inişe zorlanıyor, atış yapılıyor. O zaman iniş sırasında bir yaralanma. Yüzündeki ve kulağındaki darbeler bu olayla alakalı” açıklamasını yapmıştı.

(***)

MEDYAGUNDEM

abd-general

AA muhabirinin sorusu ABD’li generalin zoruna gitti

ABD öncülüğündeki DEAŞ Karşıtı Koalisyon Komutanı Korgeneral Stephen Townsend’in basın toplantısı gergin anlara sahne oldu. …

dogan1

Gücün yetmez Aydın Doğan!

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Hürriyet gazetesinin manşeti ile ilgili olarak, “Öyle anlaşılıyor ki birileri Türkiye’de sivil …

numan2

Bazı gazeteciler ayaklarını denk alsınlar

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısı hakkında açıklamalarda bulundu ve soruları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir