Anasayfa / GENEL / Mansur Yavaş’ın AA’ya attığı çamur Cihan’a yapıştı
mansur1

Mansur Yavaş’ın AA’ya attığı çamur Cihan’a yapıştı

Ankara’daki seçimlerde hile yapıldığını öne sürüp CİHAN’ın verilerini ölçü gösteren Mansur Yavaş her fırsatta Anadolu Ajansı’nı yalanlıyordu. Ancak Cihan’ın verileri de Yavaş’ı yalanlıyor.

Seçimi kaybetmesini “sandıkta şaibe yapıldı” iddialarına bağlayan Mansur Yavaş, Cihan’ın verilerini örnek gösterip Anadolu Ajansını hedef gösteriyordu fakat iki ajan arasındaki binde birlik fark da Yavaş’a seçim kazandırmıyor.

Anadolu Ajansı verilerine göre Ankara’da oyların yüzde 100’ü açıldı. Melih Gökçek geçerli oyların 1 milyon 415 bin 973’ünü aldı. CHP adayı Mansur Yavaş, 1 milyon 383 bin 786 oy aldı. AA’nın verilerine gör aradaki fark yaklaşık 32 bin. Yine aynı verilere göre Melih Gökçek yüzde 44,79 oya sahip. Mansur Yavaş ise yüzde 43,78 oranında.

AA ve Cihan’ın verileri arasındaki oy farkı yüzde 1 seviyesinde. Cihan verilerine göre, Melih Gökçek’in aldığı oy 1 milyon 411 bin 883. Mansur Yavaş ise 1 milyon 387 bin 139 oy almış görünüyor. Cihan’a göre Gökçek, Yavaş’tan 24 bin 744 daha fazla oy almış durumda. AA’nın verileri ile Cihan’ın verileri arasındaki fark ise yaklaşık 8 bin. Fakat Yavaş, referans gösterdiği Cihan’ın verilerine göre de seçimi kaybetmiş görünüyor.

İşte Cihan’ın verileri

(yenisafak.com.tr)

MEDYAGUNDEM

abd-general

AA muhabirinin sorusu ABD’li generalin zoruna gitti

ABD öncülüğündeki DEAŞ Karşıtı Koalisyon Komutanı Korgeneral Stephen Townsend’in basın toplantısı gergin anlara sahne oldu. …

salihm2

Bild paçavrası Türk gazetecileri hedef gösteriyor

Almanya’nın en yüksek tirajlı gazetesi Bild, Türk gazetecileri “casus” diyerek fişliyor, hedef gösteriyor. Genel yayın …

sozcu-yalan2

Asparagasçı Sözcü muhabirinin son yalanı!

15 Temmuz öncesi FETÖ’nün operasyon üssü gibi yayıncılık yapan Sözcü gazetesinin başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir