Anasayfa / ANALİZ / Kütahyalı bu kez tutturamadı!
gulen-rasim

Kütahyalı bu kez tutturamadı!

MEDYAGÜNDEM-  Başbakan Erdoğan’ın önceki gün Türkçe Olimpiyatları’nda, Amerika’da bulunan Fethullah Gülen’e yönelik  “Bu sıla hasreti artık bitmelidir” diyerek yaptığı” dön” çağrısına Fethullah Gülen’den yanıt geldi. Gülen Erdoğan’ın dön çağrısına “dönemem” cevabını verdi. Gülen, “Dönmeyi ben de arzu ediyorum. Gitmemle Türkiye’de olumlu şeylerde bir duraklama olacaksa; sıla sevdasıyla burada yaşayacağım” sözlerini sarfetti.

Gülen’in bu cevabı asıl Rasim Ozan Kütahyalı için şok oldu. Çünkü Başbakan Erdoğan’ın Türkçe Olimpiyatları’nda o konuşmayı yapacağını öngören “kehanet” gibi yazı yazan Kütahyalı, bir de şu iddiada bulunmuştu:

“Hocaefendi’nin bir hafta içinde ülkemize, Altunizade’deki mekanına döneceği kanaatindeyim…”

Kütahyalı bu kez tutturamadı, Gülen’den olumsuz yanıt geldi.

İşte Gülen’in açıklamaları:

***

O KENDİNE YAKIŞANI YAPTI

Şimdi bunu hemen söyleyeyim. O kendine yakışanı yaptı. O ilk değil Sayın Cumhurbaşkanı da o da, daha önceden açıktan açığa bunu söyledi. Daha başkaları da yaptı. Onlar kendilerine yakışan civan mertliği gösterdiler. Yanıma gelen kişiler de “Artık Türkiye ‘ye dönmenin zamanı değil mi?” diye sordular. Bunu yaparak kendilerine yakışanı yapıyorlar. Benim de bana yakışanı yapmam gerekiyor. Onlar gel derler bu normal. Orada alkışın dozu yükselince öyle bir imaj sezdi Sayın Başbakan. Halk da öyle diyebilir, Çağırsalar da ben gidemem, Türkiye’ye.

MERDİVEN BOŞLUĞUNDAN ATMAK İSTEDİLER

Ben Türkiye’de başıma dert açarım mülahazası yaşamadım. Ben 27 Mayıs gördüm, ölümle tehdit eldim. Bir emniyet amiri beni merdiven boşluğundan atmaya kalktı. Dur orada deyince durdu orada. Sonra ‘Sen ne arıyorsun diye burada ‘ deyip beni gönderdi. Daha sonra 28 Şubat ve 27 Nisan oldu. O dönemde de tehditler oldu. Hatta ben Amerika ‘daydım devletin başındaki insan “Gel burada durum değişiklikleri oldu”dedi. O zaman tedaviye geldim, stend taktırmaya geldiğim zaman o zaman öyle kaldı.

Dünyaya beni bağlayacak hiçbir şeyim olmadı. Çoluğum çocuğum olmadı. İleriye dönük hesabım olmadı. Ben şahsım adına endişe duymadım. 44 yaşında beni asarlar dedim, asmadılar. 55 oldum o da 11 ‘in katı asmadılar. 66 ‘da asarlar dedim o da olmadı. Ben hep o hülyalara bağla yaşadım. Ancak eğer benim bir gaye-i hayalim varsa o da, Türkiye ‘de yeni problemlerin olmaması. Bir kısım kazanımların kaybedilmemesi adına dönmeyeceğim.

DÖNMEYECEĞİM

Yüzde 1 ihtimal de bu kazanımların kaybedilmesi söz konusu olusa bu endişeyle ülkeme gitmek istemem. Ben bir müddet daha burada kalmayı tercih ediyorum. Ülkemde olan şeylere zarar vermemek için dönmeyeceğim. Eğer bu endişeler bir gün yok olursa ben de kader birlikteliği yaptığım arkadaşlarımla görüşüp karar vereceğim. Ben de öldüğüm zaman burada gömülmeyi istemem.

VASİYETİNİ AÇIKLADI

-Beni annemin ayaklarının dibine gömün

-Kendi ülkemde ölmeyi, kendi toprağıma gömülmeyi arzu ediyorum

Kendi toprağıma gömülmeyi arzu ediyorum. Gelirken arkadaşlarıma burada ölürsem paranızla bir yer satın alın, bize ait bir yere gömüleyim demiştim. Kendi ülkemde ölmeyi ve mübarek annemin ayaklarının dibinde gömülmeyi arz ederim. Bunu da benim vasiyetim olarak kabul edin. O talep eden devlet büyüklerimiz kusura bakmasınlar, bu mevzuda benim böyle düşünmem onların yaptıklarına karşı saygımdan dolayı.

***

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

cadir

Gezi çadırlarını FETÖ polisleri nasıl yaktı?

Sabah gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı’nın “Gezi çadırlarını yakan FETÖ polisleri” başlıklı yazısı şöyle: Tam …

t-akar2

İhanet korosu PKK’ya vuran Genelkurmay Başkanı’na vuruyor!

Doğan Medya, Gülenci gazeteler, Can Dündar’ın Cumhuriyeti, ihanetin Sözcü’sü ve diğerleri… Hepsi PKK’nın sözcülüğünü yapan …

lys2

Bu kez LYS’de FETÖ hırsızlığı soruşturması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, 2014 Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin soruşturma başlatıldı. KPSS’deki …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir