Anasayfa / GENEL / Rasim Ozan’dan ‘kehanet’ gibi yazı!
rasim-kehanet

Rasim Ozan’dan ‘kehanet’ gibi yazı!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 10. Türkçe Olimpiyatları kapanış töreninde gurbette yaşayan Fethullah Gülen Hocaefendi’ye ülkemize dönmesi yönünde çağrı yaparak herkesi şaşırttı. Oysa Başbakan’ın böyle bir çağrı yapabileceğini ilk kez Sabah ve Takvim yazarı Rasim Ozan Kütahyalı geçtiğimiz pazar ve pazartesi günleri yazmıştı.

Sabah Pazar’daki “Altunizade ile Kısıklı arasında doğrudan diyalog olmalı” başlıklı yazısında Kütahyalı aynen şunları söylemişti:

“Şöyle mütevazı bir arzum var sevgili okurlarım…14 Haziran’daki Türkçe Olimpiyatları finaline Başbakanımız teşrif etse, oradaki konuşmasında ‘Bu güzel etkinliğe ilham veren Fethullah Gülen Hocaefendi’ye bu ülke hasret kaldı, bu hasretin bitmesi milletimizin arzusudur’ gibi bir cümle etse… Hocaefendi’nin bir hafta içinde ülkemize, Altunizade’deki mekanına döneceği kanaatindeyim… Hocaefendi’nin felsefesinde değer verdiği devlet adamlarının sözlerine çok büyük ehemmiyet verme vardır. Milletimizin medar-ı iftiharı dediği Başbakanımızın bu sözlerini boşa düşürmez Hocaefendi…”

14 Haziran’da Başbakan’ın yaptığı Fethullah Gülen’e dönüş çağrısını bu şekilde aynen köşesinde yazan Kütahyalı ardından da şöyle devam etmişti:

“Kişisel hırslarından, kibirlerinden, egolarından ötürü bu buluşmanın gerçekleşmesini istemeyecek insanlar çıkacaktır. Kendi enaniyetlerini Yeni Türkiye’den üstün tutan insanlar her kesimde vardır… Biliyorlar ki bu buluşma gerçekleşirse onları besleyen fitne ateşleri sönecek, bu kaos bitecek, her şey yoluna girecek. ‘Altunizade ile Kısıklı arası doğrudan diyalog olmasın’ diye çabalayan her kişi benim düşmanımdır bundan böyle. Hizmet içinden, Hükümet içinden ya da dışarda birileri, hiç fark etmez… Büyük zorluklarla bu halkın yıktığı statüko duvarlarını hiç kimse yeniden inşa edemeyecek…”

Kütahyalı Başbakan’ın Türkçe Olimpiyatlarına teşrif edip yapmasını istediği çağrısını yazdı ve bu aynen gerçekleşti… Şimdi merak konusu olan Fethullah Gülen’in bu çağrıya kulak verip ülkeye dönüp dönmeyeceği… Kütahyalı,Fethullah Gülen’in bu çağrı üzerine muhakkak döneceğini yazmıştı. (sabah.com.tr)

MEDYAGUNDEM

cadir

Gezi çadırlarını FETÖ polisleri nasıl yaktı?

Sabah gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı’nın “Gezi çadırlarını yakan FETÖ polisleri” başlıklı yazısı şöyle: Tam …

t-akar2

İhanet korosu PKK’ya vuran Genelkurmay Başkanı’na vuruyor!

Doğan Medya, Gülenci gazeteler, Can Dündar’ın Cumhuriyeti, ihanetin Sözcü’sü ve diğerleri… Hepsi PKK’nın sözcülüğünü yapan …

lys2

Bu kez LYS’de FETÖ hırsızlığı soruşturması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, 2014 Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin soruşturma başlatıldı. KPSS’deki …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir