Anasayfa / GENEL / KK itiraf etti; yürüyüş bahane amaç kaos
kk1

KK itiraf etti; yürüyüş bahane amaç kaos

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Adalet” Yürüyüşü’nün 7. gününde Bolu il sınırına girdi. Kılıçdaroğlu gazeteci Çiğdem Toker’e de ilginç bir açıklama yaptı, “Yürüyüş Maltepe’de bitmeyecek. Devamı da gelecek” dedi. Bolu Valiliği ise ’Adalet Yürüyüşü’nün Bolu’yu kapsayan bölümüyle ilgili alınan önlemleri ve güzergahı açıkladı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı adalet yürüyüşünde 7.gün, Vedat Türkali’nin kendi sesinden okuduğu “Bekle Bizi İstanbul” şiiriyle sabah 09.00’da başladı. Balyoz mağdurları ile Manisa Soma’da yaşamını yitiren madenci ailelerinin, Kamu-İş Sendikasının ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun da katıldığı yürüyüşte alınan yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekti. Yürüyenlere jandarma komando birliği orman içinden ve yol kenarından eşlik ederken drone uçuşu da devam etti.

Aileler, Balyoz davalarında sanık olup yaşamını yitirenlerin fotoğraflarının yer aldığı pankart taşıdılar.

Pankartta Balyoz’dan hapis yatan, hastalığı nedeniyle salıverilen daha sonra da beraat eden emekli Tuğamiral Cem Aziz Çakmak da yer alıyordu. Balyoz Davası’nda darbeye teşebbüs suçundan 16 yıl hapis cezasına çarptırılan Kurmay Albay Murat Özenalp de yaşadığı büyük üzüntülerin sonucu geçirdiği beyin kanamasıyla yaşamını yitirmişti.

MAHRUKİ TİŞÖRTÜNDE ERGENEKON MAĞDURLARI

Yürüyüşe Nasuh Mahruki ve beraberindekiler de katılırken üzerlerine Ergenekon kumpas sürecinde yaşamlarını yitiren Kuddusi Okkır, Türkan Saylan gibi isimlerin fotoğraflarının yer aldığı tişörtler giydiler.

Soma’da 2014’de yaşanan maden felaketinde yaşamını yitiren 301 maden şehidinin aileleri de bugünkü yürüyüşte dikkat çeken bir diğer grup oldu. Madenci baretleriyle gelen aileler, facianın asıl sorumlularının yargılanarak ceza almaları için yürüyüşe destek verdiklerini belirttiler.

YOĞUN GÜVENLİK SÜRÜYOR

CHP lideri Kılıçdaroğlu başta olmak üzere yürüyüşe katılanlara ilişkin yoğun güvenlik önlemleri devam ediyor. Bugün de yürüyüşçülere 200 kişilik bir jandarma komando birliği eşlik ediyor. Birliğin bir bölümü ellerinde ağır makineli silahlarla, ormanın içinden yürürken; bir bölümü de ormanın içine serpiştirilmiş halde yürüyor. Dronelar ile düzenli olarak yürüyüş güzergahı taranıyor.

Kamu-İş Sendikası ile İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun da katıldığı yürüyüşte, Bolulu vatandaşların bir bölümü arabalarıyla getirdikleri suları, bir bölümü de kuruyemişleri yol boyunca yürüyüşçülere dağıttılar.

“DEVAMI DA OLACAK”

Bu arada Cumhuriyet gazetesinden Çiğdem Toker, Kılıçdaroğlu ile görüşmesinden ilginç bir not aktardı. Toker bugünkü yazısında yürüyüşte sohbet ettiği Kılıçdaroğlu’na Maltepe’den sonraki hedeflerinin ne olduğunu sordu. Kılıçdaroğlu’nun yanıtı ise “Orada bitmeyecek. Devamı da olacak” oldu.

MEDYAGUNDEM

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

KK’ya FETÖ’den plaket

Fetullahçı Terör Örgütü için var gücüyle çalışan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ imamları ile …

1 Yorum yapıldı

  1. Ortalığa bir trafik kazası ile saçılan Susurluk Skandalı hesabını bürokratik oligarşiden ve derin devletten sormak için başlatılan “aydınlık için 1 dakika karanlık” sivil eyleminin, tüm faturasının milletin temsilcisi olan dönemin REFAH-YOL hukumetine çıkarıldığı bir sürece dönüştürüldüğünü hala unutmadık…. şimdi de ergenokon v.s. benzeri davalarının içine FETÖ tarafından kumpas için karıştırılanların yargılandığı süreçte benzeri katakulli planlanıyor gibi… tabi ki bu tür iç karışıklıklarının amacı ve göbek bağı: suriye pyd/pkk ABD-iSRAİL in ortadoğudaki menfaatlerini korumak! Yazık güzel ülkemize, milletimize….istenilen adalet bu mu?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir