Anasayfa / GENEL / Kimse aklayıp paklayıp Gülerce’den yeni “hocaefendi” yaratmaya kalkışmasın!
sevilay

Kimse aklayıp paklayıp Gülerce’den yeni “hocaefendi” yaratmaya kalkışmasın!

Sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir bugün köşesinde Gülen örgütü üyesi Hüseyin Gülerce’nin ipliğini fena pazara çıkardı. “Gülerce’yi aklayıp paklayıp bu adamdan yeni bir makul ‘Hocaefendi’ yaratmaya kimse kalkmasın! Kırk yıllık kaniden bir yani olmayacağını artık herkes anlasın!”diye yazan Yükselir, Gülerce’nin Başbakan’a şok hakaret videosunu yazdı.

gulerce

İşte yazısı:

SÖZÜM ONA ARABULUCULAR(!)

Geçen haftaki “% 100 Siyaset” programının son 5 dakikasında Zaman Gazetesi Yazarı Hüseyin Gülerce’nin gündeme gelen itiraf mahiyetindeki özeleştirisi tartışıldı. Samimiyetten uzak gördüğüm bu açıklamalar karşısında verdiğim tepki, izleyicilerimce de son derece olumlu karşılanmıştı. Konuya ilişkin hem sosyal medyada, hem de posta kutuma sayısız yorum aldım. Ertesi gün kaleme aldığım; “Bize terane okuma Hüseyin Gülerce!” başlıklı yazım da aynı şekilde okuyucularımdan büyük destek buldu. Hatta siyaset dünyasından da çok çok önemli kişiler bizzat arayarak, bu yazıdan duydukları memnuniyeti dile getirip, Gülerce’nin takiyeciliğini ifşa etmiş olmama teşekkür ettiler. Ben tartışmanın burada bittiğini düşünürken, gerek medyada, gerekse siyasette bir kısım sözüm ona arabulucuların(!) Gülerce’nin bu açıklamalarını bir barış çubuğu, zeytin dalı gibi görüp üzerine atlamasını büyük şaşkınlıkla karşıladım. Öyle ki bazı kalemler muhteremi çok masum bir kişi gibi gösterip, hatta onun da paralel yapının bir mağduru olduğunu yazma gafletinde bile bulundu. Yani o bazılarına göre; Gülerce aslında 17 Aralık’ın çok öncesinden beri Başbakan’a karşı yürütülen kara propagandayla ilgili itirazlarını dile getiriyor ve Gülen Cemaati’nin bu konuda yanlış yaptığını sık sık vurguladığını iddia ediyordu. Ve bu yüzden de hatta Paralel Yapı tarafından istenmeyen adam ilan edildiği öne sürülüyordu.
Gülerce’yi sütten çıkmış ak kaşık gibi gösteren bu yazılar ve yorumlar üzerine bu haftaki “% 100 Siyaset“te bu konuyu tekrar ele almaya karar verdim. Ve her hafta olduğu gibi program konuklarımla neler konuşulacağını paylaştım. Ancak konuklarımdan Fidel Okan’dan büyük bir itiraz geldi. Ona göre Hüseyin Gülerce konusunun sürekli gündeme gelmesi sürece zarar vereceği gibi bu konuşmaların Başbakan’a yakınmış gibi görünen belli kimselerce dikkate alınması da yeni bir projenin bir parçasıydı. Telefonda yaptığımız görüşmede bana son derece önemli detaylar veriyor ve bu nedenle bu şahsın adının bile anılmasından duyduğu rahatsızlığı dile getiriyordu.

 

GÜLERCE’NİN ŞOK VİDEOSU

Öyle ki 7 Şubat MİT Krizi’nden sonra Gülerce’nin şimşekleri Gülen Cemaati üzerinden alabilmek için savcıyı İsrail Ajanı gibi gösterip, ülkeyi saçma sapan bir tartışmaya soktuğunu ve bu açıklamaları nedeniyle kabinenin bazı üyelerinin bu büyük tehlikeyi görememesine sebep olduğuna dikkat çekiyordu. Ve devamla Gülerce’nin 17 Aralık’tan sonra Beyaz TV’de katıldığı bir TV programında Başbakan Erdoğan’ı iftiracı ilan ettiğini ve Erdoğan’ı yangına benzin döken bir adam pozisyonuna sokarak, “Başbakan kötü, etrafı iyi” algısı yaratmaya çalıştığını söyledi.

GÜLERCE’DEN PERVASIZCA, ALÇAKÇA VE AÇIKÇA SALDIRI

Şahsen ben Gülerce’nin tam bir takiye ustası olduğunu biliyordum ama Okan’ın bu açıklamalarından sonra şok oldum. Çünkü 17 Aralık sürecinden sonra Gülerce’nin bu kadar pervasızca, bu kadar alçakça ve açıkça TV ekranlarından Başbakan Erdoğan’a hakaret ettiğini, saldırdığını bilmiyordum. Bunun üzerine Fidel Okan’a bu videonun tüm tartışmaları bitireceğini ve yayınlanması gerektiğini söyleyip ikna ederek söz konusu videoyu kendisinden isteyip programda yayınladım. Ve tahmin ettiğim gibi çok büyük olay oldu.

 

KİMSE BU ADAMDAN MAKUL “HOCAEFENDİ” YARATMAYA KALKMASIN!

Gelen tepkileri buradan tek tek anlatmam imkânsız ancak şu kadarını söyleyebilirim ki; Gülerce ile ilgili analizim, yorumum toplumun büyük bölümünün düşüncesini de yansıtıyor. O yüzden Gülerce’yi aklayıp paklayıp bu adamdan yeni bir makul “Hocaefendi” yaratmaya kimse kalkmasın! Kırk yıllık kaniden bir yani olmayacağını artık herkes anlasın!

YÜKSELİR’İN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

burakakbay

Sözcü’yü FETÖ kurdurmuş olabilir

Gazeteci Hüseyin Gülerce Sözcü gazetesinin bazı mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet …

feto3

FETÖ’nün tabanı da tavanı kadar hain!

Uzun süre Fethullah Gülen’in yakın çevresinde bulunan ancak 17-25 Aralık kumpası sürecinde örgüt ile bağlarını …

feto4

Teröristbaşı intihar edecek

Gazeteci Hüseyin Gülerce, katıldığı canlı yayında Fetullahçı Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in intihar edebileceğini iddia …

1 Yorum yapıldı

  1. Hüseyin Gülerce ‘B’ planları ‘B’!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir