Anasayfa / GENEL / Kertenkele’deki vaaz sahnesi yine ekrana kilitledi
kertenkele

Kertenkele’deki vaaz sahnesi yine ekrana kilitledi

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın camide çekim yapmasına izin vermediği ATV’nin sevilen dizisi Kertenkele’de, Peygamber ahlakının anlatıldığı camideki vaaz sahnesi milyonları ekrana kilitledi…


diyanet1

Kertenkele dizisi, cami çekimlerinde yer alan vaaz ve hutbe sahneleriyle her hafta önemli bir konuyu gündeme getirirken, bu hafta ise anlatılacak konuya dair olan sahneyi önce canlandırdı, sonra da olması gereken yaklaşımı, Peygamber efendimizden güzel bir örnekle anlattı.

İslam dininin, iyilikle, yumuşak bir dille ve hoşgörü ile olması gerekliliğinin en güzel anlatımının sergilendiği cami sahnesinde, camide koşturup, kendince oyunlar oynayan çocuğa karşı, tepki gösteren cemaatten birisine karşılık Ziya Hocanın, Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) den yola çıkarak verdiği anlamlı mesaj herkese duygu dolu anlar yaşattı. Cami içinde oyunlar oynayan ve muzurluk yapan küçük Sezgin’in davranışlarına tepki gösteren cemaatten birisine karşılık Ziya Hoca, Peygamber efendimizin yaşadığı şu örneği aktardı:

“Sevgili Peygamberimiz, namaz kılarken, tam secdede bulunduğu sırada, torunu Hazreti Hasan gelerek sırtına biner. Sevgili Peygamberimiz, çocuk düşmesin diye, eliyle çocuğu tutarak kıyama kalkar. Sonra çocuk hâlâ sırtından inmediği halde rükûa eğilir ve çocuğu, düşmeyecek şekilde yavaşça yere bırakır.”

İŞTE O SAHNE

MEDYAGUNDEM

erdogan-atv3

Dün gece Türkiye Başkomutan’ı izledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuk olduğu ATV – A Haber ortak yanını Türk siyasi ve …

fusun2

“Gerilla annesi olmak istiyorum” diyen PKK sevici oyuncuya tepkiler çığ gibi; ATV de o diziyi yayından çıkardı

“Gerilla annesi rolünü oynamak istiyorum” sözleriyle diyerek terör seviciliği yapan oyuncu Füsun Demirel’e tepkiler çığ gibi. …

rtuk-ysk

Demokrasinin yüz karası 2 kurum: RTÜK-YSK

YSK, 7 Haziran Genel Seçim sonuçlarını saat 21.00’den önce yayımlayan 65 kanala ikişer kez program …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir