Anasayfa / GENEL / Katil Hitleryahu ateşkesi yine bozdu Gazze’ye bomba yağdırdı
hitleryahu

Katil Hitleryahu ateşkesi yine bozdu Gazze’ye bomba yağdırdı

İsrail ordusu geçici ateşkes sürdüğü sırada ülkenin güneyindeki Birussebi bölgesine roket saldırısı düzenlendiğini iddia etti ve Gazze’ye saldırmaya başladı. Al Jazeera Türk’e konuşan Hamas Sözcüsü Muşir Masri iddiayı yalanladı.

İsrail ordusu, iddia ettiği roket saldırılarının ardından Gazze’ye yeniden saldırmaya başladığını açıkladı.

İsrail saldırıyı, geçici ateşkes sürdüğü sırada ülkenin güneyindeki Birussebi bölgesine üç roket saldırısı düzenlendiği iddiası üzerine başlattı.

Hamas sözcüsü Masri Al Jazeera’ya yaptığı açıklamada, “Bizim tarafımızdan kesinlikle roket fırlatılmadı, Gazze’deki diğer grupların roket fırlattığına dair de bilgimiz yok” ifadelerini kullandı.

Masri, “İsrail ateşkesi bozma niyetinde olduğu için bu yalanı uyduruyor” ifadelerini kullandı.

Masri açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Gazze’de savaşan hiçbir grup böyle bir saldırıyı üstlenmedi. Biz de Hamas Hareketi olarak bunu yalanlıyoruz. Hamas herhangi bir füze fırlatmadı. Bu sadece İsrail’in birinci sınıf yalanı. Bu İsrail’in tekrar saldırıya devam edebilmek için uyduruğu bir yalan. Müzakereler ile ilgili tüm seçenekleri masada tutuyoruz. İsrail, müzakerelerin yürümemesinden ve şu ana kadar bir sonuç alınamamasından sorumludur. Bu gece müzakereler için hassas bir gece olacak. Fakat kimse bir sonuç getirip getiremeyeceğini tahmin edemiyor. Önümüzdeki sayılı saatler durumun rotasını ve bir anlaşmaya bağlanıp bağlanmayacağını belirleyecek. Filistinli direnişi tüm seçeneklere hazırdır.”

“İsrail’in tarafından herhangi bir ateşkes ihlali olursa tüm direniş grupları birlikte ortak ulusal bir görüşle buna karşılık verme seçenekleri inceleyecek. İsrail, şu an siyasi anlamda ve askeri anlamda kıvırmaya ve manevra yapmaya çalışıyor. İsrail bunu Filistinlilerin taleplerini yerine getirmemek için yapıyor. Bu oyunlar hiçbir zaman direnişi yanıltmayacak ve kandıramayacak. Biz meydanda dik duracağız ve halkımızı savunmak için her türlü destekle halkımızın yanında olacağız. Herhangi bir durumun kötüye gitme söz konusu olursa İsrail tek başına sorumlu olacaktır. Devamlı ateşkes bir sonuca bağlanmazsa da bunun tek sorumlusu İsrail olacak” 

Reuters’a konuşan bir İsrail hükümet yetkilisi de, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun İsrail ordusuna Gazze’den gönderildiğini iddia ettiği roketlere yanıt vermesi talimatını verdiğini belirtti.

İsrail’in Gazze’de 1 ayda 2 bine yakın Filistinliyi öldürdüğü saldırıların ardından İsrail ile Hamas arasındaki müzakereler sürüyor.

İsrail’in söz konusu iddiası ateşkesin dolmasına sekiz saat kala geldi.

MEDYAGUNDEM

karadavi

Kudüs ümmetin davasıdır

İsrail’in Kudüs’te yaptığı, terör olayları sırasında 3 Filistinli şehit oldu, İslam coğrafyası bu zulme son …

israil

İşgalci İsrail’den alçak müdahale

Kudüs’te cuma namazı sonrası yaşanan olaylarda hayatını kaybeden Filistinli sayısı üçe çıktı. İsrail güçlerinin, işgal …

tepki

Türkiye Mescid-i Aksa için ayakta

Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’nın İsrail tarafından ibadete kapatılmasına yurt genelinde gösteriler ve basın açıklamalarıyla …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir