Anasayfa / GENEL / Paralel medyadan ABD polisine yaltaklanan manşet!
zaman-abd3

Paralel medyadan ABD polisine yaltaklanan manşet!

Gülen örgütünün medya organı Zaman gazetesi, polis şiddetinin yaşandığı Ferguson haberini “Ferguson’da polis ‘ağır ateş altında'” şeklinde verdi. Ne ilginçtir ki Gülen örgütü Gezi kalkışmasında da “polis şiddeti” diye provokasyon yapmıştı.

ABD’de 18 yaşındaki siyahi genç Michael Brown’ın polis tarafından öldürüldüğü St. Louis kentinin Ferguson semtinde polis ile göstericiler arasındaki gerginlik devam ediyor. Olaylara müdahale etmek için ordu takviyesi yapılan Ferguson kentinde polisin kullandığı orantısız şiddet dikkat çekiyor.

ZAMAN: POLİS ‘AĞIR ATEŞ ALTINDA’

Ferguson’da yaşananlar ortada iken Cemaat’in yayın organı Zaman gazetesi ilginç bir paylaşıma imza attı. Zaman, günlerdir polis şiddetinin sürdüğü Ferguson haberini “Ferguson’da polis ‘ağır ateş altında'” şeklinde verdi.

zaman-abd1

OTORİTEYE BAŞKALDIRMAYIN

Zaman gazetesinin bu tavrı Fethullah Gülen’in İsrail için söylediklerini akıllara getirdi. Fethullah Gülen İsrail’in Mavi Marmara’ya yaptığı kanlı baskınını değerlendirirken, “İsrail’in onayı olmadan hareket etmek, otoriteye başkaldırıdır” demişti.

TAM BİR YALTAKÇI MANŞET

Zaman gazetesi bu manşetiyle ABD’de polis şiddetini de savunmuş oldu. Sırf Gülen’in yaşadığı ABD’ye “yaltakçılık” olsun ve çıkarlarına dokunulmasın diye atılan bu manşet Gülen örgütünün de nasıl bir cibilliyetsiz olduğunun göstergesi.

Türkiye’de milletin seçtiği bir iktidara darbeye kalkışırken” otorite” tanımayan paralel çete, Türkiye’nin milli sırlarını illegal dinlemelerle yabancı gizli servislere satan Gülen örgütü, ABD sözkonusu olduğunda şiddet bile uygulasa “ABD otoritesi”ne boyun eğiyor…

MEDYAGUNDEM

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

feto-abd

ABD kararını verdi; game over Feto!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ABD Dışişleri Bakanlığının yayınladığı Terörizm 2016 Ülkeler Raporu’nun Türkiye bölümünde ilk …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir