Anasayfa / GENEL / Kardeşlerine bile kumpas kuran paralel terör örgütü!
orgut

Kardeşlerine bile kumpas kuran paralel terör örgütü!

Fethullah Gülen kendisine muhalefet eden Nur cemaatinin Tahşiyeciler Grubu’nun lideri Mehmet Doğan’ı hedef gösterdi. Doğan ve 10 kişi tutuklanıp 17 ay hapis yattı.

Fethullah Gülen hareketine muhalif duruşu ile bilinen Nurcuların Tahşiyeciler Grubunun Lideri Risale-i Nur talebesi Mehmet Doğan, Gülen’in hedef göstermesiyle paralel kumpasla tutuklandı, 17 ay hapis yattı. SABAH Özel İstihbarat Bölümü’nün ulaştığı belgelere göre Mehmet Doğan için kâbus dolu günler Fethullah Gülen’in 6 Nisan 2009’da herkul.org sitesinde Tahşiyeciler’den olumsuz ifadelerle söz etmesi üzerine başladı. Gülen’in açıklamalarının hemen ardından Bugün Gazetesi yazarı Nuh Gönültaş ve sonra da Samanyolu TV’nin Tek Türkiye adlı dizisinde Tahşiyeciler hedef gösterildi. Gruba yönelik kara propaganda sürecinin ardından İstanbul Emniyet’i, Mehmet Doğan başta olmak üzere Tahşiyeciler Grubu’nun önde gelenlerini teknik takibe aldı. Tahşiyeciler’e 21 Ocak 2010’da operasyon yapıldı. Mehmet Doğan ile birlikte 10 arkadaşı tutuklandı. Cemaatin sohbet evinde el bombası bulunduğu iddia edildi, ama bombaların üzerinden polislerin parmak izi çıktı. Tahşiyecilere göre bu bulgu, bombayı eve paralelci polislerin yerleştirdiğini ispatı. İki hukuk profesörü bombaların bulunduğu aramaların hukuksuz olduğunu rapor etti ve aramalardan elde edilen delillerin ceza muhakemesinde kullanılamayacağını kaydetti. Raporda Prof. Dr. Adem Sözüer ve Doç. Dr. Mahmut Koca’nun imzası var. Raporda, grubun dini ve siyasi söylemlerinin tehlikeli olduğu ve gelecekte bir terör örgütü olabilecekleri tahminine dayalı olarak kişilerin yargılanmasının ifade ve örgütlenme özgürlüğünün ihlali anlamına geldiği belirtildi. Mehmet Doğan 17 ay sonra tahliye olsa da hakkındaki yargılama halen devam ediyor. Doğu’da Molla Muhammed olarak anılan Mehmet Doğan, Fethullah Gülen’in çeşitli fikirlerine karşı çıkışı ile bilinen bir emekli imam. Doğan, özellikle dinler arası diyalog olarak adlandırılan uluslararası projelere muhalefetiyle tanınıyor. Paralel yapı, sırf bu muhalif kimliğinden ötürü Tahşiyecileri bir hukuk cinayetiyle mağdur etti.

SÜREÇ NASIL GELİŞTİ?
Fethullah Gülen’in 6 Nisan 2009 tarihinde internet sitesine konulan bir konuşması Mehmet Doğan için 17 aylık esaretine uzanan sürecin işaret fişeği oldu. Gülen, Türkiye’de kirli emelleri olan şer güçleri anlattığı konuşmasında “Tahşiye” kelimesini kullanarak grubu açıktan hedef gösterdi. Gülen “Biz Nurlara haşiye yapıyoruz dedirtirler. Adlarına da Tahşiyeciler derler. Sonra da Kalaşnikoflar verirler ellerine, iki yerde bir şey yapınca bunlar. Demek ki imkân bulunca bunlar da silahlanabiliyor” dedi. Mahkemede, “66 yaşındayım ve gözümde yüzde doksan oranında görme kaybı var. Ayrıca MS hastasıyım başkasının yardımı olmadan hareket dahi edemem. Şimdiye kadar örgüt kurmadım da 66 yaşından sonra mı örgüt kuracağım” diye savunma yapan Doğan,17 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edildi. Mehmet Doğan Özel Yetkili Mahkemeler kaldırılmadan önce İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanıyordu.  (SABAH)

MEDYAGUNDEM

t-akar2

İhanet korosu PKK’ya vuran Genelkurmay Başkanı’na vuruyor!

Doğan Medya, Gülenci gazeteler, Can Dündar’ın Cumhuriyeti, ihanetin Sözcü’sü ve diğerleri… Hepsi PKK’nın sözcülüğünü yapan …

tahsiye

Ve bir FETÖ kumpası daha çöker

Tahşiyeciler Grubu’yla ilgili davada aralarında Mehmet Doğan’ın da olduğu 51 sanık hakkında beraat kararı verildi. …

lys2

Bu kez LYS’de FETÖ hırsızlığı soruşturması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, 2014 Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin soruşturma başlatıldı. KPSS’deki …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir