Anasayfa / GENEL / Gülen örgütü’nün ABD’deki montaj fabrikası da deşifre!
gulen

Gülen örgütü’nün ABD’deki montaj fabrikası da deşifre!

ABD’den ‘paralel yapıyı’ yöneten Fethullah Gülen, Silikon Vadisi’ni malikanesinin yanına taşıdı. Teknoloji üssü kurarak, montaj kasetleri üretti. Yalan fabrikasının başına ise bu işlerde uzman iki yeğenini geçirdi.

Kendisini maddi dünyaya kapattığını ve sadece bir tane ceketi olduğunu söyleyen Fethullah Gülen, CEO gibi hareket etti. Milyar dolarlarla oynayarak, işadamlarına yön verdi. İstihbarat şefliğine soyunarak, ABD’deki malikanesinden binlerce kişiyi ve devletin zirvesini dinledi. Paralel çeteyle birlikte teknolojinin kalbinin attığı Silikon Vadisi‘ne rakip oldu. Hükümeti yıpratmak için montajlı ses ve görüntü kasetleri üretti.

O KASETLER GÜLEN’E TESLİM EDİLİYOR
“Gerçek dışı kurgu” için yönetmen koltuğuna oturan Gülen’in montaj kasetlerini hayata geçirdiği fabrikasını ise “a haber”de yayınlanan “Yaz-Boz” programı deşifre etti. Pensilvanya‘da Gülen’in kaldığı 35 dönümlük çiftliğinin yanında bulunan 55 dönümlük montaj fabrikası, yüksek teknolojiyle donatıldı. Orman içine saklanan fabrikanın, her türlü ses ve görüntü kaydı montajı hizmeti verdiği ortaya çıktı. Gülen’in yönettiği dev fabrikanın ise yeğeni Mebruke ile eşi Cevdet Türkyolu‘na ait olduğu ve “MBCG Prodüksiyon” firması adıyla faaliyet gösterdiği tespit edildi. Yalan fabrikasının başına ise Fethullah Gülen’in teknik takip ve telefon dinleme konularında uzman olan kardeşi Mesih Gülen getirildi. Mesih Gülen’in oğlu Muaz Bin Cebel Gülen ile Mebruke Türkyolu’nun oğlu Esat Türkyolu da montaj ekibinin en başarılı 2 ismi olarak gösterildi. Grafik tasarım, ses ve görüntü kaydı ile montaj programlarını çok iyi bilen yeğenler, doğrudan Hoca’ya bağlı görev yapıyor. Kurgu uzmanları, Türkiye’den yasa dışı takiplerle elde edilen önemli isimlere ait verileri an be an izleyip, beraber çalıştıkları ekiplerle montaj kasetleri hazırlıyor. Kilit isimler, hazırladıkları kaset ve tapeleri, Gülen’e teslim ediyor. Paralel yapının lideri ise kritik öneme sahip tüm kasetleri odasındaki kasada saklıyor.

KURGUDA USTA
Gülen’in yeğeni Mebruke Türkyolu’nun oğlu Esat Türkyolu, fotoğraf-video çekimi ve montajlama konusunda uluslararası tecrübeye sahip olarak gösteriliyor.

TECRÜBELi YEĞEN
Fethullah Gülen’in kardeşi Mesih Gülen’in oğlu Muaz Bin Cebel Gülen, internet sayfasında kendisini şu sözlerle tanıtıyor: “Sonic Soundry, Sound Forge ve diğer ses kayıt ve montaj programlarında üstün tecrübeye sahiptir.”

SINIRSIZ HiZMET
Gülen’in kardeşi ile yeğenlerinin başında bulunduğu prodüksiyon firması, ses ve görüntü kaydının yanı sıra montaj hizmeti de veriyor.

DİNLEME UYDUSU
a haber’deki Yaz-Boz programında yayınlanan “montaj fabrikası” gerçeği, gündeme bomba gibi düştü. Böylece 17 Aralık operasyonunun arkasındaki teknolojik kurgu gözler önüne serildi.

Paralel çete, Türkiye’de yasa dışı yollarla yaptığı dinleme kayıtlarını, “uydu kanalıyla” İstanbul, Londra ve ABD’deki üç merkeze aktarıyor. Çok önemli isimlere ait kasetler ayıklanarak Pensilvanya’ya iletiliyor.

İstenilen şekilde montajlanan bu kasetler, Gülen’in çiftliğindeki veri havuzunda saklanıyor. Operasyon düğmesine basıldığı an, “yalan” kasetler, paralel yapı içindeki kritik görevlerdeki yetkililere servis ediliyor.  (TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

feto-abd

ABD kararını verdi; game over Feto!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ABD Dışişleri Bakanlığının yayınladığı Terörizm 2016 Ülkeler Raporu’nun Türkiye bölümünde ilk …

1 Yorum yapıldı

  1. Kaos Kardinali

    Zinayı, göz zinasını da hepimiz biliriz, değil mi? Ya kulak zinasını!!! Evet, bunların alayı, sülalece yeme içme, nefes alma kadar hayati gördükleri göz, kulak zinasıyla iştigal eden hoca efendi takımıdırlar. Göz, kulak zinasıyla orgazm olan sapık meczup görmedinizse görün işte! Sülalece!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir