Anasayfa / GENEL / İşte size bir Doğan medyası-haşhaşi ortaklığı operasyonu!
montaj

İşte size bir Doğan medyası-haşhaşi ortaklığı operasyonu!

AK Parti’nin Adıyaman mitingine yoğun katılımı gösteren fotoğraf için montajlanmış görüntü iddiası ortaya atıldı. DHA’nın erken saatlerde çektiği fotoğraf ile AA’nın miting esnasında cepheden çektiği fotoğraf kıyaslanarak montaj yorumları yapıldı. DHA daha sonra, farklı bir açıdan çekilen alanın yarısını göstermeyen başka bir fotoğraf servis etti. Akıllara ise 2008’de Erzurum’da çekilen fotoğraf geldi.

Doğan medyasının fotoğrafı üzerinden fotoşop kara propagandasını paralel çetenin elemanları sosyal medyada yaydı.

Başbakan Erdoğan’ın Adıyaman’da yaptığı mitinge katılım sosyal medyada günün konusu oldu. Geçtiğimiz hafta Balıkesir’de yapılan mitingden sonra Anadolu Ajansı’nın servis ettiği fotoğraflar için ‘montaj’ iddiasında bulunanlar bu sefer de Doğan Haber Ajansı’nın mitingden önce çekip servis ettiği fotoğrafı öne sürerek yeni bir tartışma başlattı.

Mitingden önce çekilen fotoğrafla kıyas

Başbakan Erdoğan’ın bugün Adıyaman’da katıldığı mitinge olan yoğun katılımı kabullenmeyenler, DHA’nın miting başlamadan çok önce çektiği fotoğraf ile Anadolu Ajansı’nın Erdoğan’ın konuşması devam servis ettiği fotoğrafı kıyaslayarak katılım görüntülerinin montajlandığını iddia etti.

DHA bu kareyi 13.21’de servis etti 

Alanı tam çekmedi

DHA miting bittikten sonra ise açı olarak alanının cephesinden değil de konuşma kürsüsünün sol çaprazından çekilmiş ve katılanların yarısını göstermeyen fotoğrafları ek olarak servis etti.

DHA bu fotoğrafı ise 15.00’da yayınladı.

Ekranlarda da görüldü

Birçok kanalın canlı yayınladığı mitinge katılım ekranlardan da görüldü.

Gölgesi 2008’e uzanıyor

DHA 2008 yılında Başbakan Erdoğan’ın Erzurum’da yapacağı açılıştan geçtiği fotoğrafta ile de tartışma çıkarmıştı. Alandaki insanların gölge boylarından sabah saatlerinde çekildiği belli olan fotoğrafı Radikal Gazetesi, “Erzurum’da alan bu kez dolmadı” başlığıyla yayınlamıştı. Gazeteye tepki gösteren Başbakan Erdoğan ise “Dün bir gazetede 22 Temmuz’da Erzurum’un İstasyon meydanını gösteriyor. Bir de bu pazar günü İstasyon meydanını gösteriyor; ‘Erdoğan istediği kalabalığı bulamadı’ diyor. Senin gözlerin göremiyorsa ben ne yapayım? Zannediyorusunki, mitingin sabah saatlerindeki fotoğrafını koyarak Erzurumlu Dadaşımı aldatacaksın. Avucunu yalarsın bir şey aldatamazsın” demişti. (YENİ ŞAFAK)

MEDYAGUNDEM

bassj1

PKK’nın hamisi ABD’den PKK’nın adını anmadan kınama!

ABD Ankara Büyükelçiliği’nden AK Parti’li yöneticiler Orhan Mercan ve Aydın Ahi’nin PKK’lı teröristlerce öldürülmesine ilişkin …

akparti

ABD’nin ‘kara gücü’ teröristler Ak Partilileri katlediyor!

Diyarbakır ve Van Ak Parti ilçe başkan yardımcılarına yapılan suikastın yankıları sürerken, AK Parti Hakkari …

pkk4

Şu alçak katilleri Almanya “özgür basın” diye koruyor!

AK Parti Lice İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Mercan ile AK Parti  Özalp İlçe Başkan Yardımcısı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir