Anasayfa / GENEL / PKK’nın hamisi ABD’den PKK’nın adını anmadan kınama!
bassj1

PKK’nın hamisi ABD’den PKK’nın adını anmadan kınama!

ABD Ankara Büyükelçiliği’nden AK Parti’li yöneticiler Orhan Mercan ve Aydın Ahi’nin PKK’lı teröristlerce öldürülmesine ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada PKK’nın adı bile anılmadan kınama yapıldı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Ankara Büyükelçiliği’nce AK Parti’li yöneticiler Orhan Mercan ve Aydın Ahi’nin PKK’lı teröristlerce öldürülmesine ilişkin “Aydın Ahi ve Orhan Mercan’a karşı düzenlenen suikastları kınıyoruz. Türk Hükümeti’nin failleri adalete teslim edilmesine yönelik gayretlerini destekliyoruz” denildi.

ABD Büyükelçiliği, AK Parti Diyarbakır Lice İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Mercan ve Van Özalp İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Ahi’nin PKK’lı teröristler tarafından öldürülmesiyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK’NIN ADI BİLE GEÇMEDİ
Büyükelçiliğin sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yayımlanan açıklamada, AK Parti’li yöneticilere yönelik suikastlar kınanarak, şöyle denildi:

“Geçtiğimiz hafta sonu Türkiye’nin güneydoğusunda Aydın Ahi ve Orhan Mercan’a karşı düzenlenen suikastları kınıyoruz. Ahi ve Mercan’ın ailelerine en derin taziyelerimizi sunuyoruz; diğer terör kurbanları gibi onlar da hiçbir zaman böyle bir acıyı yaşamak zorunda kalmamalıydı. Bu tür dehşet verici eylemler, uyum ve barış içinde yaşamak isteyenlere karşı işlenmiş suçlardır ve bizler, Türk Hükümeti’nin failleri adalete teslim edilmesine yönelik gayretlerini destekliyoruz.”

MEDYAGUNDEM

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

merkel

Almanya’dan “PKK bizi nasıl haraca bağladı” raporu

Almanya’da iç istihbarat servisi, PKK’nın Almanya’da topladığı paranın son 10 yılda iki kat arttığını bildirdi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir