Anasayfa / GENEL / Cemaat yurduyla ilgili şok iddia!
cemaat1

Cemaat yurduyla ilgili şok iddia!

Düzce’de Cemaat yanlısı olduğu iddia edilen öğrenci yurdunda dün gece olaylar çıktı. AK Partiyi ve Başbakanı kötüleyici video izlettirildiğini ve buna karşı çıktıklarını savunan iki öğrenci yurttan atıldıklarını iddia etti. AK Parti İl başkanı Metin Kaşıkoğlu ‘da olay yerine gelerek öğrencilere destek oldu.

YURTTAN ATILDIK !

Düzce Öncü Haber televizyonunun haberine göre yerel Seçimlere yaklaştığımız şu günlerde siyasi ortam gerginliklere sahne olmaya başladı. Bunun bir örneği de dün gece üniversite öğrencilerinin kaldığı cemaat yanlısı olduğu iddia edilen yurtta yaşandı. Yurtta kalan iki öğrencinin yurttan kovulduğu iddia edildi. Olayı yaşayan Ogün ve İsmail adındaki iki öğrenci yurtlarında gece yarısı kendilerine AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’ı kötüleyici video seyrettirdiklerini iddia ederek karşı çıkmaları üzerine yurttan atıldıklarını söylediler. Ogün isimli öğrenci şu ifadeleri kullandı.

Yurtta kalan öğrencilerden Ogün “AK Partiyi ve Başbakanı kötüleyici video izletiyorlardı . İzlemek istemediğimizi, belirterek görüntüleri kapatmalarını söyledik. Herkese baskı kurarak twit attırıyorlardı ben atmadım. Bu nedenle benim adıma sahte twitte hesabı açarak adıma twit atacaklarını söylediler. Ben burada paramla kalıyorum hangi partiyi tutacağıma kimse karışamaz.” dedi.

AİLELERİMİZE HABER VERİLMEDEN SOKAĞA ATILDIK

Yurtta kalan diğer öğrenci İsmail ise yurda geldiğinde TV odasında AK Partiyi ve Recep Tayyip Erdoğan’ı kötüleyici sunum yapıldığını iddia ederek görüntüleri kapatmalarını istediğini ifade ederek olayın nasıl geliştiğini anlattı.

“Partimizi kötüleyici görüntüleri izlemek istemiyorum kapatın bilgisayarı dedim. Daha sonra kapatılmayınca kendim kapatmak istedim. Ardından bir abi gelip bilgisayarı kapatamazsın diyerek kısa süreli sözlü münakaşa yaşandık .Ailelerimize haber verilmeden yurttan atıldık” iddiasında bulundu..

Arkadaşlarına destek vermek amaçlı yurt binası dışında toplanan diğer öğrenciler de yaşanan olayları özetlediler.

ALLAH ISLAH ETSİN

Düzce’de hizmet veren ve cemaate yakın olduğu iddia edilen özel yurtta gelişen bu olayların akabinde olayı yaşayan öğrencilerin AK Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu’na ulaşmasının ardından Kaşıkoğlu öğrencilerin yanına geldi. geldi. Yaşanan bu olayla ilgili değerlendirmede bulunan Kaşıkoğlu “Gecenin bir vakti evlatlarımızın hak ve hukukunu korumak için buraya geldik. Böyle bir eylemin yapılması bizi şoke etti, kulaklarımıza inanamadık Bu nasıl bir hizmet anlayışı, nasıl bir vicdandır.” dedi.

“Düzce’yi bilmeyen bu çocukları hangi insan sokağa atabilir. Sonuna kadar bu olayın takipçisi olacağız. Nedir bu AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı .İbret dolu bir tabloyla karşı karşıyayız. Allah ıslah etsin. Yasalarla sonuna kadar bu kirli yapının ortadan kaldırılması gerekliliği bir kez daha ortaya çıktığı görülmekte” dedi.

ÇOCUKLAR PROPAGANDAYA MARUZ KALIYORLAR

Burada hiçbir öğrenci bedelsiz kalmıyor. Beyin yıkama operasyonu yapılıyor. Başbakanımıza bu konuyu intikal ettireceğiz. Bu çocuklar okumak için gayret ediyorlar onun için önlerindeki bütün engelleri kaldırmak yerine, böylesi propagandalara maruz bırakılıyorlar. Kalbiniz müsterih olsun. Devletin gücü her şeye yetecektir. Biz sizi hiçbir kirli ittifakın elinde bırakma niyetinde değiliz.” dedi.

KAŞIKOĞLU ANADOLU AJANSI’NA ANLATTI

AK Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, uzun zamandır yurtlarda ve cemaate yakın bazı birimlerde hükümet karşıtı söylemler olduğunu belirterek, AK Parti karşısında hangi parti güçlüyse onları destekleyen çalışma yapılması gerekliliğine ilişkin kendilerine duyumlar ulaştığını söyledi.

Geçen günlerde bir kız öğrencinin kendisini arayarak, “cemaatlerden birisinin yurdunda kaldığını ancak kendilerine çok baskı yapıldığını, Başbakan ve AK Parti’ye çok büyük küfür ve hakarette bulunulduğunu, kendisinin de bu baskılardan çok rahatsız olduğunu” bildirdiğini aktaran Kaşıkoğlu, bu tür olayların sürekli konuşulduğunu ifade etti.

Kaşıkçıoğlu, söz konusu iddiaların dün akşam ete kemiğe bürünür halde karşılarına çıktığını anlatarak, şunları kaydetti:

“ŞER GİBİ GÖZÜKEN BİR OLAY AM…”

“Belki şer gibi gözüken bir olay… Hayra vesile olacağını temenni ediyorum. Dün akşam İstanbul’dan bir arkadaşımız bizi aradı, ‘Düzce’de cemaate yakınlığı ile bilinen Zirve Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan bir yakınının Başbakan’a karşı hakaretler ve baskılar yapıldığı, aleyhinde birtakım ifadeler kullanıldığı ve akşam da bir tartışmanın yaşandığını’ bizlere aktardı. Yaşanan tartışma sonucunda yurttaki görevlilerin, öğrencinin Fethullah Gülen’i kastederek, ‘Bu hoca ülkeyi bölüyor’ ifadesi neticesinde ‘hocamıza laf edemezsin’ diye çıkıştığını ve artık yurtta kalamayacağını, derhal yurdu terk etmesi gerektiğini kendisine bildirmişler. İstanbul’daki arkadaşlarımız gece yarısı sokakta kaldığını ifade eden öğrenciyle ilgilenmemizi rica etti.”

Olaylar üzerine bahsi geçen öğrenciyi aradığını ve kendisinin de bu olayı doğruladığını aktaran Kaşıkoğlu, şöyle konuştu:

ZORLA VİDEO İZLETİLİYOR

“Öğrencilerle görüşmemde, ‘kendilerinin meslek yüksekokulunda öğrenci olduklarını ve yurttan atıldıklarını’ ifade ettiler. Daha sonra konuyu araştırdığımızda konunun daha vahim olduğunu gördük. Olayın bir öğrenciden ibaret olmadığını anladık. 70 kişilik yurtta 35 öğrenciye düştüğünü ve kalanların tümünün infial halinde olduğunu gördük. Uzun zamandan bu yana AK Parti aleyhine kamuoyunda duyduğumuz her şeyin bu yurtta gerçekleştirildiğini gördük. ‘Zorla videoların izlettirildiği, abilerin sürekli çeşitli toplantılar yaptıklarını, AK Parti’ye oy atmanın haram olacağına ilişkin söylemler kullandıklarını, AK Parti’ye oy verenlerin şerefsiz olduğu’ yönünde ağır ithamlarda bulunulduğunu, AK Parti’den başka tüm partilere hatta gerekirse BDP’ye dahi oy atılabileceğini’ söylediklerini duyduk.”

Kaşıkçıoğlu, yurtta kalan öğrencilerle konuştuklarında bu bahsi geçen konuları tek tek doğruladığını dile getirerek. “Türkiye’nin dört bir yanından ilim tahsil edebilmek adına geldikleri ve ücret ödedikleri halde bu tür baskılara maruz kaldıklarını ifade ettiler” şeklinde konuştu.

Bu olayın birtakım gerçeklerin gün yüzüne çıkması için önemli adım olduğunu vurgulayan Kaşıkoğlu, “Yurtta kalamayacak arkadaşımız varsa kendilerine yardımcı olacağımızı ifade ettik. Üç öğrenciyi biz aldık ve otelde misafir ettik. Bizden sonra Cihan Haber Ajansının olay yerine geldiğini ve olayı tatlı mecralara taşıma gayretinde olduğunu ve çocuklara geri adım atmaları konusunda baskı yaptıklarını öğrendik. Bugün 10 öğrencimiz devletin şefkat kollarını açmasıyla, Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı Avni Akyol Yükseköğrenim Yurdunda misafir öğrenci olarak kalmaktadır” ifadesini kullandı.

MEDYAGUNDEM

yurt

Cemaat yurdunda Twitter isyanı!

Öğrenciler isyan etti: Siyasete değil, eğitime geldik… 17 Aralık operasyonlarının ardından cemaatin öğrenci evlerinde yaşanan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir