Anasayfa / ANALİZ / İşte RTÜK’ün tahammül edemediği haberimiz (1)
rtuk-erisim

İşte RTÜK’ün tahammül edemediği haberimiz (1)

MEDYAGÜNDEM’in RTÜK’ün kendi sitesinde yayınladığı kurul kararlarından yola çıkarak yayınladığı haberlere skandal biçimde RTÜK erişim engeli koydurdu. Hukuksuz girişimle RTÜK hesap vereceğine MEDYAGÜNDEM’i susturdu. Başbakan Erdoğan konuştu diye kanal cezalandıran RTÜK’ün mahkeme yoluyla erişim engeli koydurduğu haberlerimizi tekrar yayınlıyoruz. İşte erişim engeli konulan “Başkan Davut Dursun ve Ak Partili üyeler RTÜK’ü CHP’nin çiftliğine mi çevirdiler?” başlıklı haberimiz:


rtuk

RTÜK hakkında sarsıcı iddiaların yer aldığı rtuk2015.wordpress.com bloğu, “RTÜK dosyası”nı açtı. RTÜK Başkanı Davut Dursun ve Ak Parti kontenjanından seçilen üyeler hakkındaki iddialar ise yenilir yutulur cinsten değil. İşte o iddialar:

CHP’Lİ ÜYELER RTÜK’Ü FİİLEN ELE GEÇİRDİ

RTÜK BAŞKANI DAVUT DURSUN CHP’Lİ ALİ ÖZTUNÇ’UN KUKLASI MI OLDU?

Son dönemde tartışmalı kararları ve özellikle CHP’li üyelerinin kopardığı yaygaralarla gündeme gelen RTÜK’le ilgili ilginç iddialar bitmek bilmiyor.

Sitemize ulaşan bilgi ve belgelerle RTÜK’TE olan biteni sizlere aktaralım.

RTÜK’le ilgili iddiaların başında kurumu Davut Dursun’un yönetmediği, CHP’li bir üyenin fiilen RTÜK’ü ele geçirdiği iddiaları var.

NASIL?

CHP’li üyeler medya aracılığıyla Ak Parti kontenjanından seçilmiş üyeleri de esir aldı. Skandal iddiaya göre RTÜK Başkanı Davut Dursun, kurumdaki CHP’li üyelerin “memuru” oldu.

BİRLİKTE OKUYALIM

“AK Parti’nin RTÜK’e seçtiği bazı üyeler millete hizmet etmek yerine kendi istikballeri için çalışmaktadır. Medyada kendileri hakkında olumsuz haber çıkmamasını hedeflerine varmak için gerekli görmektedirler. Bunun farkında olan CHP’li üyeler, AK Parti kontenjanından seçilmiş olan üyelerin bu zaaflarından faydalanmaktadırlar. CHP’li üyeler medya aracılığı ile AK Parti kontenjanından seçilmiş üyeleri esir almıştır. CHP’li üyeler, yetki ve sorumluluklarının gereklerini yerine getiremeyecek durumda olan AK Parti kontenjanından seçilen üyeler üzerinden, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu çalışanları üstünde baskı kurmaktadırlar.

Neredeyse CHP’li üyelerin her isteği Davut Dursun tarafından yerine getirilmektedir. RTÜK Başkanı Davut Dursun, mevzuatta yeri olmamasına rağmen Ali Öztunç’un hizmetine uzman tahsis etmiştir. 2011 yılında 666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin yürürlüğe girmesinden sonra RTÜK üyeliğine yeni seçilen kişiler, Kararname’nin yürürlüğe girmesinden önce RTÜK üyeliğine seçilen kişilerden daha az maaş alması gerekirken Davut Dursun’un verdiği talimatla 2013 yılında RTÜK üyeliğine seçilen Ali Öztunç’a aylarca fazla maaş verilmiştir. Bu konu hâlihazırda Sayıştay’ın gündemindedir. Bunun yanı sıra, CHP’li üyelerin ilgili ilgisiz uluslararası toplantılara bu kadar sık gönderilme sebepleri de merak konusudur.”

MEDYAGUNDEM

evlilik

Evlilik programları kaldırılmayacak ama…

Yayından kaldırılacağı konuşulan evlilik programları çocukların ekran başında olmadığı saat dilimlerinde yayınlanacak. Olağanüstü hal (OHAL) …

evlilik

Evlilik programlarına yasak yok yaptırım var

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) yetkilileri OHAL kapsamında 690 sayılı KHK ile evlilik programlarının …

ekran

RTÜK uyuyor ekranlardan rezillik akıyor!

Türk örf ve adetlerini zedeleyecek biçimde çıplaklığın, eşcinselliğin ve evlilik dışı ilişkilerin özendirildiği programlar adeta …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir