Anasayfa / GENEL / İşte Eyüp Can’ın ayrılığının perde arkası!
eyup

İşte Eyüp Can’ın ayrılığının perde arkası!

MEDYAGUNDEM.COM- Önce MEDYAGÜNDEM yazdı, Ekrem Dumanlı’nın Pensilvanya tarafından üzerinin nasıl çizildiğini… Ekrem Dumanlı nasıl “masör kurbanı” oldu, Gülen örgütü tarafından nasıl ipi çekildi anlattık.

ekrem6

Bugün de Akşam yazarı Turgay Güler’den gelen Dumanlı’nın gönderileceği yazısı üzerine Gülen medyasında büyük depremin ayak sesleri gelmeye başladı.

turgay2

DUMANLI GİDİYOR EYÜP CAN GELİYOR

Bugün Doğan medyası cephesinden gelen bomba haber, Zaman’da Ekrem Dumanlı’nın ipinin çekildiğinin de işaretini verdi.

Eyüp Can 10 yıldır Doğan medyasındaki kariyerine son verip ayrıldı. Kamuoyunda Aydın Doğan paralel bir adamına yol verdi gibi algılansa da işin aslı öyle değil. Aydın Doğan Eyüp Can’ı kovmadı, Pensilvanya’dan gelen son talimata uydu.

1.5 MİLYON HEDEFİ İÇİN ZORUNLU DEĞİŞİKLİK 

Fetullah Gülen’in Zaman’ın tirajının 1.5 milyona çıkarılması talimatının Dumanlı ile mümkün olmadığı, yayın yönetmeni değişikliğinin şart olduğu, en uygun ismin de Eyüp Can olarak belirlendiği konuşuluyor.

Fetullah Gülen resmen Dumanlı’nın ipini çekti. Pensilvanya’ya götürdüğü bir masörün tüm sırları deşifre etmesiyle Gülen’in gözünde hain durumuna düşen Ekrem Dumanlı Zaman gazetesi genel yayın yönetmenliğinden alınacak. Onun yerine de Eyüp Can getirilecek.

Dumanlı MEDYAGÜNDEM yazarı KARBİ’nin ilk kez gündeme getirdiği gibi Azerbaycan Zaman’a “idari işler müdür yardımcısı”  mı yapılır bilmiyoruz ama kariyeri bir masör yüzünden yerle bir oldu.

Eyüp Can şimdi Pensilvanya’nın talimatıyla Zaman’a çekildi. Doğan medyasından ayrılığının da tek sebebi  bu.

MEDYAGUNDEM

ekremd2

Ekrem itini göz göre göre kaçırtmışlar!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın firari Ekrem Dumanlı’nın da arasında bulunduğu 13 şüpheliyi takip etmesi için İstanbul …

kemal

KK FETÖ’nün kuryesi mi?

Siyasiler bayramı memleketlerinde geçiriyor. O siyasilerden biri de eski TBMM Meclisi Başkanı ve AK Parti …

ekrem2

O masada CHP ile FETÖ arasında bir kurye var!

Siyasiler bayramı memleketlerinde geçiriyor. O siyasilerden biri de eski TBMM Meclisi Başkanı ve AK Parti …

2 Yorumlar

  1. Bu Elif Safak’in kocasi, gazete batirmakla meshur olmus bir gazetecimizdir. Demek Zaman’in batisi da Eyup Can’a nasip olacak. Sans mi, kader mi, tevafuk mu nedir bu Eyup? “Eceli gelen gazeteye Eyup Can genel mudur olur” diye bir atasozu var da ben mi bilmiyorum.Neyse sonra Elif ablamiz batisin romanini yazar: “Gunbatiminda Zaman” Her zamanki gibi romanini once Ingilizce yazsin da Graham Fullergiller filan cabucak okuyabilsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir