Anasayfa / GENEL / IŞİD’den etek giyerek kaçanların lideri; Kürt gençleri IŞİD’i tükürükle boğar!
demirtas8

IŞİD’den etek giyerek kaçanların lideri; Kürt gençleri IŞİD’i tükürükle boğar!

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasında konu yine Kobani’ydi. “Kobani’dekiler bizim akrabamız” diyen Demirtaş, “Kapıyı açsaydınız Kürt gençleri IŞİD’i tükürükle boğardı” ifadesini kullandı.

“KAPILARI AÇSAYDINIZ IŞİD’İ TÜKÜRÜKLE BOĞARDIK”

“Bunlar anlamıyorlar ama Kobani’nin düşmemesi lazım. Biraz önce MHP lideri konuştu bu kürsüde, “gücünüz yetiyorsa savaşın” diyor. ‘Türk ordusu gitsin orada savaşsın’ demedik. ‘IŞİD’e karşı savaşmak isteyen On binler var, onları orada tükürükle boğarız, kapıları açın’ dedik! Onu da anlamamışlar. Size yalvaran, alçak olsun, sizin gibi olsun! IŞİD’in karşısında asla boyun eğmedik. Tüm korkumuz, Kobani’nin düşmesi karşılığında ortaya çıkacak reaksiyondur.”

AKLA ETEK GİYEREK KAÇAN YPG’LİLER GELİNCE DEMİRTAŞ’A “YAV HE HE” DİYORUZ

Türkiye’de olaylar çıkarıp askere polise ve dükkanlara saldıranların “silahlı güçleri”, Demirtaş’ın “Kürt gençleri” Kobani’de IŞİD’den etek giyerek kaçıyordu.

Kobani’den düşen bir fotoğraf olay olmuştu. Fotoğrafta PKK’nın Suriye’deki kolu olan YPG’li bir kişi, IŞİD’in Kobani merkeze kadar ilerlemesinin ardından kadın kılığında bölgeyi terk ediyordu. Yüzünü maskeyle kapatan, altına ise etek giyerek kadın kılığına giren YPG’li kişi, bulunduğu bölgeden koşarak uzaklaşıyordu.

etek-kobani

MEDYAGUNDEM

Eren Erdem

CHP’li Erdem yalanlarıyla HDP’yi de karıştırdı

HDP’li Selahattin Demirtaş’tan kendisi hakkında “özerklik istemediğini söyledi” açıklaması yapan CHP’li Eren Erdem’e yalanlama geldi. …

tuncay2

Hani PKK ‘evet’ diyordu sahtekar CHP’li!

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, terör suçundan tutuklu Selahattin Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret ettiğini açıkladı. Oysa …

selo1

Sıra katil Selo’da!

Diyarbakır’da Yasin Börü’yle birlikte 4 genci hunharca katleden katille-rin ceza almasıyla buruk sevinç yaşayan aileler, …

2 Yorumlar

  1. İsmail Hami Danişmend

    Siz ne zaman kapıyı kullandınız ki diyerek bu arkadaş susturulabilir.Utanmadan halen konuşabiliyor musun?
    daha 1 hafta önce yaptığın çağrı ile sokaklar kan gölüne döndü. insan yerine oturup da ağzını tutar biraz ama sizin gibi zihniyete sahip olan adamlardan böyle bir davranış beklemek hayalcilik olur. Kapı açıktı. giden gitti, hatta bazıları kamera önünde tel örgüleri yıkıp da gitti, sonra bir de ne görelim hewaller yarım saat sonra geri gelmiş. geç bu ayakları sizin gücünüz ancak kreşlere, kızılay’ın kan bankalarına, ilkokul binalarına, atatürk büstlerine, hüdapar üyelerine ve türk bayrağına yeter.
    Ha unutmadan şunu söyleyeyim; düşman bile savaş ortamında sağlık ekibine, kızılay’a, kızılhaç’a karışmaz. ama senin tabanın o düşman kadar bile olamadı.Kızılayın kan toplama araçlarını bile yaktı.

  2. Yahu selahattin oynayacaktım da yerim dar masalından vazgeç.Sizin vandallar şehirlerden kandil inine nasıl adam kaldırılacağını çok iyi bilirler.Sınırlardan mazot kaçıracağınıza hewalleri kobaniye kaçırıp savaşsaydınız.Yahu sizin hewallerin cesareti birtek “in” olan yerlerdemi tavan yapıyor?Düz ovada etek giymekten başka bir numaranız yokmuş .Sizin deyiminizle emperyalist Amerikan uçaklarının bombardımanıda olmasa işid teroristleri çoktan bütün ypg li teroristlere etek giydirip oryantal sertifikası verecekti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir