Anasayfa / ANALİZ / Dumanlı’dan Pensilvanya’ya “beni kovmayın” diye yalvaran yazı!
ekrem6

Dumanlı’dan Pensilvanya’ya “beni kovmayın” diye yalvaran yazı!

MEDYAGUNDEM.COM- Önce MEDYAGÜNDEM yazdı, Ekrem Dumanlı’nın Pensilvanya tarafından üzerinin nasıl çizildiğini… Ekrem Dumanlı “masör kurbanı” oldu, Gülen örgütü tarafından nasıl ipi çekildi anlattık.

ekrem2

Sonra işe yazarımız KARBİ el attı, Dumanlı’nın Azerbaycan’a “idari işler müdür yardımcısı” olarak atanacağını yazdı.

karbi1

Dün de Yeni Şafak’ta Cem Küçük Dumanlı için  “Hain yayınlarda sınır tanımayan Zaman cephesinde Ekrem Dumanlı ise malum fizyoterapist meselesi yüzünden Türk mahkemelerinden önce muhtemelen Pensilvanya tarafından yargılanıp ceza yiyecek. Paralel idam sehpası çoktan Dumanlı için kuruldu. O fizyoterapiste gidip bülbül gibi ötmeyecektin Dumanlı.” diye yazdı.

cem1 

Ve bugün…

Dumanlı’nın Zaman gazetesindeki yazısında o “tehdit eden”, kibirli, saldırgan tutumundan iz yoktu.

“Zamanı durduramazsınız” başlıklı yazısında özetle nasıl başarılı bir genel yayın yönetmeni olduğunu anlattı.

Haydar Baş’ın her kaybettiği seçim sonrası gazetesi Yeni Mesaj’daki başyazısına dönen bir yazıyla Dumanlı, adresi Pensilvanya olan “Hocam ben ettim sen etme, bir masör yüzünden beni harcama, bak Zaman’ı nasıl başarılı biçimde dimdik ayakta tuttum, beni kovmayın” yazısı yazdı.

Dumanlı Pensilvanya’ya Gülen için götürdüğü masör için bile hala bir cevap veremedi. Masörün Pensilvanya sırlarını dökmesinin faturası kendisine çıkan Dumanlı’nın bugün de o meseleye girmemesi yeterince meseleyi açık hale getiriyordu.

Durduk yerde şu satırlarla Zaman’dan bahsetmesi Dumanlı için Gülen örgütünde “idam sehpası”nın kurulduğunun işaretiydi:

“Gerçekleri eğip bükmeden yazan, yazarken de rafine bilgilerle tefekkür namusundan taviz vermeyen bir gazete onları rahatsız ediyor, uykularını kaçırıyordu. Birkaç sarsıntı sonunda yazar-çizerlerin gemiyi terk edeceğini, editör ve muhabirlerin o korkunç fırtınadan endişe duyarak bir bota atlayıp kaçacağını sandılar. El Hak öyle davranan da oldu. Ne var ki bu ülkenin akl-ı selimini, fikr-i selimini, hatta zevk-i selimini temsil eden ve millet vicdanına mal olmuş bir gazetenin bırakacağı boşluğun bir daha doldurulamayacağını aklı olan herkes kavrıyordu. Nitekim öyle de oldu. Fikrin namusuna, düşüncenin şerefine inanan Zaman sevdalıları sabitkadem bir duruş sergiledi ve tarih yazdı…

Ya okurlar?

Gerçek bir kahramanlık destanı yazdı Zaman okuru. Meydanlarda alenen hakarete maruz kaldı gazeteleri. Zabıta eşliğinde abonelerin gazetelerine müdahale edildi, suç işlendi. Ücreti ödenmiş gazetesinin her sabah posta kutusuna bırakılmasını hazmedemeyenler “iletişim özgürlüğüne müdahale” suçu işledi, “Bunu bir daha iş yerine getirirsen…” diye başlayan tehdit cümleleri ile karşı karşıya geldi. Despotluğa boyun eğmedi Zaman okuru. Gazetesini bir şeref nişanı gibi taşıdı yanında.”

DUMANLI İÇİN KÖTÜ GÜNLER

Dumanlı’nın bugün editör yazısı Fetullah Gülen’e yazılmış bir “yalvarış” gibi de okunabilir.

Resmen örgütüne savunma verdi.

Bugünkü yazısı ibretlik biçimde Dumanlı’nın duman olduğunun resmidir…

MEDYAGUNDEM

ekremd2

Ekrem itini göz göre göre kaçırtmışlar!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın firari Ekrem Dumanlı’nın da arasında bulunduğu 13 şüpheliyi takip etmesi için İstanbul …

kemal

KK FETÖ’nün kuryesi mi?

Siyasiler bayramı memleketlerinde geçiriyor. O siyasilerden biri de eski TBMM Meclisi Başkanı ve AK Parti …

ekrem2

O masada CHP ile FETÖ arasında bir kurye var!

Siyasiler bayramı memleketlerinde geçiriyor. O siyasilerden biri de eski TBMM Meclisi Başkanı ve AK Parti …

1 Yorum yapıldı

  1. ve dersanelerinde okuttuğu herbir çocuğu için ayrı ayrı zaman abonesi yaptırılan veliler de gönüllü okurdan sayılıyor mu? fikrin namusu, düşüncenin şerefi imiş bahsettikleri. yani kendilerinde olmayan.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir