Anasayfa / GENEL / İşte bu yüzden hainsin Can Dündar!
turkmen3

İşte bu yüzden hainsin Can Dündar!

MİT TIR’ının durdurulmasıyla ismini duyuran Bayırbucak’taki Türkmenleri Esad karadan, Rusya havadan bombalıyor. Bölgede yüzbin sivil var ve malesef yeterli silahları olmadığı için savunmasızlar. Türkmenlerin bu duruma gelmesi, başta MİT TIR’larını durduran Fetocu terör örgütü ve FETÖ adına Cumhuriyet’teki o ihanet manşetlerini atan Can Dündar yüzünden…


Esad rejimi, Rusya’nın da desteğiyle 4 gün önce Lazkiye kırsalındaki Bayırbucak Türkmen bölgesinde başlattığı kara harekatını genişletti.

Esad rejimine bağlı güçler, dün sabahın erken saatlerinde Rusların da desteğiyle muhaliflerin kontrolündeki Türkmen Dağı mevkisindeki Fırınlık, Acısı ve Avanlı bölgelerine aynı anda saldırı başlattı. Helikopter ve uçakların katıldığı saldırılarda Türkmen muhaliflerin mevzilerinin yanı sıra köyler de hedef alındı. Bölgeye düşen bombalar, Türkiye tarafından görülürken, sınır bölgesine yakın noktaları bombalayan bazı savaş helikopterleri de objektiflere yansıdı. Ölü ve yaralıların bulunduğu belirtilen bölgeden gelen patlama sesleri, Yayladağı ilçe merkezi ile sınırdaki mahallelerden de duyuluyor.

turkmen1 turkmen2

Rusya güç verdi

Rejim, 4 gün önce bölgenin güneyindeki Gimam köyüne kara harekatı başlatmıştı. Rusya’nın, DAEŞ’le mücadele adı altında Suriye’ye başlattığı hava saldırıları Esad’ı harekete geçirmişti.

TÜRKMEN YARALILAR TÜRKİYE’DE

SURİYE Türkmen Kitlesi üyesi Tahsin Hoşkar, Türkmen köylerinin aralıksız bombalandığını söyledi. Rusya’nın da destek vermesiyle bölgelerine yönelik saldırıların arttığını aktaran Hoşkar, “Hem mevziler hem de Türkmen köyleri, kara, hava ve denizden yoğun şekilde bombalanıyor. Çatışmalar şu saatlere kadar hiç durmadı” dedi. Köylerin boşaltıldığını, yaklaşık 5 bin kişinin Suriye tarafındaki güvenli gördükleri bölgeye gittiğini belirten Hoşkar, “Türkmen Dağı’nda durum çok çok kritik ve orası risk altında. Ölü ve yaralar çok” diye konuştu. Saldırılarda yaralanan ve Yayladağı sınırına getirilen 4 kişi, Hatay’da hastanelere kaldırıldı. Durumu ağır olan bir Türkmen hayatını kaybetti.

LAVROV TÜRKİYE’YE GELİYOR

“Esad’sız Suriye” için Viyana Konferansı’nda uluslararası toplum görüş birliğine varırken, detaylar Ankara ve Moskova’da, 25 Kasım günü, Dışişleri Bakanları seviyesinde görüşülecek. G20 zirvesinde, Erdoğan – Putin ikili görüşmesinin üzerinden 2 hafta geçmeden, Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov Ankara’ya geliyor. Suriye Dışişleri Bakanı Muallim de aynı gün Moskova’ya hareket edecek. Lavrov’un Türkiye ziyareti sırasında “Esad’sız Suriye” süreci ve DAEŞ ile mücadele görüşülecek. Lavrov, Ankara’da edindiği izlenimleri, Suriye Dışişleri Bakanı Muallim ile paylaşarak, “Esad Rejimi’nin olmadığı yeni döneme hazırlanın” mesajını verecek.

MEDYAGUNDEM

mittir2

ABD Büyükelçiliği cevap vermekten kaçıyor!

Adana ve Hatay’da 2014 yılında MİT TIR’larının durdurulmasına ilişkin 5’inci iddianame tamamlandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı …

mit-tir1

MİT TIR’ları iddianamesinde ABD bombası!

MİT TIR’larının durdurulmasına ilişkin yeni iddianame mahkemeye gönderildi. 55 sanıklı yeni davada tespit edilen 43 …

can-enis

İhanete cezanın gerekçeli kararı!

CHP İstanbul Milletvekili Berberoğlu’na, durdurulan MİT tırları görüntülerini eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Dündar’a …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir