Anasayfa / GENEL / Feto’nun sarayı da gitti!
feto-saray

Feto’nun sarayı da gitti!

17-25 Aralık darbe girişiminin başarılı olması halinde Gülen’in yerleşeceği İncek Sarayı, Koza’ya kayyum atanmasıyla İpek ailesinin elinden çıktı. Kayyum, FETÖ Sarayı ve İpek ailesinin oturduğu villa için emsal kira talep edecek.


Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği tarafından Fetullahçı Terör Örgütüne finansman sağlayan Koza-İpek Holding ve bünyesindeki 22 şirkete kayyum atanmasına karar verilmişti. Bu kapsamda şirketlere kayyum ataması yapılırken İpek ailesinin evlerinin ve taşınmazlarının kayyum atanan şirketler üzerine olduğu belirlendi. Buna göre Akın İpek’in, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen için Ankara İncek’te yaptırdığı ultra lüks malikânenin de kayyum atanan şirketler üzerine kayıtlı olduğu ortaya çıktı. Kayyum heyetinin, İncek’teki Saray ve diğer taşınmazlar için “emsal kira” tespitinde bulunarak, İpek ailesinden kira talep edeceği öğrenildi. Yine İpek ailesince kullanılan kredi kartlarının önemli bir bölümünün holding üzerine kayıtlı olduğu tespit edildi.

‘EMSAL KİRA’ TALEBİ

Kredi kartları, kayyum talimatı ile iptal edildi. Aile fertlerinin kullanımında bulunan 23 araç ile villada görev yaptığı belirlenen güvenlik görevlileri de ailenin hizmetinden geri çekildi. İpek’in, Gülen için yaptırdığı Ankara İncek’teki Saray da, şirket üzerine kayıtlı çıktı. Kayyumlar tarafından İpek ailesine orada ikamet edilip edilmediği soruldu. Aile malikânenin kullanılmadığını savunurken malikâne hakkında inceleme çalışmaları başlatıldı. Eğer malikânenin kullanıldığı belirlenirse kayyum heyeti, İncek’teki malikâne ve diğer taşınmazlar için ‘Emsal Kira’ tespitinde bulunacak. Belirlenen bedel, İpek ailesinden talep edilecek. Aynı zamanda İpek ailesinin ikamet ettiği villa ile ilgili de emsal kira tespiti yapıldığı öğrenildi. Belirlenen bedele göre önümüzdeki günlerde ailenin oturduğu villa için kayyum heyeti tarafından kira bedelinin istenileceği belirtildi.

Serveti bir gülüşe kurban gitti

FETÖ elebaşı Fethullah Gülen için “O’nun bir gülüşüne tüm servetimi feda ederim” diyen Koza İpek Holding’in firari patronu Akın İpek’in avukatları, Holding ve bağlı şirketlere kayyum atanmasına ilişkin kararın kaldırılmasını istemiş ancak Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği bu talebi ret etmişti.

ELEBAŞI GÜLEN’İN KARARGAHI OLACAKTI

Ankara’nın en değerli lokasyonlarından biri olan İncek’te binlerce metrekarelik arazi üzerine inşa edilen ultra lüks sarayın bahçesinde yüzme havuzu, misafirler için özel konaklama binası, restaurant, barbekü, bahçede çardak ve kır bahçesi bulunuyor. Etrafı kale gibi yüksek duvarlarla çevrili Lüks Saray, 10 metre aralıklarla koyulan kameralar sayesinde 24 saat kayıt altına alınıyor. Kameraların açıları kör nokta bırakmaksızın her açıyı gözetliyor. Son model kameralar karanlıkta dahi yüksek çözünürlükte görüntü kaydedebiliyor. Sarayın etrafında kuş uçurtulmuyor, herhangi bir araç saraya yaklaştığında güvenlik derhal devreye girerek, “uzaklaşın” uyarısında bulunuyor. Sarayın bir başka özelliği stratejik açıdan hiçbir yerden görülemeyecek şekilde tasarlanmış olması. Ön kapıdan 3 metre yüksekliğinde toprak çıkıntısı oluşturulmuş ve çıkıntının üzerine ağaçlandırma çalışması yapılarak bina adeta gizlenmiş.

(TUĞBA CEYHAN/STAR)

MEDYAGUNDEM

feto2

Teröristbaşının şifresi çözüldü

Teröristbaşı Gülen’in 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Amerikan gazetesine verdiği röportajında kullanılan fotoğrafın şifreleri çözüldü. …

darbe

Allah’a değil Feto’ya tapan sapıklar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi saldırı düzenleyen 1’i …

feto

Teröristbaşının son oyunu!

Teröristbaşı Fetullah Gülen, dün bir Mısır gazetesine “darbeyi Atatürkçü ve laik subaylar yaptı, bizim ilgimiz yok” …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir