Anasayfa / GENEL / “Bavul” Topçin’den!
bavul1

“Bavul” Topçin’den!

ABD’ye firar eden Tuncay Opçin hakkında yakalama kararı gerekçesi: Balyoz kumpasına zemin olan CD’leri, Mehmet Baransu’ya verdi.


Balyoz davasında yüzlerce askerin tutuklu yargılanmasına yol açan ve Mehmet Baransu tarafından özel yetkili savcılara teslim edilen bavulun sırrı çözüldü. Savcılık, 1. Ordu seminer odasından çalınan belgelerle dolu bavulun, Baransu’ya Tuncay Opçin tarafından temin edildiğini belirledi. Opçin, hakkında çıkarılan yakalama kararının gerekçelerinden birisi de bu oldu.

erdem-yavuz

TANIKLAR OPÇİN’İ İŞARET ETTİ
Balyoz davasının kumpas olduğu iddiasıyla başlatılan soruşturma çerçevesinde, Genelkurmay Başkanlığı’nca Mehmet Baransu tarafından kopyaları savcılığa teslim edilen CD’ler üzerinde yapılan inceleme sonucu, 1. Ordu Komutanlığı Plan Semineri Odası’ndan Ertuğrul Hareket Planı’na ait belgelerin çalındığı, savcılığa teslim edilen 19 CD arasından 11 ve 17 numaralı CD’lerde yer alan “Balyoz, Suga, Oraj, Çarşaf vb.” isimleriyle hazırlanmış belgelerin TSK’ya ait olmadığı belirtildi. Genelkurmay, CD’lerde 118 ‘çok gizli’ belgenin bulunduğunu savcılığa bildirdi. Savcılıkça tanık olarak dinlenen Mehmet Baransu’nun eski eşi Esra Konur, eski eşinin Taraf’ta yayımladığı Balyoz Darbe Planı ve eklerini içeren belgeleri Tuncay Opçin’den aldığını iddia etti. Taraf eski Yazı İşleri Müdürü Yıldıra Oğur da Tuncay Opçin’in başka konularla ilgili verdiği belgeleri Baransu’nun adı ile haberleştirdiklerini söyledi. Hanifi Avcı ise Balyoz belgelerini Tuncay Opçin’e Mehmet Baransu’nun verdiğini duyduğunu ve Balyoz soruşturmalarının Gülen örgütünün operasyonu olduğunu kaydetti. Tüm bu ifade ve deliller ışğında, Tuncay Opçin’in; devletin güvenliğine ilişkin belgeleri alma, gizli belgeleri temin etme, gizli kalması gereken bilgileri açıklama suçlarını işlediği yönündeki kuvvetli suç şüphesi gereği tutuklamaya yönelik yakalama kararı ile aranmasına karar verildi.

‘ELİMİ KOLUMU SALLAYARAK ÇIKTIM’ DİYEREK KAÇTI
Tuncay Opçin’i şüpheli olarak ifadeye davet etmek isteyen savcılık, Opçin’in 28 Mart 2015 günü Atatürk Havalimanı’ndan yurtdışına çıkış yaptığını, eşi ile kızının ise 22 Temmuz 2015 günü Opçin’in yanına gittiğini belirlendi. Opçin ve ailesinin söz konusu tarihlerden sonra yurda dönüş kayıtlarına rastlanmadı. Hatta Opçin’in 28 Mart 2015 günü, “Elimi kolumu sallayarak Atatürk Havalimanı’ndan çıktım” diye tweet attığı, yine bir başka tweet mesajında ise, “Gidebilen gitti, kalan yakalandı” ifadelerini kullandığı anlaşıldı.

(SABAH)

MEDYAGUNDEM

topcin2

Opçin iti FETÖ’nün pezevengi çıktı!

İzmir’de, “askeri casusluk soruşturması”ndaki usulsüzlükler ile bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin iddianamede, FETÖ’nün, TSK içindeki mensuplarının …

opcin

İnleye inleye hesap vereceksin FETÖ’nün iti!

ABD’ye kaçan FETÖ’cü gazeteci Tuncay Opçin, trafik kazasında ölen Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’e hakaret …

uslu-opcin

Erdoğan’a suikastten haberleri vardı!

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi öncesi darbeyi önceden bildikleri iddia edilen 17 kişi hakkında hazırlanan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir