Anasayfa / GENEL / İngiliz p..tu gaz veriyor!
gaz

İngiliz p..tu gaz veriyor!

Lise bildirileri, LGBT yürüyüşü ve Firuzağa provokasyonu Gezici tayfayı harekete geçirdi. Gezi’nin yalancısı İngiliz medyası bu fırsatı kaçırmadı. BBC başta olmak üzere tüm İngiliz gazeteleri İstanbul birimlerinde yeni sokak olayları için alarm verdi.


Önce sokak olayları denendi. Gezi Parkı aktive edildi. Yetmedi 17-25 Aralık tezgahlandı. Her seçim öncesi kirli koalisyonlar kuruldu. En son terör belası bir kez daha raftan indirildi. Üst akıl yine de Türkiye’yi durduramadı. Ancak üst akılın maşaları kaseti başa sardı. Yalandan yazılan lise bildirileri, Taksim’deki eşcinsel yürüyüşü ve Firuzağa’da Koreli bir işletmecinin dükkanına yapılan saldırı provokasyonu bahane edildi. Gezi tayfası bir kez daha sokaklara inmek hatta bu kez silahlı olarak protestolara başlamak için düğmeye bastı.

ACİL DURUMA GEÇTİLER

Üst akıl ise bu fırsatı kaçırmadı. İngiliz medyası başta olmak üzere ABD ve Alman gazeteleri alarma geçti. Kraliçe’nin resmi yayın organı BBC bölgedeki isimlerini Türkiye ve İstanbul’a kaydırırken canlı yayın araçlarını hazır hale getirdi. Kanalın Türkiye sorumlusu Mark Lowen önderliğinde Selin Girit, Zeynep Erdim, Şeref İşler, Rengin Arslan ve Sally Ayhan gibi Türkiye’ye takip eden isimler alarm durumuna geçirildi. Gezi Olayları sırasında birçok yalan yayın yapan BBC, daha sonra Soma faciası ve Suriye iç savaşı konularında da Türkiye aleyhine akılalmaz yalanlar yazmıştı. Diğer taraftan diğer İngiliz medyası da boş durmadı ve muhabirlerine İstanbul için ‘acil durum’ mesajı verdi. Reuters Haber Ajansı’nın yetkilisi Ayla Jean Yackley, Sunday Times’dan Lousie Callaghan, The Guardian’dan Constanze Letsch, Independent’dan Laura Pitel Teh Economist’ten Piotr Zalewski ve The Times gazetesinden Alex-Christie Miller da İstanbul’da çıkmasını umdukları olayları dünyaya duyurmak için görevlendirildi. Taksim’de hem Firuzağa provokasyonunu protesto etmek için hem de LGBT yürüyüşü yapmak için küçük gruplar toplanırken, polis bu illegal girişimlere müdahale etti. Aradığını bulamayan İngiliz medyası ise yine de yaşananları çok daha büyük kaos vermiş gibi yayınlamaktan kaçınmadı.

TEPKİYE DE TUTUKLAMA
İstanbul Taksim’de valiliğin izin vermemesine rağmen yapılacağı belirtilen, LGBT Onur Yürüyüşü’ne tepki için gelen grupların Taksim Meydanı’na girişine izin verilmedi. Bir süre sonra Divan Kavşağı’nda toplanarak tekbir getiren bir grubun etrafı polis tarafından çevrildi. Türk bayrağı açarak Taksim’e yürümek isteyen gruptakiler polis tarafından yaka paça gözaltına alındı.

(TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

katar

İngilizler ABD’ye zorba dedi!

İngiliz Times gazetesi, Katar krizinde Türkiye’nin rolüne geniş yer ayırdı. Times Erdoğan’ın Katar konusundaki tutumuyla …

kk1

Takozlar odası kaos kokusunu aldı!

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nden Gezi ayaklanması öncesinde olduğu gibi üyelerine sözde adalet yürüyüşüne …

İngiliz medyası Hıristiyan teröriste kalkan oldu

Londra’da teravih namazından çıkanları ‘avlamak isteyen’ zanlı terörist değil 4 çocuk babası olarak gösterildi. “4 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir