Anasayfa / GENEL / İngiliz medyası Hıristiyan teröriste kalkan oldu

İngiliz medyası Hıristiyan teröriste kalkan oldu

Londra’da teravih namazından çıkanları ‘avlamak isteyen’ zanlı terörist değil 4 çocuk babası olarak gösterildi.

“4 çocuk babasıydı. Zihinsel problemleri vardı.” cümlesi İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden The Times tarafından Londra’daki Finsbury Park Camisi’nden çıkan Müslümanların üzerine araba süren teröristi tanımlamak için kullanıldı:

“Londra’da camiye kamyonetiyle giren şüpheli terörist, ‘tek tabanca’ydı. Olay gecesinden bir gün önce sevgilisinden ayrılmış ve bir gece kulübünden kaba davranışları yüzünden dışarı atılmıştı. 47 yaşındaki Darren Osborne, 4 çocuklu işsiz baba komşusunun çocuğuna cinayet planlama suçundan tutuklanmıştı.”

ingiliz

BBC: RAHATSIZ AMA IRKÇI DEĞİL

ingiliz2

İngiltere’nin başkentinde camiden çıkan Müslümanların üzerine minibüs sürülmesini Ada basını “kaza” olarak yorumlamıştı.

İngiltere Başbakanı Theresa May, tepkiler üzerine saldırıdan saatler sonra bunun bir “terör” olduğunu nitelemiş, Londra polis teşkilatı da bu açıklamadan sonra saldırıyı “terör” olarak kayıtlara geçmişti.

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

hamburg

Beslediği teröristler Almanya’yı yakıyor

Almanya’nın Hamburg kentinde devam eden gösterilerden gelen bir video Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini akıllara getirdi. Almanya’da …

teror

Terör yanaşmalarına anladıkları dilden!

Terör örgütlerinin sözde adalet yürüyüşüne destek vermesi gerçeğini sulandırmak isteyen Milliyet yazarı Mehmet Tezkan’a anlamlı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir