Anasayfa / GENEL / IAA’nın yeni başkanı Serhat Albayrak oldu
iaa-albayrak

IAA’nın yeni başkanı Serhat Albayrak oldu

IAA (Uluslarası Reklamcılık Derneği) Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ görevinden istifa etti. Yalçındağ’ın yerineyse Turkuvaz Medya Grup Başkanvekili Serhat Albayrak geldi.

IAA (Uluslarası Reklamcılık Derneği) Genel Kurulu’nda adeta bir deprem yaşandı. 2000 yılından bu yana derneğin başkanlığını üstlenen Mehmet Ali Yalçındağ görevinden istifa etti.

Yalçındağ istifası sonrası da bir açıklama yaptı.

İşte o açıklama:

***

Sevgili Arkadaşlarım,

2000-2001 krizinin tırmandığı bir dönemde üstlendiğim IAA Türkiye Başkanlığı görevini, 23 Mayıs 2012’de yapılacak Genel Kurul’da bırakmaya karar vermiş bulunuyorum. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıllarda IAA’in işlevi konusunda tartışmalar yaşamış ve uzun çalışmalar sonucunda, sadece üyelerimizle değil, sektörümüzün bütün ilgili dernek başkanlarıyla da yapılan mutabakat sonucunda, IAA’i tüm sektörü kucaklayan bir lobi kuruluşu olarak konumlandırmak üzere karar almıştık.  Bu kararımızın yeni tanımlanan IAA’de doğru uygulanabilmesi için tüm sektörü kucaklayan kuvvetli bir yönetim kurulu oluşturulmasının önemi konusunda da mutabık kalmıştık. Bunun için sizlerin de katkısıyla son genel kurulda gerekli tüzük değişikliklerinin yapılmasını sağladık. Ardından bu güçlü yeni oluşumun içinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almasını öngördüğümüz, bu sektörün önemli temsilcilerini teker teker ziyaret ettim. İşi başından aşkın bu değerli dostlarımız, bir kere değil birkaç kez zaman ayırıp benimle görüştüler. Hemen hepsi anlattığımız konsepti benimsediler. Onları bu yeni oluşumun  Yönetim Kurulu Üyeliğine davet ettiğimde de, bu görevi memnuniyetle kabul ettiler ve hatta bu iş için gerekli bürokratik işlemleri tamamladılar.

Bu konudaki kararlarını başka sebeplerden dolayı bir süre beklemeye alan bazı arkadaşlarımız da bu oluşuma destek vermekten memnun olacaklarını geçen hafta bana bizzat ilettiler, bende bu kararlarını memnuniyetle Yönetim Kurulundaki arkadaşlarımızla paylaştım. 23 Mayıs’ta yapılacak Genel Kurul öncesinde neredeyse her şey tamamlanmıştı ki, Reklamverenler Derneği ve Reklamcılar Derneği başkanı olan sevgili arkadaşlarımız son dakikada tereddüt beyan ederek, Dernek veya Dernek Başkanı olarak buraya katılamayacaklarını, kurum olarak da yeterince büyük olmadıkları için böyle bir oluşum içinde yer alamayacaklarını beyan ettiler. Önerdikleri, haklı olabilecek taleplerinin bu genel kurulda ya da sonrasında alınacak kararlarla değiştirilebileceğini belirtmemize rağmen çekincelerini kaldıramadık.  Oysa ben bu sektörün tümünü kucaklayan, en büyük oyuncularını ön plana çıkaran, hükümete kolayca ulaşabilecek, sektörün sorunlarını aktarıp çözüm yolları önerebilecek güçlü bir oluşum yaratmak istiyordum. Ama maalesef bunu başaramadık.

Bu sebepledir ki, ben izninizle bu genel kurulda görevi bırakmaya karar verdim. Bugün itibariyle de Dernek Sekretaryasına istifamı iletiyorum. Genel Kurulda da bunu sözlü olarak açıklayacağım. Bu yeni dönemde IAA’in başarılı çalışmalarını sürdüreceğinden, içim rahat olarak sizlere veda ediyorum. Yeni dönemde Başkanlık görevini üstlenmeyi kabul eden değerli dostumuz Serhat Albayrak ile de bu sabah görüşme yaptım, kendisi ile son gelişmeleri paylaştım. Sektörümüzün kenetlenmeye en fazla ihtiyacı olan böyle bir dönemde oluşan bu tereddütlerden kendisinin de rahatsız olduğunu, böyle bir ortamda onlarında grup olarak bulunmak istemediklerini ve aldığım ayrılış kararına saygılı olduklarını benimle paylaştı. Bilgilerinize sunarım. En içten sevgi ve saygılarımla.

Mehmet Ali Yalçındağ

***

MEDYAGUNDEM

dogan-odul

Aydın Doğan’da oyun bitmez!

Sabah gazetesinde Melih Altınok’un “Aydın Doğan, Yalçındağ’ı yeniden işe alır mı?” başlıklı yazısı şöyle: Trump’ın …

dogan-damat

Yalçındağ hacklenmedi Berberoğlu servis etti

Yeni Birlik gazetesinin imtiyaz sahibi gazeteci yazar Avni Özgürel, Doğan Grubuyla ilgili çok çarpıcı bir …

dogan-nazli

Aydın Doğan devleti değil FETÖ’nün tetikçisini tercih etti

Star gazetesi yazarı Cem Küçük bugün “PKK ve Beylerbeyi’nde FETÖ gecesi” başlıklı yazısında Aydın Doğan’ın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir