Anasayfa / ANALİZ / İşte ‘Yaşlı Kurt’ şifresi
pavey-sifre

İşte ‘Yaşlı Kurt’ şifresi

MEDYAGÜNDEM- Takvim gazetesi genel yayın yönetmeni Ergün Diler, uzun süredir “Yaşlı Kurt” diye birinden söz ediyor.

Bugün de köşesinde “Yaşlı Kurt”a dair ipuçları verdi.

Diler, “Yaşlı Kurt hiç ama hiç durmuyor… Erdoğan’dan kurtulmak için her yolu denedi. El altından yönettiği gazete üzerinden önce BAŞBAKAN HASTA dedikodusunu yaydı. STRATFOR’u hatırlayın…” dedi, tarif ettiği gazete Taraf’tı.

Diler, “Unutmadan Şafak Pavey’i eklemeliyim. Pavey, YAŞLI KURT için ‘evlenilecek adam’ demişti. Yıllar sonra CHP’li oldu. ABD Büyükelçisi’nin onuruna RESEPSİYON vereceği kadar özel biriydi!” dedi, her gazetede “Yaşlı Kurt”un mutemet adamlarının yer aldığını yazdı.

Diler muhafazakar medyada da kendisine hizmet edenler olduğunu iddia ettiği “Yaşlı Kurt”a dair şu notları da düştü:

“28 Şubat dalgası başlayınca AYDIN DOĞAN‘ı korumaya aldı. Zarar görmesini istemezdi. 12 Eylül soruşturması kapıya dayanınca SOSYETE SOLCUSU PROFESÖR’e ‘Taksim katliamı solcuların eseri’ dedirtti! Günü geldiğinde LİSTESİNDEKİ adamları kullanmasını iyi biliyordu. Müslüman olduğunu belli edenleri pek sevmezdi. Hiçbir soruşturma ona kadar gitmezdi.”

Diler’in yazısına göre Halil Berktay, Taraf’taki o yazısı için “Yaşlı Kurt”tan talimat aldı.

Peki kim bu Yaşlı Kurt?

Diler bugünkü yazısında önemli bir ipucu verdi.

MEDYAGÜNDEM de arşive girdi ve ilginç bir haberle karşılaştı.

Tarih 24 Nisan 2000. Milliyet gazetesinde bir haber:

Şafak Pavey ve erkekleri…

İshak Alaton ve Ahmet Altan hemen dikkatimizi çekiyor.

İşte o haber Ergün Diler’in “Unutmadan Şafak Pavey’i eklemeliyim. Pavey, YAŞLI KURT için ‘evlenilecek adam’ demişti” ifadesi Milliyet’in o haberiyle ne kadar anlamlı hale geliyor.

Asıl anlamlı olansa Taraf’ın “Yaşlı Kurt” ile derin bağı…

Onun da şifresi Milliyet’in o haberinde sanki…

İşte 12 yıl önceki Milliyet’in haberi:

***

Erkekleri de Şafak’a aşık

ASUMAN AYDIN

Şafak Pavey’in “aşklarım” dediği ve hemen hepimizin tanıdığı erkeklerle konuştuk. İshak Alaton, Ahmet Altan ve Necati Akpınar… Şafak için öylesine güzel şeyler söylediler ki… Meğer Şafak’ın aşk listesine girmek pek de kolay değilmiş. Adaylar ilk üçe girmekten çok mutlu oldular. Bakalım Şafak adaylarının tepkisine ne diyecek?

Bu karşılıklı bir aşk

İshak Alaton: “Bu karşılıklı bir aşk. Şafak çok heyecan verici bir insan. Cesaretine, yaşam sevincine hayranım. Hayatı kucaklayışına hayranım. Kazadan önce de tanırdım. Güzeldi. Şimdi güzelliği arttı, büyüdü. Onu tanımış olmaktan çok mutluyum. O nadir bulunan kalitede bir ruha sahip. Ona aşkım hem derin hem de yaygın. Şafak büyük ve herkesin altından kalkamayacağı bir kaza geçirdi. Şoka girmedi. Bu herkese örnek olmalı. Şafak’a baktığımda her zaman gülen olağanüstü güzel bir çift mavi göz görüyorum. Bu gözlerin içinde de nadir zenginlikte bir ruh hali.”

Mitoloji tanrıçası

Ahmet Altan: “Şafak bana hep bir mitoloji tanrıçasını çağrıştırıyor. Güzelliği ve cesaretiyle… Yeni bir mitoloji yaratabilme gücüm olsaydı Şafak için yaratır ve adını “Cesaretle Yaşama Tanrıçası” koyardım. Hayattan korkanlar, küçük bir engelde gerileyenler, küçük şeyleri yapamadığı için şikayet edenler… Onu gördükleri zaman hayatın gücünü ve cesaretin kendisini görmüş oluyorlar. Şafak kendini tanıyan ve kendini gören herkese yaşama cesaretle ve sevinçle tutunma isteği veriyor.”

10 numaraya razı

Necati Akpınar: “Vay bee… Ben… Şafak’ın listesinde… Hem de ilk üç arasında… 10 numarada bile olsam razıyım. Ama o beni ilk üçe sokmuş. Şafak bir dünya vatandaşı, benim ise yabancı dilim bile yok. Acaba bunu bilmiyor mu? Demek beraberken gülmekten bunu söylemeyi unutmuşum. Diğer adaylar kimlerdi? Aaa İshak Alaton bence kesin bir numara ve hak ettiği yere oturmuş. Diğer adayla yarışabilir miyim acaba? Ahmet Altan mıydı? Yok mümkün değil onunla da yarışamam. Benim yerim inanılmaz iyi. İlk üçte olduğuma inanılmaz sevindim. Şafak’la beraberken çok iyi yemek yeriz ve güleriz. Ama asıl komik olan ben değilim; Şafak. Dünyanın her yerini dolaştığı için bir sürü şey anlatıyor ben de gülüyorum. Ayşe Önal’ı dinlerim. Şafak’a da gülerim.”

***

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

katar

Pentagon Katar’dan sonra yakında Türkiye’ye saldıracak!

Takvim gazetesinde Ergün Diler’in “Körfez ateşi” başlıklı yazısı şöyle… Kriz bütün hızıyla devam ediyor. Pentagon …

ingiltere

İngiltere’deki terör Pentagon’un işi mi?

Takvim gazetesinde Ergün Diler’in “NATO bombası” başlıklı yazısı şöyle… Sanıyorum geçtiğimiz hafta artık silahların kullanılacağı …

feto-medya

FETÖ’nün medyadaki teröristlerine 3’er kez müebbet

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimini önceden bildikleri ve bu konuda çağrışım yapan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir