Anasayfa / GENEL / Hıncal Uluç Kılıçdaroğlu’nu tokat manyağı yaptı!
hıncal-chp3

Hıncal Uluç Kılıçdaroğlu’nu tokat manyağı yaptı!

Sabah Gazetesi yazarı Hıncal Uluç, bugünkü köşe yazısında paylaştığı rahmetli Adnan Menderes’in bir fotoğrafıyla CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu bir kez daha eleştirdi. Uluç Birand’ın cenazesinden sonra “Bir daha CHP’ye oy verirsem ellerim kırılsın” demiş, Kılıçdaroğlu hakkında 3 sert yazı yazmıştı. Tarihi bir fotoğrafı paylaşan Uluç, dördüncü sert yazısında,  “Bin sözden daha değerli bir resim” başlığını attı.  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Mehmet Ali Birand’ın cenazesinde bir buçuk saat bekleyen insanları son anda atlayarak en ön sıraya gelmesini eleştirdiği yazısını hatırlatan Hıncal Uluç, Eski Başbakan Adnan Menderes ve dönemin Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel’in halk arasında kuyrukta beklediklerini gösteren bir fotoğrafı örnek gösterdi.

Uluç, eski Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay döneminde başlatılan bazı cumhurbaşkanları, başbakanlar, bakanlar ve parti liderleri için yolların kapatılması gibi halkı mağdur eden bazı uygulamalara ve ayrıcalıkları eleştirdi.

Ben gelince işler düzelecek diyen Kılıçdaroğlu’nun da bunlardan bir farkının olmadığını ifade eden Hıncal Uluç,  şöyle dedi:

”Ana muhalefet liderinden ne beklersiniz?  Ben gelince işler düzelecek. Hayır…O da tıpkısının aynısı”

Adnan Menderes ve Celal Bayar’ın oylarını kullanmak için halkın arasında mütevazi bir şekilde sıra beklemesini ‘masal gibi’ sözleriyle örnek gösteren Uluç, şu ifadeleri kullandı:

” Yukarıdaki resme dikkatli bakın. Sonra oturun düşünün, düşünebildiğiniz kadar…Altıncı sıranın başında elinde şapkasını tutup saygılı bir duruşla sıra bekleyen, devrin başbakanı Adnan Menderes…Onun yanındaki papyonlu Cumhurbaşkanı Celal Bayar. Masal gibi değil mi? Peki korumalar… Protokol görevlileri… Güldürmeyin beni.”

adnanmenderes.jpg

MEDYAGUNDEM

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

KK’ya FETÖ’den plaket

Fetullahçı Terör Örgütü için var gücüyle çalışan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ imamları ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir