Anasayfa / GÜNDEM / Hesap vakti; Bank Asya’da kimler büyük vurgun yaptı?
bankasya6

Hesap vakti; Bank Asya’da kimler büyük vurgun yaptı?

MEDYAGUNDEM.COM- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın dün bir canlı yayında Ziraat Bankası’nın Bank Asya’yı satın almak için görüşmeler yürüttüğünün açıklamasının ardından Gülen örgütünün batık bankası Bank Asya’nın hisseleri borsada büyük değer kazandı. Ancak Babacan’ın açıklamalarıyla batık Bank  Asya’ya bir “kıyak” olduğunun ortaya çıkmasının ardından bizzat Başbakan Erdoğan’ın Başdanışmanı Yiğit Bulut Gülen örgütünün bankası üzerinden büyük vurgun yapıldığını açıkladı.

yigit

Bugün de Maliye Bakanlığı Asya Katılım Bankası AŞ (Bank Asya) ile vergi tahsilatına ilişkin imzalanan protokolleri sonlandırdı.

Öte yandan Borsa İstanbul’daki Bank Asya hisseleri işleme kapatıldı.

bankasya5

Borsa İstanbul’dan yapılan açıklamada Hisse Senetleri (Pay) Piyasası Yönetmeliği’nin 25/a maddesine göre işlem uygulandığı ifade edildi. Söz konusu maddede “Bir hisse senedinde ya da hisse senedini ihraç eden ortaklığa ait olarak alıcı ve satıcıların kararlarını etkileyecek önemde bilgiler olduğunun öğrenilmesi ve Borsa Yönetiminin bu bilgilerden borsa üyelerinin ve müşterilerinin haberdar edilmesini gerekli görmesi” ifadeleri yer aldı.

Bu, ‘spekülasyon’ yapıldığını öğrenen Borsa’nın harekete geçtiği anlamına geliyor.

Peki Gülen örgütünün batık bankası üzerinden kimler spekülasyon yaptı? Bu vurgunda Ali Babacan’ın rolü sorgulanmayacak mı?

Kamuoyu bu soruların cevabını arıyor. 

MEDYAGUNDEM

husnu8

Bu gerizekalıya verdiğimiz maaş haram olsun

Derin Analiz programında konuşan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yiğit Bulut CHP milletvekili Hüsnü Bozkurt’un referandum için söylediği …

yigit

Halkbank neden FETÖ ve derin ABD’nin hedefinde?

A Haber’de “Halkbankası neden FETÖ ve ‘derin ABD’nin hedefinde? Yeni operasyonun amacı ne? soruları Söz …

yigitb

‘Hayır’ çıkarsa planları kaos ve Türkiye’yi işgal

Derin Analiz programında konuşan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yiğit Bulut 16 Nisan’da yapılacak referandumla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir