Anasayfa / GENEL / HDPKK’lılara “hendek” soruşturması
hendek2

HDPKK’lılara “hendek” soruşturması

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, DBP Eş Genel Başkanı Yüksek, HDK Sözcüsü Kürkçü ile DTK Eş Başkanları Dicle ve Irmak hakkında, ortak düzenledikleri basın toplantısındaki açıklamaları nedeniyle soruşturma başlattı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Sözcüsü Ertuğrul Kürkçü ile Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanları Hatip Dicle ve Selma Irmak hakkında soruşturma başlatıldı.

Başsavcılık, 18 Aralık’ta, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında Demirtaş, Yüksek, Kürkçü, Dicle ve Irmak’ın yaptığı açıklamalarda “Hendek ve barikatlarla arkasındakileri destekledikleri, halkı isyana teşvik ettikleri” gerekçesiyle soruşturma başlattı.

Demirtaş, Kürkçü ve Irmak hakkında, Anayasanın 83. maddesi uyarınca “soruşturma izni verilmesi” ve “yasama dokunulmazlığının kaldırılması” talebi ile Adalet Bakanlığına fezleke gönderileceği öğrenildi.

MEDYAGUNDEM

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

1 Yorum yapıldı

  1. o teröristlerin hepsinin temizleneceğini hepsi çok iyi biliyorlar.. kuzeyde dün amerikanın bugün de iran ve rusyanın desteğiyle oluşturmaya çalıştıkları o kanton hikayesinin de Türkiye isterse kandil gibi 2 haftalık işi lduğunu da.. maksat Türkiyeyi suriyeden uzak tutup, rusya ve irana kurşun asker olmak ve onlara zaman kazandırmak suriyede rusyanın ve iranın bombalarıyla can veren pkk lı olmayan kürtlerin onlar için zerre kadar önemi yok yani mesele kürt meselesi değil mesele türkiyeye düşmanlık için Türkiye düşmanlara taşeronluk meselesi.. Pkk nın kuruluş amacı da budur..pkk asla kürt haklarıyla ilgilenen bir örgüt olmamıştır bazen avrupanın, bazen amerika, israil, bazen de rusya, suriye ve iranı, ermenistanın Türkiyeyi güçsüz düşürmek için kullandıkları bir taşeron örgüt olmuştur bu nedenle oluşturulmuştur gerisi tamamen hikayedir, yalan ve gerçeği karartma faaliyetidir. İstihbarat raporları açıktır bu örgütün kuruluşundan günümüze kadar nasıl bir seyir içinde olduğunu , kimlerle ne tür ilişkiler içinde bulunduğunu işin uzmanları iyi bilir.. 40 yıldır elde ettiğiniz şeyi elde edeceksiniz bunu bilin yani hiçbir şey..Bu ülkeden zorbalıkla, silahla, tehditle koparabileceğiniz tekbir çakıl taşı yok..tek bir seçeneğiniz var o çakıl taşlarının altına gömülmek o kadar..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir