Anasayfa / GENEL / FETÖ paçavrasının manşeti asparagas çıktı
cumhur-aspar

FETÖ paçavrasının manşeti asparagas çıktı

FETÖ tarafından finanse edilen Cumhuriyet Gazetesi Fetullahçı polisler tarafından sızdırılan MİT TIR’ları görüntülerini yalanlarla süsleyerek Türkiye’yi uluslararası kamuoyuna ihbar etmişti. Devlet yöneticilerini yalan ihbarlarla Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesi’nde yargılatmayı hedefleyen Cumhuriyet’in başındakiler şimdi yargıya hesap veriyor. Cumhuriyet, bugün yeni bir ihanete imza attı. Cumhuriyet’in, sınırda askerlerin IŞİD ile kirli bir ilişki içerisinde olduğu iddiası da asparagas çıktı. Yürütülen soruşturmanın Kilis Elbeyli’de sınır boyunda görevli bazı askerlerin kişisel menfaat temini ve rüşvet gibi adi suçlara karıştıklarına ilişkin iddialar üzerine başlatıldığı ortaya çıktı.

Gazetenin, Kilis sınırında kişisel menfaat temini ve rüşvet gibi adi suçlara karıştıkları iddiasıyla haklarında soruşturma yürütülen askeri personeli, sanki IŞİD ile işbirliği içindeymiş de o yüzden soruşturuluyormuş gibi kamuoyuna lanse ettiği ortaya çıktı.

ADİ SUÇLULARA IŞİDÇİ DEDİLER

Cumhuriyet’in gündeme getirdiği asker kişilerle ilgili soruşturmanın Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı Askeri Savcılığı’nca yürütüldüğü fakat iddiaların hiç de gazetede yer aldığı gibi IŞİD ile alakası olmadığı saptandı. Soruşturmanın konusunun kişisel menfaat temini ve rüşvet gibi adi suçlar olduğu, bu suçların da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturmada elde edilen tapelerden ele geçen verilerden oluştuğu anlaşıldı.

Ankara Savcılığı’nın yürüttüğü başka bir soruşturma sırasında Kilis Elbeyli sınırında görevli askerlerin kişisel menfaat temini ve rüşvet gibi adi suçlara karıştıklarından şüphelenince iddialar ile ilgili bir soruşturma başlatıp dosyayı suç yeri olan Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı Askeri Savcılığı’na gönderdiği belirlendi.

CUMHURİYET’TEN YİNE KARA PROPAGANDA

Ortada Cumhuriyet’in uydurduğu gibi askeri personel ile IŞİD terör örgütünün bir dayanışması olmadığına dikkat çeken adli kaynaklar, gazetenin olayı çarpıtarak Türk Silahlı Kuvvetleri personelini terör örgütü IŞİD ile kirli ilişkiler kurduğu izlenimini vermek suretiyle kara propaganda yaptığını belirttiler.

(sabah.com.tr)

MEDYAGUNDEM

mittir2

ABD Büyükelçiliği cevap vermekten kaçıyor!

Adana ve Hatay’da 2014 yılında MİT TIR’larının durdurulmasına ilişkin 5’inci iddianame tamamlandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı …

mit-tir1

MİT TIR’ları iddianamesinde ABD bombası!

MİT TIR’larının durdurulmasına ilişkin yeni iddianame mahkemeye gönderildi. 55 sanıklı yeni davada tespit edilen 43 …

macron2

Bu haberi FETÖ paçavrası Cumhuriyet görmeyecek!

Sosyal medya üzerinden 14 Temmuz Fransız Milli Günü törenleri sırasında Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u öldüreceğini yazan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir