Anasayfa / ANALİZ / Havada pis kokular; Temel Kotil bu rezalete son ver!
aligenc

Havada pis kokular; Temel Kotil bu rezalete son ver!

11 yıl boyunca Türkiye’nin en güçlü uluslararası markası Türk Hava Yolları’nın Basın müşavirliği görevini yürüttükten sonra geçen yıl ayrılan Ali Genç, yeni skandallarıyla Türkiye’nin milli markasına zarar vermeye devam ediyor.

medyagundem.com

Türkiye’nin en prestijli kurumlarından biri olan Türk Hava Yolları’nda (THY) “basın müşaviri” sıfatıyla görev yapan Ali Genç’in Doğan medyasının gayriresmi medya sitesinin künyesinde danışman olarak yer almıştı.

MEDYAGÜNDEM de 2014 yılında “Bilindiği gibi THY’nin stratejik olarak rakibi Pegasus Havayolları’nın sahibi, Aydın Doğan’ın kızı Vuslat Doğan Sabancı ile evli olan Ali Sabancı. Doğan grubunun özellikle THY’ye karşı Pegasus operasyonları yaptığı zaman zaman gündeme geliyor. İşte böylesi ilişkiler ağında Türk Hava Yolları’nın basın danışmanının Doğan grubunun uhdesindeki bir siteyle “organik bağı” kafaları karıştırıyor.” diyerek özellikle Ali Genç üzerinden THY’nin imkanlarının Doğan medyası için nasıl seferber edildiğini şöyle sorgulamıştı:

“Ak Parti iktidarını devirmek için her türlü numarayı zorlayan, son olarak paralel ihanet çetesiyle işbirliği yapan Doğan medyasının tüm bunlara rağmen Türk Hava Yolları’nın nimetlerinden en fazla yararlanan medya grubu olmasının Ali Genç’ten kaynaklandığı iddia ediliyor.

THY’nin reklam pastası da bu tür sitelere cömertçe dağıtılıyor.

Genç’in Medyatava’ya zaman zaman röportaj vererek yakın ilişkiyi kamuoyuyla da paylaştığı dikkat çekiyor.

THY’nin Doğan medyasına daha ayrıcalıklı davranmasında Genç’in pozisyonunun etkili olduğu ileri sürülüyor. Yoksa Medyatava sitesinin künyesinde adının yer almasında başka bir amaç görünmüyor.

Bu arada THY basın danışmanı Ali Genç’in Doğan medyasıyla girdiği ilişki trafiği THY için de bir “zaafiyet” olarak yorumlanıyor. THY’ye rakip Pegasus’a yakın Doğan medyasıyla böylesi ilişkinin sorgulanması gereği ortaya çıkıyor.

Bu arada Genç’in eşinin Twitter’da Türkiye’nin Başbakanı ve Cumhurbaşkanına da saldırdığı daha sonra tivitlerinin sildiği de biliniyor.”

thy1

thy-reklam2

ALİ GENÇ’İN YENİ OPERASYONU

THY’den ayrıldıktan sonra Ali Genç, gece alemi ve magazin dünyasında nasıl bedava yenilir, içilir, mide doldurulur alanında “ordinaryüs” olan Kenan Erçetingöz ile ortak ucuyoruzz.com adında bir site kurdu.

Sitede Türkiye’nin milli markasına sistemaik biçimde yıpratma kampanyası yürütülüyor.

THY’nin nasıl yolcularını “mağdur” ettiği haberleri verilirken, Atlas Global’e gaz üstüne gaz veriliyor.

ucuyoruz

Kenan Erçetingöz’ün şu yazıları THY’ye yönelik yıpratma kampanyasının örnekleri:

ucuyoruz2

ucuyoruz8

FETÖ’CÜLERİ SAVUNUYORLAR

Ali Genç, “genel koordinatör” olarak göründüğü sitede THY’den atılan FETÖ’cüleri “mağduriyeyt edebiyatı” üzerinden sinsice savunuyor.

ucuyoruz10

TEMEL KOTİL KİMİ DANIŞMANI YAPTIĞININ FARKINDA MI?

Geçtiğimiz ay Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğünden ayrılarak Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) Genel Müdürlüğü görevine getirilen Temel Kotil’in danışman olarak da Ali Genç’i yanına aldığı kaydediliyor.

Ali Genç ucuyoruzz.com sitesinde THY’ye çakarken, Temel Kotil’i yere göğe sığdıramıyor. Temel Kotil’li THY yıllarının ne kadar muhteşem olduğundan falan söz edip, aklınca Kotil sonrası THY’nin başarısız olduğu gibi sinsi bir algı operasyonu yapıyor.

Genç’in ortağı Kenan Erçetingöz ise Atlas Global güzellemeleri yapıp, Türk hava Yollarına’na parmak sallıyor.

İDDİALAR MİDE BULANDIRICI

Kenan Erçetingöz ile ortak ucuyoruzz. com diye site kuran Ali Genç’in THY’de görev yaptığı döneme ilişkin iddialar ise kirli ilişkileri gözler önüne seriyor.

Tam 7 yıl boyunca Erçetingöz’e ait medya grubunun dergilerine THY’den ciddi bir kaynak aktarılmış. İddia o ki yıllık 100 bin lira ödeyip 7 yıl boyunca Ali Genç, Kenan Erçetingöz’ün cebini doldurmuş.

Hatta ilişkileri o kadar ileri ki Miami’de ev satın alıp komşu olmuşlar.

Ali Genç THY’den ayrınca Kenan Erçetingöz’ün de ballı geliri sona eriyor, bu kez ucuyoruzz.com sitesi üzerinden THY’ye vurmaya başlıyorlar. Ali Genç sonrası Erçetingöz’ün dergisine ödenen para kesilince, siteden ince ince THY’yi yıpratma kampanyası başlatıyorlar.

TEMEL KOTİL BU KİRLİ İLİŞKİLERE GÖZ MÜ YUMACAK?

Şimdi merak edilen Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, danışmanı Ali Genç ve onun ortağı Kenan Erçetingöz’ün kirli ilişkilerinin farkında mı? “Ben yoksam beter olsun” anlayışı eğer yön vermiyorsa, Ali Genç’in Temel Kotil’li THY günlerine övgüsü ve Kotil’siz THY’ye vurması hakkında acaba ne düşünüyor?

Kotil bu rezalete son vermeli bir an önce.

MEDYAGUNDEM

kenes1

O FETÖ’cü terörist dolandırıcılıktan da yargılanıyor

Kapatılan Today’s Zaman’daki bir yazıda THY ile ilgili yalan haber yayımlandığı gerekçesiyle Genel Yayın Yönetmeni …

thy

THY’den müthiş bir formül daha

Türk Hava Yolları’nın (THY) ücretsiz konaklama hizmeti ‘Stopover’ (duraklama) projesi hayata geçti. İlk olarak Pakistan …

thy

THY kumpası bozacak

THY, ABD ve İngiltere’nin güvenlik bahanesiyle getirdiği elektronik cihaz yasağına karşı atağa geçti. Uçaklarda, Wi-Fi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir