Anasayfa / ANALİZ / THY bu skandalı daha ne kadar izleyecek?
thy1

THY bu skandalı daha ne kadar izleyecek?

MEDYAGUNDEM.COM- Türkiye’nin en prestijli kurumlarından biri olan Türk Hava Yolları’nda (THY) “basın müşaviri” sıfatıyla görev yapan biri, “medya sitesi” görünümlü Doğan medyasının operasyon sitesinin künyesinde ne arıyor?

Türk Hava Yolları basın  danışmanı Ali Genç’in adı Doğan medyasının kontrolündeki Medyatava sitesinin künyesinde de yer alıyor.

medyatava1

Türk Hava Yolları’nın bu skandalı nasıl açıklayacağı merak ediliyor.

Bilindiği gibi THY’nin stratejik olarak rakibi Pegasus Havayolları’nın sahibi, Aydın Doğan’ın kızı Vuslat Doğan Sabancı ile evli olan Ali Sabancı. Doğan grubunun özellikle THY’ye karşı Pegasus operasyonları yaptığı zaman zaman gündeme geliyor.

dogan-damat

İşte böylesi ilişkiler ağında Türk Hava Yolları’nın basın danışmanının Doğan grubunun uhdesindeki bir siteyle “organik bağı” kafaları karıştırıyor. Medyatava sitesinin Hürriyet yazarı Cengiz Semercioğlu, Hürriyet magazin müdürü Selim Akçin tarafından kurulduğunu medya dünyasında bilmeyen yok.

Ayrıca Ak Parti iktidarını devirmek için her türlü numarayı zorlayan, son olarak paralel ihanet çetesiyle işbirliği yapan Doğan medyasının tüm bunlara rağmen Türk Hava Yolları’nın nimetlerinden en fazla yararlanan medya grubu olmasının Ali Genç’ten kaynaklandığı iddia ediliyor.

THY’nin reklam pastası da bu tür sitelere cömertçe dağıtılıyor.

Genç’in Medyatava’ya zaman zaman röportaj vererek yakın ilişkiyi kamuoyuyla da paylaştığı dikkat çekiyor.

THY’nin Doğan medyasına daha ayrıcalıklı davranmasında Genç’in pozisyonunun etkili olduğu ileri sürülüyor. Yoksa Medyatava sitesinin künyesinde adının yer almasında başka bir amaç görünmüyor.

Bu arada THY basın danışmanı Ali Genç’in Doğan medyasıyla girdiği ilişki trafiği THY için de bir “zaafiyet” olarak yorumlanıyor. THY’ye rakip Pegasus’a yakın Doğan medyasıyla böylesi ilişkinin sorgulanması gereği ortaya çıkıyor.

Bu arada Genç’in eşinin Twitter’da Türkiye’nin Başbakanı ve Cumhurbaşkanına da saldırdığı daha sonra tivitlerinin sildiği de biliniyor.

MEDYAGUNDEM

kenes1

O FETÖ’cü terörist dolandırıcılıktan da yargılanıyor

Kapatılan Today’s Zaman’daki bir yazıda THY ile ilgili yalan haber yayımlandığı gerekçesiyle Genel Yayın Yönetmeni …

thy

THY’den müthiş bir formül daha

Türk Hava Yolları’nın (THY) ücretsiz konaklama hizmeti ‘Stopover’ (duraklama) projesi hayata geçti. İlk olarak Pakistan …

thy

THY kumpası bozacak

THY, ABD ve İngiltere’nin güvenlik bahanesiyle getirdiği elektronik cihaz yasağına karşı atağa geçti. Uçaklarda, Wi-Fi …

1 Yorum yapıldı

  1. Ulan Ali Genc istanbul universitesi iletisimdeyken hocalarin, yonetimin yalakasiydin, o yalakalikla thy ye basin musavirligine kadar yukseldin demek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir