Anasayfa / GENEL / Gülen örgütünün son borsa oyunu!
borsa1

Gülen örgütünün son borsa oyunu!

Bank Asya payları yeniden işleme açıldı. Bank Asya ilk işlemlerde yüzde 10,94 düşüşle 0,57 TL’lik taban fiyattan açıldıktan sonra, yüzde 10,94 artışla 0,71 lirayla tavan fiyatı gördü. Hisseler yarım saat işleme kapalı kaldı.  

Borsa İstanbul, Asya Katılım Bankası AŞ’nin (Bank Asya) paylarının yeniden işleme açıldığını duyurdu.

Borsa İstanbul’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, Bank Asya paylarının işlem sırasının İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (BİAŞ) Yönetmeliği’nin 25/b maddesi uyarınca geçici olarak işleme kapatıldığı anımsatılarak, söz konusu payların sırasının 14.45’ten itibaren yeniden işleme açıldığı duyuruldu.

Bank Asya payları ilk seans açılışında yaklaşık yüzde 10 düşüşle taban olduktan sonra bu fiyattan 21 milyon adet işlem olmuş ve pay fiyatı yükselişe geçerek dünkü kapanışa göre yaklaşık yüzde 10 artışla 0,71 TL ile tavan olmuştu. İkinci seans açılışına da alıcılı başlayan Bank Asya payları, şu dakikalarda yaklaşık yüzde 8 primli 0,69 TL tavan fiyatından işlem görüyor.

gizliarsiv-bankasya

GEREKÇE GÖSTERİLEN MADDE

Borsa İstanbul Bank Asya hisselerini geçici olarak İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (BİAŞ) Yönetmeliği’nin 25/b maddesi uyarınca işleme kapattı.

İşte o madde: 

Bir menkul kıymet için sağlıklı bir piyasa teşekkül etmesini önleyecek şekilde anormal fiyat ve/veya miktarda alım satım emirlerinin Borsaya intikal etmesi veya diğer unsurların ortaya çıkmas durumunda Borsa Başkanı ilgili menkul kıymetin seansını geçici olarak durdurabilir. 

MEDYAGUNDEM

borsa

100.000 rekorunun hikayesi!

BIST 100 endeksi, geçen yılın aralık ayında başlayan yükseliş trendinde analistlerin sürekli dile getirdikleri 100.000 …

borsa2

FETÖ’nün Borsa İstanbul’daki inine girildi

Borsa İstanbul’daki FETÖ yapılanmasına ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından operasyon başlatıldı. 102 şüpheli hakkında gözaltı …

borsa2

AB sabotajı da boşa çıktı; Borsa uçuyor

15 Temmuz’un ardından Türk ekonomisini hedef almaya başlayan ve art arda aldıkları siyasi kararlarla Borsa’yı …

2 Yorumlar

  1. İsmail Hami Danişmend

    Bankananasya,gözümde 5 kuruş değeri yokken şu an borsa da 0,57 .Hala pahalı

  2. feto infak zamanı diye fetvaya başladı gene.hayır başka bankadan faiz çekip yatırmak ne oluyo.ha kutlu kuran davasıymış ya haşa..kaynak zaman iç köşe yazısı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir