Anasayfa / GENEL / Gökçek CHP’li Aylin’i rezil etti!
aylin

Gökçek CHP’li Aylin’i rezil etti!

Ankara Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) ekipleri, bir süre önce CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın kullandığı içme suyundan rahatsızlandığını söylemesi üzerine, evine su veren depoda inceleme yapıp, su örnekleri aldı. ASKİ Bilgi İşlem Daire Başkanı Said Yeken, “Maalesef Sayın milletvekilimiz ve diğer buradaki site sakinleri, 21 adet villanın sakinleri, kaçak kuyu suyu kullanıyorlar ve kuyu suyunun içerisinde klor yok. Bu da insan sağlığı için büyük bir risk” dedi.

Şebeke suyu kullandığı için ishal olduğunu iddia eden CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın kuyu suyu kullandığı, binasında da şebeke suyuna kaçak bağlantı olduğu tespit edildi.

KAÇAK SU KULLANIMI TESPİT EDİLDİ

Ankara’nın şehir şebekesi suyundan kendisi ve ailesinin ishal olduğunu iddia eden CHP Ankara Milletvekili Nazlıaka’nın konutunun bulunduğu binada ASKİ ekipleri numune alarak incelemede bulundu.

gokcek2

Nazlıaka’nın konutunun da bulunduğu 21 daireli binada yapılan incelemeyle ilgili bilgi veren ASKİ Bilgi İşlem Daire Başkanı Nurullah Said Yeken, incelemelerini tamamlamış bulunduklarını belirterek, “İki konu için burada inceleme yaptık. Birincisi Sayın Milletvekilimiz Aylin Nazlıaka’nın musluk suyu şikâyetleri ile ilgili bir inceleme yaptık. İkincisi de anormal düşük su tüketimlerinden dolayı şüphelendiğimizden dolayı usulsüz kaçak su kullanımıyla ilgili incelemelerimizi yaptık” dedi.

gokcek3

ŞEBEKE SUYU DEĞİL KUYU SUYU

Yaptıkları incelemede, burada hem şebeke suyu bağlantısının olduğu hem de kuyudan bir bağlantının olduğunun tespit edildiğini söyleyen Yeken, şunları kaydetti:

“Burada kuyu suyunun peşine bir arıtma yapılmış. Şuanda burada şebeke suyu değil, kuyu suyu kullanılıyor. Şebeke suyumuz kullanılmıyor. Kuyularının yasal olmadığı, kuyularının kaçak kullanıldığı tespit edilmiş durumdadır. Kuyulardan gelen su sayaçtan geçmeden doğrudan depoya dökülmekte ve bu da bina içerisinde kullanılmaktadır. Bizim ilgili mevzuatımıza bu bir usulsüz su kullanımı yani kaçak su kullanımıdır veya su hırsızlığı diye de tabir edilmektedir. Burada neredeyse 2.7 liralık kullanım görülmektedir. Burada uzun süredir şebeke suyunun kullanılmadığı, kaçak olarak açılan kendi arıtma iç tesisinden geçirildikten sonra kullanıldığını belgeledik. Şebeke suyunun usulsüz kullanımını sağlayacak illegal bir boru bağlantısı tespit ettik. Burada istenildiği zaman kullanılmak üzere şebeke suyundan da kaçak bir bağlantı çekilmiştir. Sadece kuyu suyu kaçak değil, şebeke suyunda da kaçak bağlantı vardır.“

gokcek10

gokcek4

gokcek5

gokcek6

gokcek7

gokcek8

gokcek9

Nazlıaka’nın basın beyanatından sonra hem İvedik İçme Suyu Arıtma Tesisi’nin hem de ana hatların akredite olmuş laboratuvarlarda denetlediklerini vurgulayan Yeken, şunları kaydetti:

“SAYIN VEKİL KUYU SUYUNDAN RAHATSIZLANMIŞ”

“İnsan sağlığını tehdit eden bir şeye rastlamadık. Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’da inceledi ve hiçbirinde bir problem rastlamadık. Ancak Sayın Milletvekilimizin bu şikâyeti nereden kaynaklanıyor diye binasına geldiğimizde sıkıntının kaynağını da tespit etmiş durumdayız. Şuan da yaptığımız ölçümlerde kuyu suyunu bastıkları depolarında klor yok. Laborant arkadaşlarımız numuneleri aldılar ve depolarında klorun olmadığını tespit ettiler. Biz şebeke suyuna bir miligram olacak şekilde klor basarız. Klor, şebekede herhangi bir karışma olması durumunda bakteriyel açıdan suyun güvenliğini sağlar. Ancak iç tesisatta kullanılan suda klor olmaması durumunda bu sularda bakteri üreyebildiği, bunun da insan sağlığını olumsuz etkilediği ve başta ishal olmak üzere çok çeşitli problemlere neden olduğu ortadadır. Kuyularından bastıkları depolarda klor olmadığı için muhtemelen Sayın Milletvekilimiz bundan rahatsızlanmıştır diye tahmin ediyoruz.”

Binaya yapılacak yaptırım ile ilgili ise Yeken, “Şuan da bu abonelik başlangıç tarihinden itibaren bu tarihe kadar tüketebilecekleri su hesaplanır. 3 kat cezalı su hesaplanır ve kendilerine ceza tebliğ edilir. 1 hafta içerisinde ödenmediği takdirde ise hukuki yollardan bu ceza kendilerine iletilecektir” ifadesini kullandı.

MEDYAGUNDEM

mgokcek

Kan donduracak iddia; FETÖ infaz darbesine kalkışacak

Melih Gökçek sosyal medya hesabından yine çok ses getirecek açıklamalarda bulundu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı …

aylin8

Bunu da gördük; Aylin’den kelepçe fantezisi!

TBMM Genel Kurulunda, Bağımsız Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, yeni anayasa teklifini protesto amacıyla kendini kürsüye …

baykal4

Meğer Baykal’ın kaşıntısı buymuş!

A Haber’de yayınlanan Kadraj programına konuk olan Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, Deniz Baykal’la …

4 Yorumlar

  1. İsmail Hami Danişmend

    bu chp lilerin her şeyimi böyle be kardeşim ,Allah’tan hep yüzlerine gözlerine bulaştırıyorlar.merdi kıpti şecaat arzederken sirkatin söyler.

  2. Allah şerlerinden korusun

    maddi manevi pislik içinde yaşıyorlar desene

  3. Gercek hirsizlar belli oldu,ah be yaziklar olsun sizin gibi yalanci,hirsiz,iftiraci,komplocu,serefsiz,namussuz chp nin semsiyesi altinda toplanan hayvanlara demiyorum,cunku hayvanlara hakaret etmis olurdum.

  4. Hüseyin Akpınar

    Kadın zaten rezilliğini altımı tutamıyorum her yeri batırmak üzereyim diye ilan etmiş melih gökçek olmasada olan olmuş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir