Anasayfa / GENEL / Gülen örgütünün Cumhuriyet’inde Mert’e yazarlık mason gazeteciye tepe yöneticilik!
cumhuriyet-mert

Gülen örgütünün Cumhuriyet’inde Mert’e yazarlık mason gazeteciye tepe yöneticilik!

Gülen örgütünün ele geçirdiği Cumhuriyet gazetesinde yayın yönetmenliğine Can Dündar’ın getirilmesinin ardından yeni yazar olarak da Nuray Mert’in adı geçiyor.


MEDYAGUNDEM.COM- Can Dündar ilk iş olarak Milliyet’te aynı yıllarda bulunduğu ve Artı1 TV’de birlikte çalıştığı Tahir Özyurtseven’i yardımcısı olarak belirledi. Cumhuriyet’te yazı işlerinin başına, Hürriyet Yazı İşleri Müdürlüğü ve Okur Temsilciliği yaptığı yıllardan sonra Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı olarak kurucu kadrosunda yer aldığı Habertürk gazetesindeki işine geçen ay son verilen Doğan Satmış’ın getirilmesinin planlandığı öğrenildi. Satmış medyadaki mason gazetecilerden biri olarak da biliniyor.

Çakırözer’in görevden alındığı süreçte Genel Yayın Koordinatörlüğü’nden istifa ettrilen Murat Sabuncu ile Yazı İşleri Müdürlüğü’nden istifa ettirilen Ayşe Yıldırım Başlangıç da gazeteye dönüyor.

Sabuncu’ya Haber Koordinatörlüğü görevinin, Yıldırım Başlangıç’a da yazı işleri editörlüğünün teklif edilmesinin planlandığı kaydedildi.

Nuray Mert ve Ahmet İnsel’e yazarlık

Cumhuriyet’in yeni dönemde gazetede yazmasını istediği ilk isimler halen Birikim’de ve radikal.com.tr’de yazan Prof. Ahmet İnsel ile halen diken.com.tr’de yazan Nuray Mert oldu. Mert ve İnsel’in yakında Cumhuriyet yazarları arasına katılabileceği bildirildi.

Nuray Mert’in Gülen örgütünün kontrolüne giren Cumhuriyet’te yazarlığı da şaşırtıcı olmadı. Mert geçtiğimiz gün Zaman gazetesine verdiği röportajda Gülen örgütünü savunmuştu.

nuray-mert

 

MEDYAGUNDEM

can1

Teröristten talimat almışlar

MİT TIR’ları kumpası firarisi Can Dündar ile Ahmet Şık’ın Suriye’nin kuzeyinde Türkiye’ye yönelik eylemler yapan …

can-huf1

Vatan haini it, Türkiye’ye baskı yapın diye yalvarıyor!

Hakkında yürütülen soruşturmalar nedeniyle Türkiye’den kaçan Can Dündar, ülkesinin zor duruma girmesi için elinden geleni …

macron2

Bu haberi FETÖ paçavrası Cumhuriyet görmeyecek!

Sosyal medya üzerinden 14 Temmuz Fransız Milli Günü törenleri sırasında Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u öldüreceğini yazan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir