Anasayfa / GENEL / Bu haberi FETÖ paçavrası Cumhuriyet görmeyecek!
macron2

Bu haberi FETÖ paçavrası Cumhuriyet görmeyecek!

Sosyal medya üzerinden 14 Temmuz Fransız Milli Günü törenleri sırasında Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u öldüreceğini yazan genç tutuklandı. Türkiye’de ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sürekli hakaret eden, tehditler savuranlara yönelik yargının rutin uygulamaları FETÖ ve muhalif medyada “Erdoğan’dan ifade özgürlüğüne baskı” gibi sunularak kirli bir algı operasyonu yürütülüyor. En son örneğini de FETÖ paçavrası Cumhuriyet gazetesi sergilemişti.

FETÖ paçavrasının son yalanı

Fransa’da, 14 Temmuz Fransız Milli Günü törenleri sırasında Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a saldırı mesajları paylaşan genç, hakkında soruşturma açılarak cezaevine gönderildi.

Le Parisien gazetesi, Paris’in Argenteuil banliyösünde yaşayan ve aşırı sağcı fikirlere sahip olduğu belirtilen 23 yaşındaki kişinin, düzenlenen operasyonla gözaltına alındığını, daha sonra hakkında açılan soruşturma çerçevesinde tutuklanarak cezaevine gönderildiğini yazdı.

Habere göre, internet kullanıcıları tarafından yapılan şikayetleri değerlendiren Fransa İçişleri Bakanlığı, şüphelinin adresine baskın gerçekleştirerek gözaltına aldı. Baskın sırasında polislere bıçakla karşılık veren şüphelinin aracında da çok sayıda kesici alet bulundu.

Kendisini aşırı sağcı olarak tanımlayan şüphelinin sorgusunda “zenciler, Müslümanlar, Yahudiler ve homoseksüellere karşı da saldırı planladığını” açıkladığı kaydedildi. Şüphelinin geçen yıl terörü övmek suçundan 3 yıl hapse mahkum edildiği aktarıldı.

Sosyal medya üzerinden Fransa Milli Günü 14 Temmuz’da düzenlenecek törenler sırasında Cumhurbaşkanı Macron’a saldırıp öldüreceği yönünde mesajlar yazan kişinin silah satın alma girişimlerinde de bulunduğu belirtildi.

Fransa’da 2002 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Jacques Chirac’a Milli Gün törenleri sırasında saldırı girişiminde bulunulmuştu. Maxime Brunerie isimli aşırı sağcı, gitar çantasına sakladığı silahla Chirac’a ateş etmeye çalışmış fakat başarılı olamamıştı.

MEDYAGUNDEM

trol

PKK’nın İzmir’deki trollerine operasyon

Sosyal medyada terör örgütü PKK’nın propogandasını yaptıkları belirlenen 10 kişi gözaltına alındı. İzmir’de sosyal medya …

cumhu4

FETÖ paçavrasının hedefinde 15 Temmuz ruhu var

Yöneticileri ve çalışanları FETÖ’den tutuklu olan ve eski genel yayın yönetmeni vatan hainliğinden yargılanan Cumhuriyet …

cum4

O paçavra yine terör yatağında basıldı!

Hakkari’de güvenlik güçlerine yönelik düzenlenen hain saldırıyı internet sitesine taşıyan Cumhuriyet, “terörist” ifadesini haberden çıkardı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir