Anasayfa / GENEL / Gülen örgütü gözümüzün içine baka baka böyle yalan yazıyor!
cevat4

Gülen örgütü gözümüzün içine baka baka böyle yalan yazıyor!

Prof. Dr. Cevat Akşit’in STAR’da yer alan çarpıcı ifşaatları karşısında paniğe kapılan paralel medya, haberin yalan olduğunu öne sürerken, Cevat Akşit’in oğlu Sıddık Akşit, “Ses kaydı ortada, olay doğru, Cevat Hoca kendisini tehdit eden o üç kişinin ismini ancak mahkemeye verir” dedi.   

Ünlü İlahiyatçı Prof. Dr. Cevat Akşit’in STAR Gazetesi’ne yaptığı  “Gülen cemaatinin adamları iki kez beni öldürmek için komplo kurdular, bunu da kendileri itiraf etti.” açıklaması paralel medyada büyük paniğe yol açtı. Röportajı yalanlamak adına kampanya yapan paralel yapının yayın organı Zaman ve Bugün gazeteleri oluşturdukları  haberlerde de kendileriyle çeliştiler. Paralel Medya’nın, ‘yalan’ dedikleri haberin ses kaydına rağmen kampanyayı sürdürmeleri ‘Bu panik neden’ sorusunu da gündeme getirdi.

cevat2

Zaman’da yer alan ve Prof. Cevat Akşit’e atfedilerek verilen ‘Star gazetesinden tekzip istedik’ başlıklı haber üzerine Prof. Akşit Hoca’nın oğlu Sıddık Akşit, “STAR’ın haberi yalan demedik, kaset ortada ses kaydındaki her şey doğru, bu olay yaşandı, Cevat Akşit hoca, dün ne söyledi ise bugün de aynı şeyi söylüyor, ‘STAR’ın haberi baştan sona yalan’ ifadesi bize ait değil, o gazetenin yorumu” dedi.

O isimleri mahkemeye verecek

stargazete.com’da yayınlanan ses kaydının her şeyi açıkça ortaya koyduğunu belirten Sıddık Akşit, “Haber çıktıktan sonra Zaman ve Samanyoluhaber başta olmak üzere medyadan aradılar, çok ısrar ettiler, biz kendilerine, stargazete.com’daki ses kaydında her şeyin açık açık anlatıldığını, ekleyecek bir durumun olmadığını ilettik. Kasette her şeyin anlatıldığını ve doğru olduğunu kendilerine de söyledim” diye konuştu.

Sıddık Akşit, STAR tarafından yayınlanan Cevat Akşit röportajındaki, “Gülen cemaatine mensup üç kişi bana ölüm kumpası kurdu” ifadesindeki üç kişinin ismini de istenildiği takdirde Cevat Hoca’nın mahkemeye verebileceğini  de söyledi.

‘Yalan’ ifadesi Zaman’a ait

Zaman’da yer alan haber üzerine STAR’a konuşan Sıddık Akşit şunları söyledi:  “Kaset ortada, bu tehdit olayını babamdan ben de dinlemiştim. Babam kendilerini Gülen Cemaati mensubu olarak tanıtan ve öldürme planı kuran üç kişinin ismini isterse mahkemeye verebileceğini söyledi. Biz ‘STAR’ın haberi baştan sona yalan’ demedik. O gazetenin yorumu. Kaldı ki STAR ilk gün istediğimiz o iki cümleyi düzeltti  ve sorun kalmamıştı. . Olay yaşanmış, bunu ben de dinledim’ dedim kendilerine.  Ama o kısımları koymamışlar habere. ‘STAR yalan yazıyor’ ifadesi Zaman’ın kendi yorumu bana ait değil. STAR’ın haberi doğru, kaset ortada, olay doğru, iki ifade yanlıştı o da düzeltildi. Daha ne söyleyeyim. “

İşte Prof. Dr. Cevat Akşit’in STAR’a verdiği röportajla ilgili haber:

Ünlü İlahiyatçı Prof. Dr. Cevat Akşit, Fethullah Gülen cemaatine mensup bazı kişilerin kendisini ölümle tehdit ettiğini açıkladı. STAR’a konuşan Akşit 28 Şubat sürecinde başından geçen olayı şu ifadelerle anlattı: “Gülen cemaatinin adamları iki kez beni öldürmek için komplo kurdular, bunu da kendileri itiraf etti. 1996’da ABD’ye gitmiştim, bir Regaib Kandili… Oğlum orada yaşıyordu ve evi geniş, oradayız. 60- 70 kişi var, 300-400 km’den gelenler var. Gülen’in o zamanki, açıklaması vardı gündemde, ‘Tesettür teferruattır, Cebrail parti kursa oy vermem…’ gibi. Gelenlerden birisi bu sözleri söylemenin dinen hükmünü sordu bana. Dedim ki, “Tesettür Allah’ın farzıdır, teferruat ne demek, keza Cebrail Allah’ın emirlerini getirir, Şeytan ‘Allah’a inanmıyorum’ demedi ki, emrine itaat etmiyorum’ dedi kafir oldu. Bu sözlerin küfür olacağını kaynak göstererek izah ettim. Meğer oraya gelenler arsında üç tane onun da adamı varmış. ‘Sen Hocaefendi hakkında nasıl böyle konuşursun’ diye kriz çıkardılar. Ben de, ‘Sordular kaynağı ile açıkladım’ dedim. Zar zor, dışarı atabildik, ardından da şükür ve dua ettik.

Müslümanlarla kavga edin

Orada İngilizce okula da başladım. Kaldığım dönemde her haftasonu bir yere konferansa çağrılıyordum. Bir kapalı spor salonunda yine konferansım vardı, yine o üç adam geldi. ‘Hocam dedi bir çay içsek…’ gittik, oturduk, dediler ki, “Hocam sen falan tarih böyle söylemiştin, o konuşmandan sonra seni takibe aldık, konuşmalarını kaydettik. İki defa öldürmek için komplo kurduk. Sonra anladık ki, Gülen hocanın şahsıyla derdin yok, kendi doğrularını anlatıyorsun.” Bunlar üçü de teknik profesördü, isterseniz ismini verebilirim. Onlara ‘İsterseniz şimdi öldürebilirsiniz’ dedim. Öyle deyince, “Hocam biz de ondan koptuk” dediler. Niye dedim.. İnanılmaz şeyler anlattılar. Keşke duymasaydım, öğrenmesiydim. Bunlardan biri, ‘İslam’a hizmet için masonlarla, Yahudilerle dost olun ama Müslümanlarla kavgalı olun’ demiş.. Bu sözü onlardan duydum.”

PARALEL MEDYA YALANLAMAYA ÇALIŞTI AMA…

Bu arada STAR’da yer alan haber üzerine paralel örgüte yakın medya tarafından Prof. Dr. Cevat Akşit’e ait olduğu öne sürülen sosyal medya açıklamalarının gerçek dışı olduğu belirlendi. Prof. Dr. Akşit’in oğlu Sıddık Akşit, Akşit’e ait twitter, facebook gibi sosyal medya hesaplarının bulunmadığını, hoca adına yapılan açıklamaların Cevat Akşit’ten habersiz servis edildiğini stargazete.com’daki video kaydının üzerine başka bir açıklamaya gerek duymadıklarını söyledi.

Öte yandan paralel yapıya yakın yayın organlarının ses kaydına rağmen haberi yalanlama çabasına girmesi şaşkınlıkla karşılandı.

(stargazete.com)

MEDYAGUNDEM

feto2

Teröristbaşının şifresi çözüldü

Teröristbaşı Gülen’in 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Amerikan gazetesine verdiği röportajında kullanılan fotoğrafın şifreleri çözüldü. …

darbe

Allah’a değil Feto’ya tapan sapıklar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi saldırı düzenleyen 1’i …

feto

Teröristbaşının son oyunu!

Teröristbaşı Fetullah Gülen, dün bir Mısır gazetesine “darbeyi Atatürkçü ve laik subaylar yaptı, bizim ilgimiz yok” …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir