Anasayfa / GENEL / Gül eski danışmanının kankasının yönettiği FETÖ-PKK tetikçisi gazetedeki iddiayı yalanladı!
gul-fis

Gül eski danışmanının kankasının yönettiği FETÖ-PKK tetikçisi gazetedeki iddiayı yalanladı!

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhuriyet gazetesinin sürmanşetinden duyurduğu yalan habere 11. Cumhurbaşkanlığı ofisi resmi Twitter hesabından cevap verdi. Açıklamada Cumhuriyet gazetesinde yer alan iddiaların asılsız ve yakışıksız olduğu vurgulandı.


11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bugün Cumhuriyet gazetesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la 9 Şubat’ta yaptıkları görüşmeye ilişkin haberdeki ifadelerinin doğru olmadığını bildirdi.

“KESİNLİKLE DOĞRU DEĞİLDİR”

11. Cumhurbaşkanlığı ofisi resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada Gül, şunları kaydetti:

“Bugün bir gazetede Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’la 9 Şubat 2016 tarihli görüşmemiz hakkında yakışıksız ve asılsız ifadeler kullanılmıştır. Söz konusu ifadelerin hiçbiri kesinlikle doğru değildir.”

GÜL’ÜN ESKİ DANIŞMANI SEVER’İN TAHLİYEDEKİ ROLÜ

Anayasa Mahkemesi’nin Can Dündar ve Erdem Gül hakkında verdiği karar tartışmaları da beraberinde getirirken en çok dikkat çeken de eski danışman Ahmet Sever’in AYM kararından beş gün önce Can Dündar’a yazdığı mektuptu.

Ahmet Sever, 20 Şubat’ta Cumhuriyet’te yayınlanan mektubunda, “Çıktıktan sonra da inadına inadına ve göstere göstere gazetecilik yapmaya devam edeceksin.” sözleriyle darbe, casusluk ve terör iş birlikçiliğinden tutuklu Can Dündar’a methiyeler dizdi ve tahliye olacağının sinyalini vermişti.

Ahmet Sever’in bu mektubu danışmanlığını yaptığı Cumhurbaşkanı’nın, Can Dündar ile ilgili kararı verecek Anayasa Mahkemesi heyetine atadığı 10 üye olması sebebiyle dikkat çekici bulunmuştu. Sever’in bu keskin mektubu belli bir maksatla yazıp yapmadığı da tartışılmıştı.

Ahmet Sever’in, Cumhurbaşkanlığı köşkünde görev yaptığı süreçte Anayasa Mahkemesi’nin 10 üyesi değişti. Can Dündar ile ilgili karari veren heyette bu üyeler yer aldı. AYM Başkanı Zühtü Aslan dahil bu üyeler Can Dündar lehine oy kullandı. Şimdi kamuoyu Ahmet Sever’in yazdığı bu mektubun AYM’de görev yaptığı dönemde atanan üyelere bir mesaj olup olmadığını tartışıyor. Ayrıca Sever’in tahliye kararından önceden haberdar olup olmadığı da hala merak konusu…

MEDYAGUNDEM

macron2

Bu haberi FETÖ paçavrası Cumhuriyet görmeyecek!

Sosyal medya üzerinden 14 Temmuz Fransız Milli Günü törenleri sırasında Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u öldüreceğini yazan …

cumhu4

FETÖ paçavrasının hedefinde 15 Temmuz ruhu var

Yöneticileri ve çalışanları FETÖ’den tutuklu olan ve eski genel yayın yönetmeni vatan hainliğinden yargılanan Cumhuriyet …

gul2

Gül çiftinin eski danışmanı FETÖ’den tutuklandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ’nün Ankara’daki kadın yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmada kapsamında eski Cumhurbaşkanı Abdullah …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir