Anasayfa / GENEL / Gezizekalı muhalefet!
selo-kemal1

Gezizekalı muhalefet!

Ülkeye zarar veren her durumda olduğu gibi “Gezi” olaylarının yıldönümünde de Demirtaş ve Kılıçdaroğlu birlikte hareket etti. Bugünkü grup konuşmalarında HDP genel başkanı Demirtaş, “Bu başlamış ve bitmemiş bir süreçtir” derken CHP lideri Kılıçdaroğlu ise “Ben Taksim meydanında zekasını aklını sesini bilgisini kullanan bütün gençlere şükran duyuyorum” dedi.


İşte CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın bugünkü grup toplantılarında “Gezi vandallığına” ilişkin açıklamaları….

Gezi olaylarını “ender toplumsal” olaylardan biri olarak değerlendiren HDP Eş Genel Başkanı, “Çok tartışıldı, çok konuşuldu. Ender toplumsal olaylardan birisiydi. Gezi direnişi yaşandı bitti artık her yıl anması yapılacak diye bir şey yok. Bu başlamış ve bitmemiş bir süreçtir. Neye itiraz ettiler? Gezi ruhu Türkiye’deki tüm toplumdaki itirazın genel adıydı. Parkla ağaçla başladı ama asıl itiraz hükümetin tutumunaydı. Gezi direnişi 10-15 güne sığdırılacak bir süreç değil.”

KILIÇDAROĞLU’NDAN GEZİ AÇIKLAMASI

“Ve Gezi’nin 3. yıldönümü. İstanbul’da yerel yönetimler fuarımız vardı. Kadıköy’de miting yapacaktık. Taksim’e çıkan binlerce çocuğumuz bize dediler ki o mitingi yapmayın bize Taksim’i açın dediler. Ben de mitingi iptal ettim ve kimse eline CHP bayrağı almadan Taksim’e gidecek dedim. Bunu yaptık. Ben Taksim meydanında zekasını aklını sesini bilgisini kullanan bütün gençlere şükran duyuyorum.”

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir