Anasayfa / GENEL / “Kızıl Soros” ne iş Akşener?
aksener-nikah

“Kızıl Soros” ne iş Akşener?

Paralel örgütün desteklediği MHP genel başkan adayı Meral Akşener’in “Kızıl Soros” ile akrabalığını bugün Yeni Şafak yazarı Hasan Öztürk köşesine taşıdı. Geçtiğimiz günlerde de MEDYAGÜNDEM ilk kez gündeme getirmişti.


k-aks

Yeni Şafak yazarı Hasan Öztürk, “Ölüsü, dirisi, PKK’lısı, Pensilvanyalısı”, MHP Kurultayı’na bel bağlamış görünüyor.” dediği “Sizce Osman Kavala bugünlerde ne yapıyordur” başlıklı yazısında “Osman Kavala, Meral Akşener aleyhine sol medyada haber çıkmasını önlüyor. Meral Akşener bir keresinde ‘faili meçhulleri kabul ediyorum’ dedi ama hiçbir sol gazete bunun üzerine gitmedi. Sence burada bir tuhaflık yok mu?” diye sordu.

Hasan Öztürk’ün yazısı şöyle :

Milliyet’e HDP’nin sızdırdığı İmralı tutanaklarında da görecektik.”

28 Şubat 2013 tarihli Milliyet gazetesinin İmralı Zabıtları başlıklı manşet haberinden bir alıntı yapalım:

“Sırrı (HDP’li Sırrı Süreyya Önder): Başkanım (Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan) her şeyi konuştuk. Bir de başkanlık meselesi var. Kamuoyu bu konuda çok hassas. Osman Kavala’nın size selamları var. Totaliter bir yapıya dönüşmesinden endişe ediyorlar.

Öcalan: Başkanlık sistemi düşünülebilir. Biz Tayyip Bey’in başkanlığını destekleriz. Biz AKP ile bu temelde bir başkanlık ittifakına girebiliriz.”

“Birgün’ gazetesini finanse eden ve adı ‘Kızıl Soros’a çıkmış olan Kavala, 7 Haziran seçimlerinin sarhoşluğu içindeki Selahattin Demirtaş’ı da sahibi olduğu Cezayir restoranında ağırlamıştı.

“F-16 uçaklarını modernize eden kişi, aynı zamanda HDP’nin “Başkan yaptırmayacağız» sloganının mucidi Osman Kavala.”

Mümtaz’er Türköne geçenlerde yazdı ve dedi ki, (Erdoğan’ın alaşağı edilmesi için aslında) “MHP bir çekim alanı oluşturmuyor.” Ancak, (Erdoğan’ın gitmesini isteyen çevreler) “MHP’deki temposu yükselen liderlik tartışmalarında bir umut arıyor. (Erdoğan siyasetine) “…Çomak sokacak yegâne güç MHP.”

Ölüsü, dirisi, Paralel’i, PKK’lısı, eski ülkücüsü birleşmiş MHP’de kurultay istiyor tamam da Kızıl Soros lakaplı Osman Kavala bu noktada nerede duruyor?

Şimdi yukarıdaki sorumun cevabına geliyorum.

“Osman Kavala ile Meral Akşener teyze çocuklarıdır. Hatta Bodrum’da bir nikâh töreninde birlikte şahitlik yaptılar.

Osman Kavala, Meral Akşener aleyhine sol medyada haber çıkmasını önlüyor.

Şimdi MHP Kurultayı’nın asıl amacının ne olduğunu anladık mı?

MEDYAGUNDEM

meral

KK’nın Akşener ile pazarlığı!

Sabah gazetesinde Mahmut Övür’ün “Kılıçdaroğlu- Akşener pazarlığı” başlıklı yazısı şöyle… Türkiye, 10 Ağustos 2014’te Cumhurbaşkanı’nı …

mhp

FETÖ’nün MHP’yi karıştırma oyunu da bozuldu

MHP’de muhalif isimlerin düzenlediği ‘korsan’ genel kurulda alınan kararlar, mahkeme tarafından yok sayıldı. MHP Genel …

mhp-aday

Yiyin birbirinizi!

MHP’de muhalif cephede kazan kaynıyor. Meral Akşener tarafı yeni bir parti hayali kurarken, diğer muhalifler …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir