Anasayfa / GENEL / Gezi’den çıksa çıksa ancak Sisi darbesi çıkar!
kekec-sisi

Gezi’den çıksa çıksa ancak Sisi darbesi çıkar!

MEDYAGUNDEM.COM- Star gazetesi yazarı Ahmet Kekeç bugün meseleyi net biçimde ortaya koydu:

“Gezi’den Kemalizm çıkar yiğitler, başka da bir şey çıkmaz!”

Hiç lafı dolandırmadan siyasi analizin hası şudur:

“Kemal Kılıçdaroğlu’ndan umudu kestiler, laikliği koruma işini The Times gazetesine ihale ettiler.”

The Times’da yayınlanan Fazıl Say’ın da imza attığı bildiriye konuyu getiren Kekeç, imzası olan isimleri şu esprili üslubuyla sıraladı:

“ Başta TC Fazıl Say… Sonra TC Sean Penn, TC David Lynch, TC Susan Sarandon. Lynch’in imzasından sonra, ‘Kayıp Otoban’ Kemalist bir başyapıt sayılır mutlaka… İyi de olur!”

Kekeç’ten okuyalım:

“Fazıl Say ve Gezi’ye destek veren Doğan Medya Grubu yiğitleri kusura bakmasın; seslerini duyurmak isteyen gençlerin bize söylediği tek şey, daha önce bazı yaşlı amcalar tarafından dile getirilmiş ama müşteri bulamadığı için elde kalmış birtakım klişe sözlerden ibaret. Hadi daha açık konuşalım: Fazıl Say’ın ‘çok daha felsefi ve derinlerde yatan ruh’ dediği şey, Kemalizm’dir. Bu cümleden olarak, Gezi’den ancak ve sadece Kemalizm çıkar. Başka da bir şey çıkmaz… Üstelik içeriksiz, üslupsuz ve kaba saba bir Kemalizm… Kendisine benzemeyeni aşağılayan, ‘darbeleri’ biricik kurtuluş yolu sayan, çoğunlukçuluğu ‘azınlık tahakkümü’ olarak gören yığınların ürettiği ve dolaşıma sürdüğü, üstelik klasik Kemalizm’e rahmet okutan bir Kemalizm… Buradan Mustafa Sarıgül’e de ekmek çıkmaz. İlle bir şey çıkaracaksanız, bu ‘çok felsefi’ ve ‘derinlerde yatan ruh’tan ancak bir ‘Sisi darbesi’ çıkar.”

KEKEÇ’İN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

alman

İstanbul’da provokatör Alman ajanı alarmı

Taksim’de bir Alman vatandaşı tuttuğu otel odasına düzenek kurarak, otelin penceresinden caddeye doğru siyasi içerikli …

gezi

Almanlardan Gezi Parkı’nın ortasında provokasyon bildirisi

Almanya merkezli “Zentrum für Politische Schönheit” isimli kuruluş Gezi Parkı’nda Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhine …

chp1

Aydın Doğan ve tetikçileri bu habere itibar etmedi!

Star gazetesinde Ahmet Kekeç’in “FETÖ’nün CHP imamı Enis olamaz” başlıklı yazısı şöyle… Şimdi neden sustuğunu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir