Anasayfa / GENEL / Gezi’deki ajan provokatörler mültecilerin arasına sızdı
ajan2

Gezi’deki ajan provokatörler mültecilerin arasına sızdı

Avrupa hayali için Edirne’ye doğru yürümeye başlayan mültecilerin arasına provokatörler sızdı. Alman Nora Sophia ve Fransız Charlotte Lecaille, dün polise taş atarken yakalandı. Mültecileri de polise taş atmaları için kışkırtan provokatörler, Gezi eylemlerinden de sabıkalı çıktı.


Esenler Otogarı’nda mültecilere tahsis edilen otobüslere binmeyip TEM otoyolundan Edirne’ye doğru yürüyüşe geçen 500 kişinin arasına provokatörler sızdı. Edirne’ye yürüyen mültecileri polise taş atmaya zorlayan 5 kişi gözaltına alındı. Edirne’ye yürüyen mülteciler TEM Esenyurt sapağında çevik kuvvet polisleri tarafından durduruldu. Sığınmacıların uygun araçlar ile taşınacakları açıklandı. Mültecilerin çoğu bu talebi kabul etti ve geri dönmeye ikna edildi. Bir grup mülteci ise ellerini enselerine bağlayarak oturma eylemi yaptı.

GEZİ’DE DE BAŞI ÇEKTİLER

Bu sırada bölgede bulunan ve mültecilerin arasına sızan provokatörler devreye girdi. Alman ve Fransız provokatörler ortamı hareketlendirerek polise taş atmaya başladı. Olayların büyümesinin ardından ise mültecileri kışkırtan eylemciler gözaltına alındı. İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından polise taş atarken yakalanarak gözaltına alınan provokatörlerin Gezi eylemlerinde de aktif rol üstlendikleri tespit edildi. Mültecileri polise taş atmaları için provake eden 28 yaşındaki Alman Nora Sophia ve 29 yaşındaki Fransız Charlotte Lecaılle’nin, Gezi eylemlerinde İstanbul’a gelerek polise karşı kışkırtma faaliyeti üstlendiği belirlendi.

ajan1

3 KİŞİ DAHA YAKALANDI

Alman ve Fransız provokatör ile birlikte hareket eden 3 şüpheli daha yakalandı. Iraklı olduğu öğrenilen 27 yaşındaki Muhammed Fares, Suriye uyruklu 30 yaşındaki Ali Fares ve Halep doğumlu 23 yaşındaki Abdalsalam Sakkal da gözaltına alındı. Irak ve Suriye uyruklu şüphelilerin de mültecileri kışkırtmaya çalıştıkları tespit edildi.

(YENİ ŞAFAK)

MEDYAGUNDEM

kk1

Takozlar odası kaos kokusunu aldı!

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nden Gezi ayaklanması öncesinde olduğu gibi üyelerine sözde adalet yürüyüşüne …

banu

2. Gezi diye Batı’daki efendilerine yaltaklanıyor!

Referandum sonrası sokağa çıkan Banu Güven, eylemcilerin Gezi olaylarının yeniden çıkabileceğini düşündüğünü söyledi. 16 Nisan’da …

kartal2

2. Gezi demiyorlar mı bir gülmek geliyor!

Türkiye referandumda kararını ‘evet’ten yana kullandı. Ama bunu hala kabul edemeyenler var. 16 Nisan günü …

2 Yorumlar

  1. işte milli şuur budur Bir ülkenin uyanışı böyle gerçekleşir. Batı hayranı teslimiyetçi cumhuriyet politikaları yüzünden ülke uluslararası ajan provokatörlerinin cirit attığı bir sirke dönüşmüştü resmen. Dört bir koldan kuşatıldığımız şu süreçte artık iç ve dış tehditlere karşı daha da uyanık olmanın gerekliliği ortadadır. Sıradan turist gibi görünen insanların dahi farklı ajandaları olabileceğini unutmamalıyız. .Su uyur düşman uyumaz bu gerçeği daima gözönünde tutmalıyız.

  2. Bu karılar bugün cumhuriyet gazetesinde turistleri göze aldılar şeklinde manşet yapılmış . Bu ajanları o kalabalığa polisle mültecileri çatıştırıp sonrada cumhuriyet paçavrası ve bilimum paralel paçavralarında Türk polisi mültecilere kötü davranıyor şeklinde haberler yapıp avrupaya servis etmek için özellikle paralel çete salıyor. Buradan duyuruyorum bu işin arkasında paralel var haber çıkmayınca haber yaratmak için mizansen kuruyorlar Bu kadınları oraya cumhuriyet paçavrası gönderdi.Gezide de bu karılar vardı aktivist adı altında görevleri provokasyon yapıp Türk polisine dair dünyaya kötü imaj oluşturmak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir