Anasayfa / GENEL / Ekrem Dumanlı’dan çöküş itirafı
ekrem-cokus

Ekrem Dumanlı’dan çöküş itirafı

17-25 Aralık darbe kalkışmasıyla meşru hükümeti devirerek yönetimi ele geçirmeyi hedefleyen Paralel Yapı’ya yapılan operasyonlar, Paralel Yapı’yı fena köşeye sıkıştırdı. Paralel Yapı’nın baş tetikçisi Zaman Gazetesi’nin Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı’dan çöküş itirafı geldi.


17-25 Aralık darbe kalkışmasıyla meşru hükümeti devirerek yönetimi ele geçirmeyi hedefleyen Paralel Yapı’ya yapılan operasyonlar, Paralel Yapı’yı köşeye sıkıştırdı. Paralel Yapı’nın amiral gemisi olarak gösterilen Zaman Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’dan çöküş itirafı geldi. Dumanlı, zorda oldukları için gazetenin fiyatlarını 1 liraya çıkaracaklarını açıkladı.

FİNANSAL OPERASYONDAN SONRA ÇÖKÜŞ GELDİ

Paralel Yapı’ya son dönemlerde yapılan finansal operasyonların ardından Paralel Yapı’nın ekonomik olarak büyük bir dara girdiği ifade ediliyordu. Dumanlı’nın dün köşe yazısında gazete fiyatlarını artıracaklarını açıklaması çöküş itirafı olarak yorumlandı.

ŞİŞİRME TİRAJLAR FOS ÇIKTI

Yüz binlerce satan bir gazetenin, fiyatını artırmaya ihtiyaç duymayacağını söyleyen tecrübeli gazete yöneticileri, Paralel medyanın gazete fiyatlarındaki yaptığı artışın tiraj yalanlarının da itirafı olduğunu belirttiler. Şişirme tirajlarla reklam kapmaya çalışan Paralel gazetelerin satılmayan yüz binlerce gazeteyi hurdacılara sattığı ve gazetelerin yumurta kolisi yapımında kullanıldığı görüntülenmişti.

REKLAM BULAMAZ HALE GELDİLER

Paralel gazetelerin tiraj yalanının ortaya çıkmasının ardından Paralel gazeteler reklam bulmakta zorlanır hale geldi. Satış rakamlarını gerçeğinin onlarca kat fazlası olarak gösteren Paralel gazetelere, verilen reklamlar bitme noktasına geldi. Tirajını fazla göstererek şark kurnazlığı yapan ve haksız reklamlar kapmaya kalkışan Paralel gazetelerin gerçek tirajının öğrenilmesinin ardından reklamları kesilince, Paralel gazeteler çareyi fiyatları artırmakta buldular.

RANT BİTTİ PARALEL TÜKENDİ

Devletin kurumlarına çöreklenerek büyük rantlar elde eden Paralel Yapı’nın 17-25 Aralık darbe girişiminin ardından rantları teker teker alındı. Rantların ellerinden alınmasıyla ekonomik olarak inişe geçen Paralel Yapı’nın devletin kaynaklarını talan ederek serpilmesinin önüne geçilince Paralel medya eliyle hükümet aleyhine kara propagandaya girişmişti.

PARALEL MEDYA KRİZDE

Paralel Yapı’nın her gün yeni bir yalan haberi ortaya çıkarken, en son yaptıkları haberlerle şehit cenazelerini bile istismar etmeleri toplumda büyük bir tepkiye yol açtı. Gazetemiz muhabirlerinden Mehmet Özmen’in geçen hafta ortaya çıkarttığı Zaman muhabiri Doğan Ertuğrul’un “Pazartesi Konuşmaları” başlığında şehit ailesinin ağzından yazdığı ve Cumhurbaşkanını hedef alan yalan haber medyada gündem olmuştu. Halkın itibar etmediği Paralel medyanın masa başında uydurma haberler üreterek toplumu manipüle etmeye çalışmasına tepki gösteren birçok vatandaş, geçtiğimiz günlerde Paralel gazete Zaman’ın önünde protesto gösterileri yapmıştı.

(YENİ AKİT)

MEDYAGUNDEM

ekremd2

Ekrem itini göz göre göre kaçırtmışlar!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın firari Ekrem Dumanlı’nın da arasında bulunduğu 13 şüpheliyi takip etmesi için İstanbul …

kemal

KK FETÖ’nün kuryesi mi?

Siyasiler bayramı memleketlerinde geçiriyor. O siyasilerden biri de eski TBMM Meclisi Başkanı ve AK Parti …

ekrem2

O masada CHP ile FETÖ arasında bir kurye var!

Siyasiler bayramı memleketlerinde geçiriyor. O siyasilerden biri de eski TBMM Meclisi Başkanı ve AK Parti …

1 Yorum yapıldı

  1. Bu günlerinizi mumla arayın inşallah alçak vatan hainleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir