Anasayfa / ANALİZ / Fitneci medyanın oyununu bozdular
fitneci-medya

Fitneci medyanın oyununu bozdular

MEDYAGÜNDEM-  Anayasa Mahkemesi’nin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün görev süresiyle ilgili kararı, “malum medya”nın fitne damarını kabarttı.

Bugün atılan manşetler ve köşelerdeki yorumlar, “fitneci medya”nın önümüzdeki dönem ortalığı nasıl karıştıracağının da işaretleri gibiydi.

Ancak bugün gerek Başbakan Erdoğan, gerekse de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yaptıkları açıklamalarla medtanın fitne oyununa gelmeyeceklerini gösterdiler.

BAŞBAKAN ERDOĞAN’DAN ÇARPICI SÖZLER

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadyumu’nda düzenlenen AK Parti Mersin 4. Olağan Kongresi’nde yaptığı konuşmada, ”Biz makama insana insanlığa hizmet etme aracı ötesinde hiçbir anlam yüklemeyiz. İster milletvekili, ister bakan ol, ister başbakan ol, ister cumhurbaşkanı ol eğer makam sana değil sen makama bir şey katıyorsan işte o zaman o makam anlam kazanır. Biz makamdan bize bir şey katması için değil makamlara bir şey katmak için mücadele veren bir hareketiz” dedi.

Erdoğan, AK Parti hareketinin hiçbir zaman makam hırsına prim veren bir hareket olmadığını belirterek, ”Bu hareket, makam hırsına, makam için kavgaya, makam için rekabete asla ve asla prim vermedi. Makam hırsı olanlar, makamı yüceltenler, makamlara hizmet aracı olarak değil rant aracı olarak bakanlar süreç içinde aramızdan elendiler, bu hareketten uzağa düştüler” şeklinde konuştu.

”Şunu herkes bilsin ki bu hareketin ne içinde ne de dışında asla ve asla makam kavgası olmayacak” diyen Başbakan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Makam için kendisine yer edinme gayreti içine girenler de fırsat bulamayacaktır. Partimizin her bir mensubu bu şuur içindedir. Bizim o kadim geleneğimizden gelen her bir kardeşimiz inanıyorum ki bu şuur içindedir. Eğer bu şuurun dışına çıkanlar veya düşenler varsa kusura bakmasınlar onlar da gereğini bulurlar. Bu hareketin, bu davanın köklerini anlamayanlar her zaman olduğu gibi bundan sonra da hayal kırıklığı yaşamaya devam ederler”

GÜL’DEN DE SON NOKTA

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Anayasa Mahkemesi’nin Cumhurbaşkanı Seçimi Kanunu’yla ilgili verdiği karara ilişkin değerlendirmede bulundu.

Gül, Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer onuruna verdiği yemeğin ardından Crown Plaza Oteli’nde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Anayasa Mahkemesi’nin Cumhurbaşkanlığı Seçimi Kanunu’yla ilgili verdiği karara ilişkin bir soru üzerine Gül, ”Benim prensip olarak aldığım bir karar var. O da bu tartışmaların dışında kalmak. Benim için önemli olan görevimi layıkıyla yapmak” diye konuştu.

Gül, yeniden aday olup olmayacağına yönelik soruya, ”Daha önümüzde bunları konuşmak için çok zaman var” yanıtını verdi.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

gul2

Gül çiftinin eski danışmanı FETÖ’den tutuklandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ’nün Ankara’daki kadın yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmada kapsamında eski Cumhurbaşkanı Abdullah …

cenaze

Gül’ün babası son yolculuğuna uğurlandı

Abdullah Gül’ün babası Ahmet Hamdi Gül, son yolculuğuna uğurlandı. Gül’ün cenazesine Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı. …

gul4

Abdullah Gül’ün acı günü

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün babası Ahmet Hamdi Gül, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Cumhurbaşkanı Abdullah …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir