Anasayfa / ANALİZ / İşte AMK’cıların yalanının belgeleri!
amk-yalan

İşte AMK’cıların yalanının belgeleri!

MEDYAGÜNDEM- Başta kadın gazeteciler olmak üzere tüm medyada büyük tepki ve öfke yaratan, küfrü kurumsallaştırdığı için de “pes” dedirten AMK adlı Sözcü’nün spor gazetesinden bir açıklama yapıldı.

5 yaşında çocukların bile bildiği o küfrün kısaltmasını gazete adı yapan AMK yönetimi, “pişkinliğin ve yalancılığın bu kadarı” dedirtti.

Balçiçek İlter, Mehveş Evin, Ayşe Arman, Hıncal Uluç, Haşmet Babaoğlu gibi bir çok köşe yazarı gazetenin adını yerden yere vuran yazılarla dikkat çekerken gazeteyi boykot eden bir kampanya da başlamıştı.

AMK yönetiminden yapılan açıklamada hem gazetenin adının küfür kısaltması olmadığı hem de gazetenin Sözcü ile bir ilgisinin olmadığı iddia edildi. Bazı köşe yazarlarının Açık Mert Korkusuz kelimesinin kısaltması olan AMK ismini bir küfür kısaltması gibi algılayarak, bunun üzerinden gazeteye saldırdığı ifade edilen açıklamada, bu haksız saldırıların yasalara aykırı olduğu ve bunun markaya ticari zarar verdiği kaydedildi.

Yapılan açıklamada, “Açık Mert Korkusuz (AMK) markamızın arkasındayız ve bu isimle gazeteyi yayınlamaya devam edeceğiz. Aleyhimizde yazılan yayınlar, haksız rekabet oluşturmaktadır. Gazetemiz aleyhinde yapılan bu yayınlarla ilgili olarak gerekli davaları açması için hukuk büromuza talimat verdik. Avukatlarımız bu yayınları takip etmekte ve dava hazırlığı yapmaktadır” denildi.

AMK’NIN SÖZCÜ İLE HİÇ BİR İLGİSİ YOKMUŞ!

AMK Gazetesi’ni sanki Sözcü Gazetesi yayınlıyormuş gibi bir kanı uyandırılmaya çalışılmasının da maksatlı olduğu belirtilerek, “Bu yayınlarla gazetemize zarar verilmeye çalışıldığı gibi, Sözcü Gazetesi de yıpratılmak istenmektedir. Kaldı ki, her iki gazeteyi, farklı tüzel kişiliği olan iki ayrı şirket yayınlamaktadır. Her gazetenin sahibi farklı şirkettir” ifadesine yer verildi.

İŞTE YALANIN BELGESİ

Büyük tepki alıp köşeye sıkışınca şimdi de yalana sarılan “Sözcü zihniyeti” bir kez daha kendini belli etti.  Gerçekten AMK adlı gazetenin yaptığı açıklama doğru mu?

Sözcü ile AMK ayrı kuruluşlar mı?

Doğru olan kısmı şu: Sözcü ve AMK iki farklı şirkete ait gibi görünüyor. Ancak şirket bilgilerine bakıldığında ikisinin de sahibinin aynı kişi olduğu ortaya çıkıyor.

Sözcü’nün imtiyaz sahibi künyede “Estetik Yayıncılık” adına Burak Akbay.

AMK’nın künyesinde ise imtiyaz sahibi “Çağdaş Yayıncılık” görünüyor.

Peki “Çağdaş Yayıncılık” isimli şirketin sahibi kim? İTO kayıtlarna göre Sözcü’nün de sahibi olan Burak Akbay.

Yani iki gazete aynı kişiye ait.

Daha da önemlisi AMK ile Sözcü’nün künyesine bakıldığında adres ve telefon bilgileri de aynı…

AMK’NIN ADRESİ:

SÖZCÜ’NÜN ADRESİ:

AMK tarafından yapılan açıklma her anlamda bir “yalan” ve “pişkinlik ürünü..

Zaten ne beklenirdi ki?

Gazetesine bir küfrü isim olarak koyan zihniyet, yalandan da zerre kadar imtina etmezdi, değil mi?

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

burakakbay

Sözcü’yü FETÖ kurdurmuş olabilir

Gazeteci Hüseyin Gülerce Sözcü gazetesinin bazı mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet …

sozcu

FETÖ’nün Sözcü’sü savunurken suçüstü oldu!

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu’nun “Sözcü savunma yaparken suçüstü oldu!” başlıklı yazısı şöyle… Bilmiyorum daha …

1 Yorum yapıldı

  1. hiç şaşırmadım. SÖZCÜ gazetesinden de zaten FİKİR değil lağım akıyor. Topluma kin ve düşmanlık aşılamaktan başka görevleri yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir