Anasayfa / GENEL / Fetullah’ınkiler yeğen değil yiyen çıktı!
gulen1

Fetullah’ınkiler yeğen değil yiyen çıktı!

Fethullah Gülen “Tek ceketim var” dedi. Ancak o ceket tüm akrabalarını sevindirdi! Yeğeni Mebruke ile eşi Cevdet Türkyolu, ABD’de villaları, arsaları sıraya dizdi. Oğulları Esat, Ferrari’yi kapıya çekti! Ailenin tapuları, saymakla bitmedi….

ABD’den paralel yapıyı yöneten Fethullah Gülen, dünya nimetlerine kilitlendi! “Tek ceketim var” diyen Gülen, tüm akrabalarını ihya etti. Kendisini maddi dünyaya kapattığını belirten Gülen’in ABD’de yaşayan akrabaları da bundan istifade etti. Buna göre Gülen’in yeğeni Mebruke ile evli olan Cevdet Türkyolu, malikane üzerine malikane yaptırdı. Türkyolu’nun Florida’da 3 malikane, çeşitli eyaletlerde tespit edilen en az 20 gayrimenkul olduğu belirlendi. Tapuların bir kısmı Cevdet Türkyolu’nun üzerine bir kısmı da eşi Mebruke Türkyolu’nun üzerine kaydedildi.

AYAKLARINI YERDEN KESEN ORTAK!
Bununla da kalmayan Türkyolu, Pensilvanya’da hocanın kaldığı malikanenin yanında 55 dönümlük çiftlik aldı. Üzerine montanj üssü kurdu. Cevdet Türkyolu’nun oğlu Esat Türkyolu da lükste sınır tanımadı. Fotoğraf ve montaj konusunda usta olan Esat Türkyolu, altına Ferrari çekti. Esat’ın arabaları Ferrari ile sınırlı değildi. Türkyolu’nun ortağı olan Sait Önal da köşeyi döndü. ABD’deki siyasiler üzerinde kampanya yapan Önal, altına özel uçak bile çekti.

ANGUS LOBİSİ
Cevdet Türkyolu’nun ABD’deki ortaklarından biri de Sait Önal… Önal, cemaatin charter (sözleşmeli özel okul) okullarının sahibi görünüyor. Birçok politikacıya yaptığı yüksek miktardaki bağışlarla tanınıyor. Bu arada Türkoylu ile Önal’ın bir diğer ortak noktası da angus ticareti. Türkyolu’na ait olan Mudi Farm INC. ile Sait Önal ve Murat Hokka’nın sahibi olduğu Mudi Farm Export, Türkiye’ye angus gönderiyordu. Ancak firmanın Türkiye’deki temsilciliğinde tespit edilen yolsuzluk, tutuklamalarla sona erdi.

HIZLI KURGUCU
Esat Türkyolu, Gülen’in montaj fabrikası gibi çalışıyor. Hazırladığı kasetleri, doğrudan hocaya teslim ediyor. Tabii ki bu çalışmalar “yol” olarak geri dönüyor. ABD’de son model bir Ferrari’ye binen Esat Türkyolu, asfaltı ağlatıyor. Türkyolu, Ferrari’si ile çektiği resimleri sosyal paylaşım sitelerine de yüklüyor.

Herkes sustu, o dinledi. Dinlerken kendi yeğenlerini de yanına aldı. Onlardan biri ise Gülen’in yeğeni Mebruke ile eşi Cevdet Türkyolu’nun oğlu Esat Türkyolu’ydu. Gülen’in Pensilvanya’daki montaj fabrikasında çalışan Esat, fotoğraf video çekimi ile montajlama konusundaki ustalığını yollarda da gösterdi. Hocanın milyarlarca dolarlık servet ağı, Esat’ın ayağına serildi. Esat, altına Ferrari çekip ABD yollarında turlamaya başladı. Montaj ekibinin başında olan Esat’ın araba koleksiyonu olduğu belirtiliyor.

YEĞEN DEĞİL YİYEN
Adı Muaz Bin Cebel Gülen… Fethullah Gülen’in kardeşi Mesih Gülen’in oğlu. O da tıpkı Esat gibi Fethullah Gülen’in montaj fabrikasında görev yapıyor. Ses kayıt ve montaj programlarında üstün bir yeteneğe sahip olan Muaz, yatırım konusunda da oldukça başarılı! Zira yeğen Muaz’ın ABD’de farklı adlarda gayrimenkulleri ve şirketi bulunuyor. Muaz Bin Cebel, montaj ve ses kayıt çalışmasından arta kalan zamanda, Gülen ailesinin milyarlarca dolarlık servetinden nemalanıyor.

(TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

cevdet

Himmet tokatçısı FETÖ’cüye büyük şok

Sakarya’da, FETÖ’nün FETÖ’nün ikinci adamı olarak belirtilen ve illegal alanlarının sorumlusu olduğu iddia edilen Cevdet …

t-akar2

İhanet korosu PKK’ya vuran Genelkurmay Başkanı’na vuruyor!

Doğan Medya, Gülenci gazeteler, Can Dündar’ın Cumhuriyeti, ihanetin Sözcü’sü ve diğerleri… Hepsi PKK’nın sözcülüğünü yapan …

feto-hirsiz

Pensilvanya’daki başhırsız Dünya Kupası primine de çökmüş!

Gülen grubu eski üyesi Süleyman Said Alpsoy: 2002 Dünya Kupası sonrası bazı futbolcular, 500 bin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir