Anasayfa / GENEL / MEDYAGÜNDEM’e FETÖ kumpasında şok detaylar!
mg-kumpas

MEDYAGÜNDEM’e FETÖ kumpasında şok detaylar!

Emre Uslu’nun talebiyle harekete geçen İstanbul eski Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç, onlarca gazeteciyi dinlemeye aldı. Dosyaya müşteki olarak yazdığı Ekrem Dumanlı’nın ‘şikayetçi’ ifadesini de AVM’de buluşarak aldı.


İstanbul eski Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç ile ekibinin, paralel örgütün kalemşörlerinden Emre Uslu’nun şikayeti üzerine onlarca gazeteci hakkında suç örgütü kapsamında dinleme kararı çıkarttırıp e-maillerine kadar takip ettiği ortaya çıktı.

medyagundem-kumpas

İşte adım adım paralel kumpas…

Emre Uslu’nun, 05.07.2013’te medyagündem.com sitesindeki bir yazı nedeniyle Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikâyet dilekçesi verdi.

Uslu’nun dilekçesi üzerine harekete geçen Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü dosyayla ilgisi olmadığı halde 23.11.2013 tarihinde Bülent Keneş ve 27.11.2013 tarihinde Celil Sağır’ı müşteki olarak dinledi.

Soruşturma Savcısı Ömer Solmaz ise soruşturmayı genişletmek için bir tutanak hazırladı. Savcı Solmaz ‘medyagündem.com internet sitesinin yayın içerikleri kontrol edildiğinde haber yapma yerine sadece müşteki Emrullah Uslu’nun değil, belli bir düşünce sahibi kişilerin sürekli ve sistemli bir şekilde aşağılandığı’nı belirterek polisten tüm site içeriğinin Kasım 2013 tarihi itibariyle HTTrackWebsiteCopier programıyla çekilerek DVD’ye kaydedilmesini istedi.

Bunun üzerine Nazmi Ardıç’ın başında bulunduğu Organize Suçlarla Mücadele Şube 29.11.2013’te harekete geçti. 03.12.2013 yine dosyayla her hangi bir ilgi olmadığı halde Ekrem Dumanlı ve Abdulkerim Balcı’nın ifadeleri eklendi. Organize şube şüpheli sıfatıyla gazeteciler Esat Burak Uzundere, Seyfettin Mut, Hikmet Gök, Mustafa Yüce, Tutkun Akbaş ve Ramazan Satılmış’ın telefonlarının dinlenmesi ve mail takiplerinin yapılması için 06.12.2013 tarihinde Anadolu 26. Sulh Ceza Mahkemesinden dinleme karar çıkarttırdı.

Savcı Aydın kumpasa direndi

10.01.2014’te Cumhuriyet Savcısı Ömer Solmaz tarafından müşteki Emre Uslu’nun ifadesi alındı ve dosya Anadolu adliyesine gönderildi.

Burada dosyayı inceleyen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aydın da dosyayı inceledikten sonra 11.03.2014’te Tutkun Akbaş hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi.

Emre Uslu itiraz etti. İtirazı değerlendiren 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nden 16.05.2014 tarihinde red kararı aldı.

Uslu’dan sonra Dumanlı, Keneş, Balcı ve Sağır da itiraz etti. Ancak bu itirazlar da Anadolu 7. Sulh Ceza Mahkemesince 14.11.2014 tarihinde reddedildi.

Şikayetlerin reddedilmesinden sonra Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosunca 07.04 2014’te İl Emniyet Müdürlüğü Hukuk İşleri Soruşturma Şube Müdürlüğüne bir yazı yazdı.

Yazıda ‘Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Ahmet Kalender ve Komiser Samed Arıkan’a suç ihbarında bulunuldu.

Bunun üzerine İstanbul Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcısı dosyayı inceledi. Savcılık soruşturmanın sadece Emrullah Uslu’nun şikayeti üzerine başlatıldığını ve dosya ile ilgisi olmadığı halde Ekrem Dumanlı, Bülent Keneş, Celil Sağır, Abdülkerim Balcı ile ilgili de ilginç tespitlerde bulundu. Uslu’nun soruşturmasına dahil edilen Dumanlı, Keneş, Balcı, ile Sağır’ın müşteki olarak ifadesinin alınması hakkında her hangi bir savcılık talimatı veya şikayet dilekçesi yok. Savcılığa gönderilen Emniyet raporunda, “Emrullah Uslu’nun dilekçesiyle başlatılan ve henüz Uslu’nun ifadesi dahi alınamamışken soruşturma dosyasına nasıl ve ne şekilde dahil olduğu anlaşılamayan Ekrem Dumanlı’nın ifadesi alınarak soruşturmaya müşteki olarak dahil edildi” değerlendirmesi yapıldı.

Kamera kayıtları doğruladı

Bunun üzerine Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne ait 03.12.2013 tarihli Güvenlik Kamerası görüntüleri incelendi ve Ahmet Üzümcü ile Samed Arıkan’ın 14.22.00’da Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Arka Kapısından çıkış yaptığı, Arıkan’ın elinde Lap Top çantasının olduğu tespit edildi. Ahmet üzümcü ve elinde Lap Top Çantası ile Samed Arıkan’ın Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünden Kamera Saatine göre 14.22.01’de ayrıldıktan sonra, kamera saatine göre aynı gün yani 03.12.2013 günü Saat: 20.04.45’de Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne giriş yaptığı belirlendi.

Uslu istedi Nazmi Ardıç karar çıkarttı

Paralel yapıyla ilişkili olduğu iddia edilen Savcı Ömer Solmaz, Emre Uslu’nun bir kişi hakkındaki şikayetini genişleterek “sadece müşteki Emrullah Uslu’nun değil, belli bir düşünce sahibi kişilerin sürekli ve sistemli bir şekilde aşağılandığı” şeklinde tutanak hazırlattı. Bunun üzerine hem Siber suçlarla mücadele Şubesi hem de Organize Şubesi Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, Zaman Yazarı Abdulkerim Balcı, Bülent Keneş ile Celil Sağır’ı da müşteki olarak soruşturmaya ekledi. Paralel çete işi o kadar abarttı ki sözde müşteki Ekrem Dumanlı ile Abdulkerim Balcı’nın ifadelerini almak için ayaklarına kadar gitti. Zaman Gazetesinin yakınında olan Airport AVM’ye giden iki polis burada hem Dumanlı hem de Balcı’nın ifadesini aldı.

(KEMAL GÜMÜŞ/STAR)

MEDYAGUNDEM

ekremd2

Ekrem itini göz göre göre kaçırtmışlar!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın firari Ekrem Dumanlı’nın da arasında bulunduğu 13 şüpheliyi takip etmesi için İstanbul …

kemal

KK FETÖ’nün kuryesi mi?

Siyasiler bayramı memleketlerinde geçiriyor. O siyasilerden biri de eski TBMM Meclisi Başkanı ve AK Parti …

ekrem2

O masada CHP ile FETÖ arasında bir kurye var!

Siyasiler bayramı memleketlerinde geçiriyor. O siyasilerden biri de eski TBMM Meclisi Başkanı ve AK Parti …

2 Yorumlar

  1. aslan parçası

    bakınız adamlar ne kadar pervasızlar ve de cüretkarlar…bir de terörist olmasalar gerçekten devlet için hareket etmiş olsalardı kim bilir bu pervasızlık ve cüretkarlık nasıl bir cesarete dönüşecekti??? kimse üstüne alınmasın ki zaten alınan da yok; daha hala neyi bekliyoruz FETULLAH TERÖR ÖRGÜTÜ davasını görmek için devleti bu pislik şerefsizlerden temizlemek için!!! kimse harekete geçmiyor…lafta hepsi birer mücahit!!!polisten başka hangi kurumda temizlik yapılmaya başlandı…poliste yapılanlar ise okyanusta damla…bu hain şerefsiz çetesiyle mücadele etmek en büyük cihat diyenler hani nerelerdesiniz…medyagundem yaşayarak şahit olmadı mı? günlerce yayın yapmadı mı?? savcıları deşifre etmedi mi??? inanın medyagundem’in işaret ettiği sayılar hiçbir şey değil…Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan herkes bildiklerini yetkili makamlarla korkmadan paylaşsın diye boş yere mi çağrı yaptı sanıyorsunuz siz??? ben de buradan sayın Cumhurbaşkanımıza sesleniyor ve diyorum ki; sayın Cumhurbaşkanım maalesef af buyurun ama argo tabirlerle “terörist teröriste bir şey yapmıyor!!!” kimler içişleri bakanlığı polis jandarma istihbarat ve adliyelere gitmedi ki??? sonuç mu KOSKOCA BİR SIFIR…yarın yetki verdikleriniz kaçar gider yolun yarısında davayı bırakırsa hiç şaşırmayacağım zira bildiklerimiz var!!! size yansımayan bildiklerimiz var!!! medyagundemi çağırın o anlatsın başına gelen hukuk facialarını size…hukuku katledenlere neden kimsenin dokunmadığını…sizin çağrınızın havada kaldığını…bakın çok ama çok önemli bir şey diyeceğim…bunu da az sonra açıklayacaklarım yaşanmasın diye ifade edeceğim…KİM Kİ AKLINDAN O KADAR DELİLE VE KANLI CANLI ŞAHİTLERE RAĞMEN ÇOK ZAYIF BAHANELERLE AÇILACAK ANA DAVAYI (Kİ NE ZAMAN AÇILIR ALLAH BİLİR) SULANDIRMAYA ÇALIŞIYORSA VE SONUÇTA SUDAN BİR DAVA ORTAYA ÇIKARTIP BU FETULLAÇILARIN AKLANMASINA SEBEP OLURSA ALLAH ONLARIN YANINA BIRAKMASIN!!! Millet fetullah terör örgütü davasını bekliyor…nasıl ki pkk lideri yargılanmış ise fetullah terör örgütü liderleri ve elemanları da öyle yargılanacaklar…LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMÜYOR…inanın çoğunun tuzu kuru…asla bir daha hayatlarında göremeyecekleri koltuklara getirilenler korkudan adım atamıyorlar…medyagundem’e destek olalım…medyagundem de bize destek olsun…

    • Medya Gündem’in her an yanındayız, şuan sadece izliyoruz, ne zaman, nasıl gövdemizi ortaya koyacağımızı çok iyi biliyoruz, yalakalıkta sınır tanımayan Donkişotların, paralellerle mücadele ettiğini iddia edenlerin hele boyunu posunu bir görelim.

      Bu ülkenin en sıkıntılı zamanında Medya Gündem vardı bunu inkar edenin gözüne dizine durur. Medya Gündem’in sahibi Tutkun Akbaş beyin o yüreği var ya o yüreği bu ülkenin o makus tarihinde adeta kader oldu. İzliyoruz! Allah ömür verdiği müddetçe de izlemeye-takip etmeye devam edeceğiz. Allah yollarını açık etsin İnşallah!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir