Anasayfa / GENEL / Fetullah Gülen’e memleketinde yuh sesleri
basbakan2

Fetullah Gülen’e memleketinde yuh sesleri

Başbakan Erdoğan, “Hükümet olarak maalesef Pensilvanya’daki bu zatın yalanlarına maalesef aldandık. Başka hesapların peşinde olduğunu bilemedik. İyi niyetimizin kurbanı olduk” dedi.
Erdoğan Pensilvanya’daki örgüt liderinden söz ettiğinde miting meydanında Gülen’e yuh sesleri Erzurum’ı inletti.
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Erzurum mitinginde halka hitap etti.
Başbakan Erdoğan’ın konuşmasında öne çıkan başlıklar şöyle:

“Biz hükümet olarak Pensilvanya’daki bu zatın yalanlarına maalesef aldandık. Başka hesapların peşinde olduğunu bilemedik. Başka niyetlerle yol yürüdüğünü bilemedik. Başkalarının hesabına çalıştığını maalesef bilemedik. İyi niyetimizin kurbanı olduk.

“NE CEKETMİŞ…”

Ne diyor, ‘Bir ceketim var’ diyor. O da yalan, hem de kuyruklu yalan. Bu nasıl bir ceket? İçine CHP sığıyor, MHP sığıyor, bu nasıl bir ceket ki içine holdingler de sığıyor, şirketler sığıyor, ananaslar sığıyor, tespihler sığıyor, milyarlarca dolarlar sığıyor, kurban derileri sığıyor, himmetler sığıyor. Ne ceketmiş.

“BUNLARIN İNTİHAR KOMANDOSU YARGI MENSUPLARI VAR…”

Bunların intihar komandosu yargı mensupları var. Dinliyorlar, dinleme ile kalmıyorlar. Bir de oralara işi düştüğü zaman kalkıyorlar onları da bir kapıdan alıp, öbür kapıdan bırakıyorlar. Yazık.

“GİDİYOR, SADİ EFENDİ’Yİ ŞİKAYET EDİYOR”

Bu Pensilvanya’daki zat gençliğinde Sadi Hoca’dan ders alıyor. Hem ders alıyor hem bilgisiz olduğu için yanından ayrıldığını söylüyor. Bir gazeteci, Sadi Efendi’nin bir akrabasına sormuş. Tabi gerçek ortaya çıkıyor.

Bir gün medreseye jandarmalar geliyor, Sadi Efendi’nin konulan giriyor götürüyor. Herkes ayağa kalkıyor. Kısa süre sonra anlaşılıyor ki Sadi Efendi’den şikâyetçi olan genç, Pensilvanya’daki zat. Jandarmaya gitmiş “Sadi Efendi Atatürk aleyhine konuşuyor” diye beyanda bulunmuş. Takiyenin, fitnenin ne zaman başladığını görüyorsunuz değil mi.

“SAİD-İ NURSİ’Yİ SEVİYORUM DİYORSUN, YALAN”

Burs, himmet, kursan nereye gitti bunlar? CHP’ye MHP’ye. Bu ülkenin Başbakan’ına hain diyecek kadar seviye kaybına uğrayan bunun bedelini ödeyecek. Said-i Nursi’yi seviyorum diyorsun yalan söylüyorsun. Said-i Nursi kaçıp gitmedi. Onu Sibirya’ya sürdüler, Sibirya’dan fırsatını bulup yurduna döndü. Buraya kaçtı geldi. Sen niye Pensilvanya’da duruyorsun? Sorduklarında inzivaya çekilmiş orada. Ya inziva için Pensilvanya mı? Medine’ye git, Mekke’ye git. Erzurum’a gel. Konya’ya gel. Bizim nerelerimiz var. Bu topraklarda inzivaya çekilmek için bizim ne yerlerimiz var.”

“ALVARLI EFE, CHP’YE KARŞI BİR OYUM OLSUN DİYE…”

Alvarlı Efe, CHP’ye karşı bir oyum olsun diye hasta yatağından kalkıp sandığa giderken, CHP’li bu zat CHP için oy topluyordu. Sanmayın ki o iftira ilk ve sondu. Meğer hayatı boyunca iftiralar vardı. Gizlice, tehditle, şantajla kendisine bir imparatorluk kurmaya çalışmış.

“TÜRKÇE OLİMPİYATLARINI ARTIK YAPAMAZSIN”

Bundan sonra Türkçe Olimpiyatları yapamazlar. Artık bitti o iş. Bizden salon alacaklar. Geç o işleri geç. Kapandı o defter kapandı.

Montajlar var, dublajlar var öyle mi. Merak etmeyin biz bunun hakkından geldik, geliyoruz.

Bizim işimiz buraya gönül veren aşağıdaki kesimle değil. Ben üzülüyorum onlara. Saf temiz o kardeşlerime üzülüyorum. Ama uyanmamalarına da üzülüyorum. Bizim işimiz o tepedeki takımla, karar mekanizmalarındakilerle.

“YAVRULARIMIZ ABD’YE KAÇARAK DEĞİL OKUMAK İÇİN GİTTİ”

İmam Hatiplerin kapatılmasından hiç rahatsız olmadı, hiç mi hiç dertlenmedi. Üniversitelere başörtü yavrularımızı almadıkları zaman başınızı açın diyen bu. Nasıl söylemeyeyim ben bunu. Ben babayım. Benim çocuklarım bu ülkede üniversitede okuyamadılar, Ama bizim yavrularımız kaçarak Amerika’ya gitmedi. Okumak için gitti ve geldi.

Şimdi yavrularımız başörtülü olarak okula gidebilir mu, devlet dairesinde çalışabilir mu. Başörtülü, açık birlikte yaşayabiliyor mu. Ne oldu sana Hoca Efendi, bundan neden rahatsız oldun. Bu sana yakıştı mı?

Biz şuna inanıyoruz, Hesaba çekilmeden kendimizi hesabı çekeceğiz. Biz bütün hizmetimizi, onun anladığı anlamda değil yürütüyoruz.

“BU İFADELER CHP MİLLETVEKİLİNE AİT”

CHP Milletvekili Emine Ülker Tahran 18 Haziran 2012’de yazılı açıklama yapıyor. Pensilvanya’daki zat için kullandığı ifadelere iyi bakın. “Hizmet erbabı artık bir parti kurmalı, kim olduğunu kimlerle iş birliği içinde olduğunu anlatmalı. Yüreğiniz yetiyorsa çıkın meydanlara namusluca yapın siyaseti. Dikkat edin bu ifadeler bir CHP milletvekiline ait.

Çünkü o da iknacıydı. Benim başörtülü kızlarımı odalara alıp onları ikna, etmeye çalışan kadındı.

“BU CHP’NİN TUNCELİ’Lİ MİLLETVEKİLİ VAR…”

Bu CHP’nin Tunceli’li milletvekili var. Dağa kaçırılan çiçek çocuğu. O Tunceli milletvekilinin bozkurt işareti yapan Genel Başkanı hakkında, Pensilvanya’nın dizinin dibinde oturan Genel Başkanı hakkında ne düşünüyor merak ediyorum. Hadi şimdi çıksın da eleştirsin. Ne kadar mertmiş görelim.

“MHP ERZURUM’DA NE YAPTI BUGÜNE KADAR”

Benim size kısa bir özetim olacak. Biz bu Erzurum’a neler yaptık. Peki MHP’nin hizmeti var mı. Hangi yüzle buraya geliyor.

Geldi mi buraya. Bahçeli geldi mi? Yarın mı geliyor?

“DADAŞ ŞAMARI VURACAK”

Büyüyen Türkiye’den Erzurum sandıkta Dadaş şamarı vuracak. Erzurum’da tahriklerin yapıldığını biliyorum. BDP’nin adeta MHP ile ortak şekilde Erzurum’da gerilim siyasetini körüklediğini görüyoruz. Sokakları geremeye çalışırlar. Bunlar o konuda kabiliyetlidir.

Ak Parti karşısında bunlar bir şey yapmaya çalışıyorlar. Acaba biz AK Parti’yi devirebilir miyiz. Allah’ın izniyle bu mümkün değil inşallah. Şu meydan bunu söylüyor. Sayın Bahçeli İstasyon Meydanı montajdı diyebilir. Medya nerede medya. Medya kayıplarda galiba. Bayrağı da getirdiniz medyanın önün koydunuz. Herhalde birileri görmesin diye.

Erzurum’da bir kez daha kardeşlik kazanacak. Güçlü Türkiye kazanacak. Bu vesile ile 21 Mart Nevruz Bayramı’nı da yürekten kutluyorum. Geçen Nevruz’dan bugüne kadar Türkiye’de kalıcı bir bahar yaşadık. Bugünde tek yürek çekildi Nevruz’u idrak ediyoruz. Ülkemiz, milletimiz, geniş coğrafyamız için hayırlara vesile olsun.

“EYY BAHÇELİ, SÖYLE BAKALIM…”

Eyyy Bahçeli söyle bakalım.. Millet sana 5 sene iktidar verdi, neden 3,5 senede kaçıp gittin. Bunlar yönetemez. Kaçıp gider. Orada da kaçıp gitti.

Kardeşlerim oyumuza ne olur sahip çıkalım. Bu seçim Ahmet’in Mehmet’in seçimi değil. Bu seçim AK Parti, Türkiye’de ne kadar oy alıyor. Bu bu. Türkiye’de buna bakıyor, dünya da buna bakıyor. Herkes buna bakıyor.

MEDYAGUNDEM

t-akar2

İhanet korosu PKK’ya vuran Genelkurmay Başkanı’na vuruyor!

Doğan Medya, Gülenci gazeteler, Can Dündar’ın Cumhuriyeti, ihanetin Sözcü’sü ve diğerleri… Hepsi PKK’nın sözcülüğünü yapan …

lys2

Bu kez LYS’de FETÖ hırsızlığı soruşturması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, 2014 Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin soruşturma başlatıldı. KPSS’deki …

avukat-paralel

Sol jargonlu avukat paralel çıktı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kurul halinde çalışan kamu görevlilerine hakaret etmek suçlamasıyla tutuklanan avukat Umut Kılıç’ın, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir