Anasayfa / GENEL / Fetullah Gülen bu kez de o gazetecileri hedef aldı!
gulen

Fetullah Gülen bu kez de o gazetecileri hedef aldı!

Hükümete darbe yapmaya kalkan paralel yapıyı deşifre eden STAR Gazetesi Fethullah Gülen’in hedefi oldu. Gülen, Paralel yapının foyasını ortaya çıkan STAR’a 50’nin üzerinde tazminat davası ve suç duyurularında bulunarak yıldırma hareketi yürütüyor.

FETHULLAH GÜLEN STAR’DAN HEM TAZMİNAT İSTİYOR HEM DE CEZA ALMASINI

AK Parti hükümetine yönelik olarak 17 Aralık ve 25 Aralık darbe girişiminin Türkiye çapındaki yüz binlerce kişilik sahte belgeli dinleme listelerini, Adana ve Hatay’daki TIR operasyonlarını, Dışişleri Bakanlığı’ndaki sır Suriye toplantısının detaylarını ortaya çıkararak Paralel Yapılanma’yı deşifre eden STAR’a uluslararası alanda “Hoşgörü ve diyalog” insanı olarak lanse edilen Fethullah Gülen tarafından yüzbinlerce liralık maddi ve manevi tazminat açıldı, hapis cezaları verilmesi istendi. Tek amacı gazetecilik yapmak olan STAR’ı sindirme operasyonuna girişen paralel yapılanma STAR’ı ilkeli gazetecilikten vazgeçirmeye çalışıyor.

Paralel yıldırma saldırısı 

Bu amaçla; STAR Medya Grup Başkanı Mustafa Karaalioğlu, STAR Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert, STAR Haber Müdürü Filiz Güler, STAR Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Özkan Demir, STAR yazarları Elif Çakır, Hakan Albayrak, Mustafa Kartoğlu, Fadime Özkan, İbrahim Kiras, Halime Kökçe ve Taha Özhan ile STAR adliye muhabirleri Helin Şahin, Mustafa Meydan  ve Kemal Gümüş hakkında 50’nin üzerinde soruşturma açıldı. Ergenekon davası sürecinde kendilerine açılan davalardan yakınarak gazetecilik yapamama şikayetlerini kendi gazetelerinde sayfa sayfa haberleştiren Gülen Cemaati, iş kendileriyle ilgili haber yapılmasına gelince fikir değiştirdi.

Şikayet etti kendisi yaptı

STAR’ın ortaya çıkardığı gerçeklere karşılık Fethullah Gülen, cemaatine bağlı Zaman, Bugün, Today’s Zaman gazeteleri, Sızıntı, Aksiyon dergileri, Samanyolu, Bugün, Kanaltürk, Mehtap TV, internet siteleri gibi onlarca yazılı ve görsel medya kuruluşu ve çalışan yüzlerce gazeteci yokmuş gibi, işini yapmaya çalışan gazetecilere dava açıyor.  Medya organlarını dava bombardımanına tutan paralelciler, başta STAR, Akşam, Sabah, Yeni Şafak ve Akit gibi gazetelere yüzlerce dava açtı. Son üç ay içinde STAR yazar ve muhabirlerine 50’nin üzerinde soruşturma açıldı. 50 dosyanın 25’i sadece Gülen’in açtığı davalardan oluşuyor. Gazeteleri susturmak için her yola başvuran paralel örgüt haberlerde imzası geçmeyen gazete çalışanlarını dahi şikayet ederek davacı oldu.

İki muhabire 25 soruşturma

En çok soruşturma açılan isimler muhabirler Helin Şahin ile Kemal Gümüş oldu. Gümüş ile Şahin’e 25 soruşturma açıldı. Şahin hakkında başlatılan 15 soruşturmadan ikisi davaya dönüştü. Gümüş hakkında 12 soruşturma açıldı. 17 Aralık operasyonunu yürüten paralel yargıya yönelik eleştiriler nedeniyle dava yağmurundan STAR dışındaki gazeteler de nasibini aldı. Paral savcılar Akşam’a da dava açarken Gülen, Sabah’a 54 tekzip, 63 şikayet ve 15 hukuk davası açtı. Yeni Şafak’a da 35 soruşturma açıldı. (STAR)

MEDYAGUNDEM

t-akar2

İhanet korosu PKK’ya vuran Genelkurmay Başkanı’na vuruyor!

Doğan Medya, Gülenci gazeteler, Can Dündar’ın Cumhuriyeti, ihanetin Sözcü’sü ve diğerleri… Hepsi PKK’nın sözcülüğünü yapan …

lys2

Bu kez LYS’de FETÖ hırsızlığı soruşturması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, 2014 Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin soruşturma başlatıldı. KPSS’deki …

figen

Özgür medyaya HDP’li eş başkan tehdidi!

STAR Medya Grubu binasına bombalı saldırı düzenleyen terör örgütü MLKP, “Star Medya sözcüleri, hesap sorma …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir